Funkce a přednosti rekuperačního/větracího systému recoVAIR

Datum: 10.8.2017 4:06  |  Autor: Michaela Kupková  |  Organizace: Tepelná čerpadla Vaillant  |  Firemní zpráva

Pro použití v jednogeneračním rodinném domě má značka Vaillant k dispozici čtyři varianty s objemovým průtokem vzduchu 260 m3 nebo 360 m3 za hodinu.

Tepelná čerpadla Vaillant
Plzeňská 188
252 19 Chrášťany

tel.:281 028 011
e-mail:
web:www.kvalitni-tepelna-cerpadla.cz

Ve vzduchotěsně tepelně izolované budově má větrání obytného prostoru za úkol zajistit dostatečnou výměnu vzduchu ve čtyřech stupních:

  1. trvalé větrání k ochraně před vlhkostí
  2. redukované větrání při nepřítomnosti uživatele
  3. jmenovité větrání při běžném užívání
  4. intenzivní větrání k likvidaci špičkové zátěže způsobené vařením, praním atd.

Rekuperační jednotka recoVAIR plní tento úkol prostřednictvím centrální jednotky. Spotřebovaný vzduch z místností se odvádí kontinuálně ven a z venkovního prostředí se přivádí čerstvý vzduch. Díky automatickému zpětnému získávání tepla (rekuperaci) lze přitom dosáhnout značné úspory energie.

Centrální ventilační jednotka určená k výměně vzduchu se zpětným získáváním tepla (rekuperací) je připojena na systém kanálů k odvádění vzduchu. Přívodními větracími otvory se do obývacích pokojů a ložnic přivádí čerstvý vzduch. Spotřebovaný vzduch z kuchyně, koupelny a WC se odvádí odtahovými ventily. V místnostech, které leží mezi těmito dvěma zónami (např. na chodbách a na schodištích) dochází k přechodu proudů vzduchu z přivětrávací zóny do odvětrávané zóny. Tyto části domu se označují jako přepouštěcí zóny. Takovým způsobem se dosahuje provětrání celého domu.

Bližší informace o rekuperačních jednotkách Vaillant včetně kontaktů na obchodně-technické zástupce.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Těsnost vzduchotechnického potrubí a potřeba tepla

4.12.2017 | Ing. Vladimíra Linhartová, České vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební, Katedra technických zařízení budov
Efekt vysoce účinné VZT jednotky může být snadno zmařen nežádoucími úniky vzduchu netěsnostmi potrubí před jeho distribucí do obytných místností. Těsnost potrubí společně se všemi komponenty by měla korespondovat s požadavky na VZT jednotky dané platnými předpisy.

Skončil workshop na téma komerční chlazení

31.10. 19:58   Pro dosažení vyšší bezpečnosti potravin a úspory nákladů pomocí nejmodernějších chladicích technologií Eurovent Middle East uspořádal seminář zaměřený na obchodní chlazení. více >>>

Antialergické pokoje v brněnském hotelu AVANTI

31.10.2017 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Pokoje pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace mají své jasné požadavky. Čím jsou specifické pokoje pro alergiky?

Projekty 2017

Partneři - Větrání s rekuperací

logo SYSTEMAIR
logo ELEKTRODESIGN VENTILÁTORY
logo VAILLANT

Partneři - Větrání a klimatizace

logo ebm-papst
logo ATREA
logo AHI-CARRIER
logo JANKA ENGINEERING
logo ZEHNDER
logo Ziehl-Abegg
 
 

Aktuální články na ESTAV.czDomov plný dobré energie s Yello EnergyRekuperace není jen pro moderní domyMěsto pro kaktusy: Budova na místě staré skládky využívá průhledné fotovoltaické skloSpořilovská má být zastřešena do roku 2024 za 3,3 miliardy Kč