Funkce a přednosti rekuperačního/větracího systému recoVAIR

Datum: 10.8.2017 4:06  |  Autor: Michaela Kupková  |  Organizace: Tepelná čerpadla Vaillant  |  Firemní zpráva

Pro použití v jednogeneračním rodinném domě má značka Vaillant k dispozici čtyři varianty s objemovým průtokem vzduchu 260 m3 nebo 360 m3 za hodinu.

Tepelná čerpadla Vaillant
Plzeňská 188
252 19 Chrášťany

tel.:281 028 011
e-mail:
web:www.kvalitni-tepelna-cerpadla.cz

Ve vzduchotěsně tepelně izolované budově má větrání obytného prostoru za úkol zajistit dostatečnou výměnu vzduchu ve čtyřech stupních:

  1. trvalé větrání k ochraně před vlhkostí
  2. redukované větrání při nepřítomnosti uživatele
  3. jmenovité větrání při běžném užívání
  4. intenzivní větrání k likvidaci špičkové zátěže způsobené vařením, praním atd.

Rekuperační jednotka recoVAIR plní tento úkol prostřednictvím centrální jednotky. Spotřebovaný vzduch z místností se odvádí kontinuálně ven a z venkovního prostředí se přivádí čerstvý vzduch. Díky automatickému zpětnému získávání tepla (rekuperaci) lze přitom dosáhnout značné úspory energie.

Centrální ventilační jednotka určená k výměně vzduchu se zpětným získáváním tepla (rekuperací) je připojena na systém kanálů k odvádění vzduchu. Přívodními větracími otvory se do obývacích pokojů a ložnic přivádí čerstvý vzduch. Spotřebovaný vzduch z kuchyně, koupelny a WC se odvádí odtahovými ventily. V místnostech, které leží mezi těmito dvěma zónami (např. na chodbách a na schodištích) dochází k přechodu proudů vzduchu z přivětrávací zóny do odvětrávané zóny. Tyto části domu se označují jako přepouštěcí zóny. Takovým způsobem se dosahuje provětrání celého domu.

Bližší informace o rekuperačních jednotkách Vaillant včetně kontaktů na obchodně-technické zástupce.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Zdravá škola – školy šetrné ke zdraví dětí i učitelů

20.2.2018 | pracovní skupina Zdravé vnitřní prostředí České rady pro šetrné budovy
První dotační tituly podporující energetickou úspornost budov pomohly školám zateplit a snížit energetické ztráty. Velkým problémem, o kterém se tolik nehovoří, je ovšem i špatná akustika a nedostatečné osvětlení. Pokud Vás téma zajímá, srdečně vás zveme i na doprovodný program Aquathermu Praha.

Profesionální chladicí a mrazicí technika je často málo úsporná

28.1.2018 | redakce podle tiskové zprávy
Průměrná zařízení pro uchovávání potravin a jejich komerční prezentaci v supermarketech, hotelech, restauracích, barech a jídelnách spotřebují značné množství energie. Na rozdíl od chladniček a mrazniček pro domácnosti nejsou profesionální spotřebiče označovány energetickým štítkem.

EU rekuperaci nenařizuje, nová legislativa ale požaduje NZEB

20.1.2018 | redakce
V prosinci jsme zveřejnili článek "Pomoc, rekuperace! Aneb jak nám Evropská unie zdražila byty", který byl reakcí na téměř jedovatý koktejl informací, který média namixovala o NZEB, rekuperaci a cenách nemovitostí. O reakci jsme nyní požádali i firmy, které rekuperaci nabízejí.

Témata 2018

Partneři - Větrání s rekuperací

logo VAILLANT
logo ELEKTRODESIGN VENTILÁTORY
logo SYSTEMAIR

Partneři - Větrání a klimatizace

logo ebm-papst
logo Ziehl-Abegg
logo ZEHNDER
logo JANKA ENGINEERING
logo ATREA
 
 

Aktuální články na ESTAV.czOdstraňte prach, piliny, písek i vylité tekutiny s jedním vysavačemU domu jim postavili dálnici. Architekti našli řešení, dům prošel kompletní renovacíNovinky Zehnder pro zdravé, komfortní a elegantní vytápění a větrání s rekuperacíPředpověď budoucího vývoje pražského rezidenčního trhu není vůbec příznivá