Zakázka veřejných toalet na pražské Náplavce

Datum: 27.12.2017 02:00  |  Organizace: JANKA ENGINEERING s.r.o.  |  Firemní zpráva

Společnost JANKA ENGINEERING s.r.o. realizovala zakázku zakrytí veřejných toalet s využitím moderního designu, které se nachází na pražské Náplavce. Zadavatelem zakázky byl Magistrát hlavního města Prahy.

JANKA ENGINEERING s.r.o.
Vrážská 143
153 01 Praha 5

tel.:251 088 111
e-mail:
web:www.janka.cz
JANKA ENGINEERING s.r.o. realizovala zakázku zakrytí veřejných toalet na pražské Náplavce
JANKA ENGINEERING s.r.o. realizovala zakázku zakrytí veřejných toalet na pražské Náplavce

Společnost JANKA ENGINEERING na této zakázce spolupracovala s MgA. Lukášem Raisem, který se specializuje na práci s kovem a celou akci zastřešoval jako generální dodavatel. Samotný projekt zpracoval Ing. arch. MgA. Petr Janda.

Díky nestandardním rozměrům díla musely být vyrobeny speciální plechy ve Vítkovických železárnách. Předmětem zakázky bylo vyřezání tvarových dílů, které se následně sestavily a svařily do menších sestav a poté byly transportovány lodí na Náplavku, kde se z nich sestavilo a znovu svařilo monumentální dílo o rozměrech: výška 4 m, délka 12 m a váha 9,5 tun.

Byla to nová zkušenost vyrobit něco jiného, zvláštního než je pro nás typická výroba vzduchotechnických jednotek, ventilátorů, průmyslového chlazení nebo drážních aplikací, které vyrábíme již od roku 1872.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Technologie chlazení vinných sklepů a archivů

25.12.2017 | Vaše služby s.r.o.
Uchovávání a archivace vína vyžaduje specifické klimatické podmínky, kterých je možné dosáhnout přirozeně ve sklepech, nebo použitím strojního chlazení pro vinné sklepy a archivy.

Personalizované větrání openspace kanceláří

18.12.2017 | Ing. Vojtěch Mazanec, ČVUT v Praze, Katedra technických zařízení budov, prof. Ing. Karel Kabele, CSc., ČVUT v Praze, Fakulta stavební, katedra TZB
Článek rozebírá výhody a limity současných systémů zaměřených na výměnu celého objemu vzduchu v místnosti, a nabízí možné řešení, jak tyto limity dále překonávat. Rozvíjí téma pokročilé distribuce vzduchu – tedy lokální a personalizované řešení přívodu a odvodu větracího vzduchu a ukazuje na možné výhody, úspory ale i limity těchto řešení, která se nabízí jako doplněk či alternativa současných systémů.

Pomoc, rekuperace! Aneb jak nám Evropská unie zdražila byty

11.12.2017 | Mgr. František Macholda, MBA, EkoWATT CZ, Česká rada pro šetrné budovy
Příspěvek je reakcí na článek o nových nárocích na energetickou úspornost budov vyžadovaných evropskou směrnicí na iDNES.cz, kde autoři do textu zamíchali i problematiku větrání a proložili jej několika naprostými nesmysly.
diskuse: 4 příspěvky, poslední 18.12.2017 12:05

Těsnost vzduchotechnického potrubí a potřeba tepla

4.12.2017 | Ing. Vladimíra Linhartová, České vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební, Katedra technických zařízení budov
Efekt vysoce účinné VZT jednotky může být snadno zmařen nežádoucími úniky vzduchu netěsnostmi potrubí před jeho distribucí do obytných místností. Těsnost potrubí společně se všemi komponenty by měla korespondovat s požadavky na VZT jednotky dané platnými předpisy.

Skončil workshop na téma komerční chlazení

31.10. 19:58   Pro dosažení vyšší bezpečnosti potravin a úspory nákladů pomocí nejmodernějších chladicích technologií Eurovent Middle East uspořádal seminář zaměřený na obchodní chlazení. více >>>

Témata 2018

Partneři - Větrání a klimatizace

logo ATREA
logo Ziehl-Abegg
logo ebm-papst
logo JANKA ENGINEERING
logo ZEHNDER
 
 

Aktuální články na ESTAV.czČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápění