Alergikům pomáhají domy, které fungují jako plíce

Datum: 23.7.2016  |  Organizace: Saint-Gobain Construction products CZ a.s., Divize ISOVER  |  Firemní článek

Alergie je pro plno lidí nepříjemným strašákem, který se projevuje v průběhu celého roku. Dle odhadu Světové alergologické organizace jimi trpí 30 až 40 % lidí na celém světě. Nejkrušnější je pro alergiky pylová sezóna, která trvá až 10 měsíců v roce. Velkou úlevu může alergikům dopřát pobyt v Multi-Komfortních domech, které fungují jako lidské plíce.

Saint-Gobain Construction products CZ a.s., Divize ISOVER
Smrčkova 2485/4
180 00 Praha 8 - Libeň

tel.:800 ISOVER (476 837), 494 331 331
e-mail:
web:www.isover.cz  www.isover-akustika.cz  www.isover-vzduchotesnost.cz

První Multi-Komfortní dům ISOVER v ČR v Srchu u Pardubic


V Multi-Komfortních domech se dobře dýchá po celý rok

Multi-Komfortní domy vytváří stabilní a komfortnímu prostředí, které zamezuje v poletu dráždivých látek, jako jsou pyly trav, bylin a stromů, roztoče, zvířecí alergeny nebo plísně. Vnitřní klima těchto staveb je vhodným prostředím pro alergiky. Může za to správná míra výměny vzduchu s odbouráním těkavých organických látek, tepoty vzduchu, vlhkosti, jež vytváří ideální rovnováhu pro lidský organismus. Větrací systém, zajišťuje nepřetržitý proud filtrovaného čerstvého vzduchu a stále udržuje jeho vysokou kvalitu. Do obydlí se nedostává žádný prach, pyl ani aerosol, i když za jeho zdmi právě bují pylová sezóna. Použitý vzduch je ve stejnou chvíli odváděn pryč - vzduch se čistí a přirozeně cirkuluje.

„Bydleli jsme u frekventované ulice, kde každou chvíli jela tramvaj. Když jsme v noci v horkých letních dnech větrali, nedalo se kvůli hluku spát. Po přestěhování máme čerstvý vzduch díky větracímu systému. Přes účinné filtry se navíc do místností nedostává prach ani pyl z ulice, takže se mi i zmírnily alergické reakce, dříve jsem měla silné projevy alergie na pyl, “ říká jedna z majitelek Multi-Komfortního domu.

Každá budova by měla být odolná vůči nekontrolovanému proudění vzduchu

Důležitým prvkem Multi-Komfortního domu je vzduchotěsná obálka, která díky důmyslné konstrukci bez spár nepustí do prostoru žádné nežádoucí látky. „Obálka domu by měla být co možná nejtěsnější, aby nedocházelo k tepelným ztrátám a nesnižovala se efektivita větracího systému. Je nutno doplnit, že výměna vzduchu v domě je nutná, ale měla by být pod kontrolou, což zajišťuje právě zavedený větrací systém,“ doplňuje Ing. Karel Sedláček, Ph.D., manažer technické podpory Divize Isover společnosti Saint-Gobain.

Tip: Jak a kdy změřit vzduchotěsnost?

Vzduchotěsnost měříme tzv. Blower door testem. Test vzduchotěsnosti je nezbytný při certifikaci energeticky úsporných budov. Pro pasivní domy musí být do hodnoty n50 do 0,6h-1. Test vzduchotěsnosti realizujte při stavbě domu, jakmile je dokončen vzduchotěsný plášť, ale konstrukce jsou ještě přístupné. To znamená před dokončením vnitřních prací, ale po dokončení prací elektroinstalačních (v souladu s ostatními řemesly), včetně identifikace všech nedostatků.

 

Témata 2018

Partneři - Větrání a klimatizace

logo ATREA
logo ZEHNDER
logo Ziehl-Abegg
logo ebm-papst
logo JANKA ENGINEERING
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPlasty vydrží nejdéle v užitku ve stavebnictvíKarlovarský hotel Thermal se začne opravovat na konci rokuUmění recyklace: Staré cihly rozdrtí a tvoří z nich novéOd noci je uzavřen Libeňský most, tramvaje jsou odkloněny