Skončil workshop na téma komerční chlazení

Datum: 31.10.2017 19:58  |  Autor: redakce

Pro dosažení vyšší bezpečnosti potravin a úspory nákladů pomocí nejmodernějších chladicích technologií Eurovent Middle East uspořádal seminář zaměřený na obchodní chlazení.

Seminář pro inženýry a energetické poradce, investory a projektanty ve Spojených arabských emirátech se konal v Dubaji v rámci seriálu HVACR Leadership Workshops a věnoval se například tématům:
  • Mezinárodní legislativa v oblasti komerčního chlazení a dopad pro Blízký východ
  • Vliv chladících jednotek na prevenci ztráty vlhkosti a aroma v otevřených polotovarech v chladírenských skladech
  • Přírodní systémy chladiva v teplém klimatu: stávající řešení, případové studie a budoucí vývoj pro Blízký východ
  • Výhody vzduchových clon v aplikacích studeného ukládání
  • Program "Eurovent Certified Performance" pro chladicí vitríny

Pro diskusi byla navržena následující témata:
  • Vzestup nových chladiv: Aktiva a nevýhody
  • Komerční chlazení v horkých klimatických zónách: nejlepší postupy
  • Konzultanti v oblasti komerčního chlazení, jejich klíčové otázky a výzvy

Pan Francesco Scuderi (náměstek generálního tajemníka, sdružení Eurovent), k tématu obchodních chladicích zařízení uvedl: "Komerční chlazení je jednou z nejdynamičtějších oblastí v sektoru HVACR, kde supermarkety mění své vybavení v krátkých cyklech a rychle vstupují na trh nová řešení vyhovující F-Gas. Chtěli bychom, aby naše "HVACR Leadership Workshops" poskytly účastníkům z regionu GCC přehled o nejnovějších technologiích a vývoji v oblasti regulace, přičemž budou sdílet osvědčené postupy z Blízkého východu a Evropy."

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat

Sada pro přechod z chladiv R-22 - Aktualizujte nyní a vyhněte se tak přerušení provozu a nákladům do budoucna 24.4.2015
Chladiva – úvod, definice, historie - Refrigerants - introduction, definition, history 28.12.2015Související z oboru

Technologie chlazení vinných sklepů a archivů

25.12.2017 | Vaše služby s.r.o.
Uchovávání a archivace vína vyžaduje specifické klimatické podmínky, kterých je možné dosáhnout přirozeně ve sklepech, nebo použitím strojního chlazení pro vinné sklepy a archivy.

Personalizované větrání openspace kanceláří

18.12.2017 | Ing. Vojtěch Mazanec, ČVUT v Praze, Katedra technických zařízení budov, prof. Ing. Karel Kabele, CSc., ČVUT v Praze, Fakulta stavební, katedra TZB
Článek rozebírá výhody a limity současných systémů zaměřených na výměnu celého objemu vzduchu v místnosti, a nabízí možné řešení, jak tyto limity dále překonávat. Rozvíjí téma pokročilé distribuce vzduchu – tedy lokální a personalizované řešení přívodu a odvodu větracího vzduchu a ukazuje na možné výhody, úspory ale i limity těchto řešení, která se nabízí jako doplněk či alternativa současných systémů.

Pomoc, rekuperace! Aneb jak nám Evropská unie zdražila byty

11.12.2017 | Mgr. František Macholda, MBA, EkoWATT CZ, Česká rada pro šetrné budovy
Příspěvek je reakcí na článek o nových nárocích na energetickou úspornost budov vyžadovaných evropskou směrnicí na iDNES.cz, kde autoři do textu zamíchali i problematiku větrání a proložili jej několika naprostými nesmysly.
diskuse: 4 příspěvky, poslední 18.12.2017 12:05

Těsnost vzduchotechnického potrubí a potřeba tepla

4.12.2017 | Ing. Vladimíra Linhartová, České vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební, Katedra technických zařízení budov
Efekt vysoce účinné VZT jednotky může být snadno zmařen nežádoucími úniky vzduchu netěsnostmi potrubí před jeho distribucí do obytných místností. Těsnost potrubí společně se všemi komponenty by měla korespondovat s požadavky na VZT jednotky dané platnými předpisy.

Témata 2018

Partneři - Větrání a klimatizace

logo JANKA ENGINEERING
logo ZEHNDER
logo ebm-papst
logo ATREA
logo Ziehl-Abegg
 
 

Aktuální články na ESTAV.czČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápění