Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Vnitřní prostředí
Archiv článků od 30.3.2020 do 3.7.2020

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

3.7.2020
REHAU s.r.o.

Velkým tématem současnosti je zdravé bydlení a jeho nízká energetická náročnost. Zejména u nízkoenergetických a pasivních domů se prosazuje kontrolované větrání, jež má zabezpečit zdravé vnitřní prostředí v interiéru. Vedle funkce, kterou má takové zařízení plnit, je stejně důležitá ekonomika provozu.

Jak a čím měřit kvalitu vzduchu v místnosti? Foto Protronix
23.6.2020
Protronix s.r.o.

Jaké a kam namontovat čidlo na sledování kvality vzduchu? Spolu s koncentrací CO2 stoupá ve vzduchu v interiéru i koncentrace tzv. VOC látek, které jsou nedílnou součástí vydýchaného vzduchu. VOC (těkavé organické látky) produkuje člověk i například stavební materiály.

23.6.2020
FLAIR, a.s., Ing. Petr Andres

Přes jednoznačně pozitivní výsledky je sterilizace ultrafialovým zářením typu C stále opomíjenou cestou pro zvýšení hygienické bezpečnosti klimatizačních zařízení. Řada věcně chybných informací vede k šíření neopodstatněných obav z provozu UV zářičů, ale i přeceňování jejich možností.

22.6.2020
Ing. Petr Polách, CSc., MBA, AI č.1000023 – technika prostředí staveb, interiAIR

Recenzovaný Vysoce účinné HEPA a ULPA filtry jsou akumulační (absorbují partikulární částice) a nejsou proto určeny k regeneraci, nýbrž musejí být ekologicky likvidovány. Filtry jsou řazeny do kategorie nebezpečného odpadu a jako s takovými se s nimi musí zacházet.

6.6.2020
Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)

Panasonic zavádí inovativní technologii nanoe X do svých klimatizací a pomáhá tak omezit vedlejší účinky jarních pylů. Nanoe X je navržena pro optimální zachycení nejčastěji se vyskytujících jarních pylů, a navíc eliminuje bakterie a viry s úspěšností až 99,9 %!

5.6.2020
FLAIR, a.s., Dr. med. Walter Hugentobler / FMH Všeobecné a vnitřní lékařství

Společně s dalšími opatřeními na boj s pandemií může intenzivnější zvlhčování vzduchu v nemocnicích pomoci snížit riziko šíření koronaviru COVID-19.

2.6.2020
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

V pestrém portfoliu společnosti Amtech spol. s r. o. nalezneme výjimečný oktet aplikací. Jsou to pomocníci nejenom v elektrotechnice, ale i v celé řadě jiných odvětví. Například Viktor Čistič zde má premiéru jako zcela jedinečný „záskok za lidský faktor“ v bojových podmínkách probíhající pandemie.

26.5.2020
Meltem Wärmerückgewinnung GmbH & Co. KG

Lokální/decentrální jednotky s rekuperací jsou ideálním řešením problémů s vlhkostí a špatnou kvalitou vzduchu ve stávajících bytových i rodinných domech. Je to logické, následná instalace je velice jednoduchá a hygienická údržba bezproblémová.

15.5.2020
Drekoma

Sestava pro cílenou dezinfekci dekontaminačními sprchami – mlžnými branami – při přechodu z kontaminované zóny do čisté zóny. Nízká spotřeba energie při maximálním výkonu. Úspora energie až 93 % ve srovnání s parním zvlhčováním vzduchu.

28.4.2020
A - INVENT s.r.o.

Předtím než je rozhodnuto o typu větracího přístroje, mělo by být známo jaké individuální požadavky na větraní daný stavební projekt požaduje. Často se větrací přístroje srovnávají pouze z hlediska výkonu nebo stupně zpětného zisku tepla.

22.4.2020
Drekoma

Dezinfekce prostoru pomocí aerosolů je trvalým způsobem vedoucím k dosažení rovnoměrné dezinfekce celého prostoru (výrobního prostoru, skladu atp.). Jedná se o doplněk klasické dezinfekce, která se aplikuje stíráním, která usiluje o co nejbezpečnější vzduch v místnosti. To znamená, že i skryté a těžko přístupné oblasti jsou dezinfikovány.

6.4.2020
redakce

Běžným nedostatkem moderních budov je velmi často nízká relativní vlhkost v interiéru v zimním období. Především u komerčních, administrativních budov, zdravotnických zařízení a dalších rozsáhlejších objektů s nuceným větráním, je nízká hodnota vlhkosti častým problémem. Jak ji řešit? A proč musíme řešit vlhkost vzduchu?

2.4.2020
redakce

Lokální, decentrální jednotky bez rozvodů potrubí se ukazují jako vhodná varianta řešení stálého provětrávání budov především v rekonstruovaných objektech a to i ve vyšších patrech. Jedním otvorem do průměru 280mm zvládne montážník instalovat celé zařízení. Stačí zapojit elektřinu a větrat.

31.3.2020
FLAIR, a.s.

Při rozsáhlé modernizaci obdrželo muzeum Gustava Lübcke v Hammu celkem jedenáct centrálních zařízení pro přívod upraveného a čistého vzduchu RLT a klimatizačních zařízení o celkovém výkonu přívodu vzduchu 90 000 m3/h. Nová klimatizační zařízení a konstantní hodnoty klimatu a vlhkosti ve výstavních prostorách jsou předpokladem toho, abychom v budoucnu zůstali konkurenceschopní a mohli do Hammu získat atraktivní výstavy a cenné zápůjčky.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama