Funkce a přednosti rekuperačního/větracího systému recoVAIR

Datum: 10.8.2017 4:06  |  Autor: Michaela Kupková  |  Organizace: Tepelná čerpadla Vaillant  |  Firemní zpráva

Pro použití v jednogeneračním rodinném domě má značka Vaillant k dispozici čtyři varianty s objemovým průtokem vzduchu 260 m3 nebo 360 m3 za hodinu.

Tepelná čerpadla Vaillant
Plzeňská 188
252 19 Chrášťany

tel.:281 028 011
e-mail:
web:www.kvalitni-tepelna-cerpadla.cz

Ve vzduchotěsně tepelně izolované budově má větrání obytného prostoru za úkol zajistit dostatečnou výměnu vzduchu ve čtyřech stupních:

  1. trvalé větrání k ochraně před vlhkostí
  2. redukované větrání při nepřítomnosti uživatele
  3. jmenovité větrání při běžném užívání
  4. intenzivní větrání k likvidaci špičkové zátěže způsobené vařením, praním atd.

Rekuperační jednotka recoVAIR plní tento úkol prostřednictvím centrální jednotky. Spotřebovaný vzduch z místností se odvádí kontinuálně ven a z venkovního prostředí se přivádí čerstvý vzduch. Díky automatickému zpětnému získávání tepla (rekuperaci) lze přitom dosáhnout značné úspory energie.

Centrální ventilační jednotka určená k výměně vzduchu se zpětným získáváním tepla (rekuperací) je připojena na systém kanálů k odvádění vzduchu. Přívodními větracími otvory se do obývacích pokojů a ložnic přivádí čerstvý vzduch. Spotřebovaný vzduch z kuchyně, koupelny a WC se odvádí odtahovými ventily. V místnostech, které leží mezi těmito dvěma zónami (např. na chodbách a na schodištích) dochází k přechodu proudů vzduchu z přivětrávací zóny do odvětrávané zóny. Tyto části domu se označují jako přepouštěcí zóny. Takovým způsobem se dosahuje provětrání celého domu.

Bližší informace o rekuperačních jednotkách Vaillant včetně kontaktů na obchodně-technické zástupce.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Vídeň již deset let provozuje dálkové zásobování chladem

22.8.2017 | Martin Landa, Zahraniční kancelář města Vídně
Rostoucí počet horkých dní zvyšuje poptávku po klimatizaci. Ochlazovat však lze i na dálku, stejně jako vytápět. Ve Vídni začal městský energetický podnik s dálkovým zásobováním chladem před deseti lety. Poptávka mezitím rostla o 15 procent ročně. Dnes Wien Energie provozuje 13 chladících centrál, ty ve městě klimatizují 2 000 000 m3 budov.
diskuse: 1 příspěvek, 22.08.2017 07:29

Dotace ke snížení emisí prachu – nejen pro truhláře, dřevaře, nábytkáře a pilaře

14.8.2017 | redakce
Truhláři, dřevaři, nábytkáři a pilaři se zcela jistě potýkají minimálně s nadměrnou prašností a emisemi organických látek. Každý z nich však nemá dostatečné znalosti týkající se této problematiky. Úlohou odborníků na problematiku emisí je pomoci i menším živnostenským firmám, aby se dostaly k využití finančních podpor z vyhlášených programů.

Bosch kupuje MTA

21.7.2017 | redakce
Bosch posiluje pozici na evropském trhu zařízení TZB – plánuje převzetí MTA Spa., italského výrobce klimatizačních systémů.

Výsledky měření: Nevhodné vnitřní prostředí škol!

3.7.2017 | Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC)
Vysoká koncentrace oxidu uhličitého (CO2) a nevyhovující světelné či akustické podmínky – to jsou závěry vyplývající z měření České rady pro šetrné budovy (CZGBC) v rámci nově spuštěného projektu zaměřeného na kvalitu vnitřního prostředí v českých školách. S cílem odstranit problémy provádí Rada od letošního května nejen měření, ale navrhuje zúčastněným školám i vhodná řešení.

Projekty 2017

Partneři - Větrání s rekuperací

logo VAILLANT
logo ELEKTRODESIGN VENTILÁTORY
logo SYSTEMAIR

Partneři - Větrání a klimatizace

logo ZEHNDER
logo ebm-papst
logo ATREA
logo JANKA ENGINEERING
logo AHI-CARRIER
logo Ziehl-Abegg
 
 

Aktuální články na ESTAV.czČernobílý interiér obývacího pokoje je vyladěn do posledního detailuPraha zapracuje do územního plánu podzemní železniční tratěNový bezbariérový práh EasystepOdborná porota vybrala vítěze „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger