Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Inteligentní rekuperační jednotka řady NIBE „S“ s vysokou účinností šetří zdraví i rodinné úspory

Jedním z trendů současnosti je vývoj inovativních, vzájemně propojitelných, komponentů tzv. chytré domácnosti, jež přispívají ke komfortnímu vnitřnímu prostředí a zvyšují míru pohodlí uživatele i bezpečnost jeho domova.

Mezi tato inteligentní zařízení patří vysoce efektivní rekuperační jednotka nové řady NIBE „S“, kterou letos uvedla na trh společnost DZ Dražice (člen skupiny NIBE). Tepelný výměník větrání NIBE ERS S10-400 v energetické třídě A nabízí kompletní řešení mechanické ventilace s 92% účinností zpětného získávání tepla. Významně tak přispívá ke snížení energetické náročnosti domácnosti a vytváří zdravé a kvalitní vnitřní prostředí s čerstvým vzduchem a stabilní vlhkostí.

Rekuperační jednotka NIBE ERS S10-400 slouží k tzv. rekuperaci (tedy k zpětnému získávání tepla), která zabraňuje tepelným ztrátám při větrání a zajišťuje zdravé vnitřní prostředí. Přiváděný venkovní vzduch při ní prochází přes rekuperační výměník uvnitř jednotky, kde se ohřívá teplým odpadním vzduchem z jednotlivých místností. Ten je následně odvedený z budovy ven a čerstvý předehřátý vzduch vhání ventilátor do interiéru. Teplo obsažené v odpadním vzduchu se tak využívá k předehřevu vnitřního prostředí a snižuje množství energie, která je potřeba na vytápění.
„Systém řízeného větrání s rekuperací tepla je opravdu optimálním řešením pro kvalitně zateplené budovy, v nichž nedochází k přirozenému proudění vzduchu ani pravidelnému větrání. V nevětraných místnostech se totiž koncentruje oxid uhličitý a další škodlivé látky, stoupá prašnost nebo se zde kondenzuje vlhkost. Při častém větrání zase neúměrně rostou náklady na vytápění a obyvatele ruší hluk z ulice,“ vysvětluje Jiří Sedláček, ředitel prodeje společnosti NIBE Energy Systems CZ.

NIBE ENERGY SYSTEMS CZ
Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o.
logo NIBE ENERGY SYSTEMS CZ Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o.

Kancelář zastoupení švédské firmy NIBE ENERGY SYSTEMS. V nabídce NIBE jsou tepelná čerpadla všech typů. Venkovní jednotky vzduch-voda využívající venkovní vzduch a jsou vyrobené z kvalitní nerezové oceli a efektivně pracují až do teploty -25 °C. Ventilační ...

 
 
Reklama