Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Optimalizace elektrické energie v prodejně oděvního řetězce Camaieu

V malém obchodu se nám podařilo odhalit plýtvání, chcete-li potenciál pro úspory, v hodnotě 18 000 Kč/rok. Nutno říci, že klient má takovýchto obchodů 50 a tyto úspory nevyžadují další investice.

V tomto projektu, jsme překonávali z počátku nedůvěru klienta, který zprvu neviděl přidanou hodnotu v detailním měření svých obchodů s oblečením. Proto jsme přistoupili k instalaci analyzátoru elektrické sítě na jediné pobočce s cílem odhalit potenciál pro nalezení možných úspor.

V měřícím cyklu, který trval 7 dní byla měřena jak spotřeba, tak elektrický příkon jednotlivých fází. Výsledky byly překvapující i pro Enerfis. V malém obchodu, kde bylo kromě osvětlení instalováno pouze tepelné čerpadlo (vzduch-vzduch), lednice, 2xPC a pokladní systém se nám podařilo ohalit plýtvání, chcete-li potenciál pro úspory, v hodnotě 18 000 Kč/rok.

Nutno říci, že klient má takovýchto obchodů 50 a tyto úspory nevyžadují další investice. Jedná se pouze o nastavení pravidel a sledování jejich dodržování mezi zaměstnanci.
Jsme rádi, že Camaieu díky nám odhalilo možnosti v optimalizaci svých procesů a dále se rozhodlo s námi spolupracovat. Nyní již vidí přidanou hodnotu v monitoringu a měření energií s úmyslem takto sledovat všechny své pobočky za pomoci on-line monitoringu www.enectiva.cz


Na obchodní jednotce dochází obvykle k používání osvětlení v dobách, kdy je obchod zavřený a je možno využít pouze velmi tlumené osvětlení. Stejně tak dochází k použití klimatizace v době kdy není potřeba, případně před koncem pracovní doby.


Enerfis, s.r.o.
logo Enerfis, s.r.o.

Do nabídky Enerfis patří: energetický management, energetický audit, certifikace LEED, BREEAM, SBtoolCZ, průkaz energetické náročnosti PENB, energetická optimalizace budov, smart metering, analýza mikroklimatu, aplikace Enectiva.