Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Novinka pro textilní rozvody

Datum: 10.9.2011 1:24  |  Organizace: PŘÍHODA s. r. o.  |  Firemní zpráva

Příhoda s.r.o. připravuje zcela originální řešení úprav délek rovných kusů nebo natočení oblouků či trysek.

PŘÍHODA s. r. o.
Za Radnicí 476
539 01 Hlinsko

tel.:469 311 856
e-mail:
web:www.prihoda.com

Stahovací nastavitelné pásky jsou umístěny ve speciálních pro tento účel připravených průvlecích po obvodu textilného potrubí. Různým zkracováním pásků se dosáhne zkrácení délky potrubí nebo ohnutí do potřebného směru. Potrubní rozvod tím získá možnost rychlého přizpůsobení se situaci na stavbě.
Tato vlastnost tkaninovým potrubím dosud chyběla a Příhoda je celosvětově první firmou s tímto řešením. Máme požádáno o Český užitný vzor a dále bude následovat Evropská patentová přihláška.

PŘÍMÉ POTRUBÍ:


Snadná úprava detailů textilního potrubí společnosti Příhoda s.r.o.Rovnoměrně po obvodu kruhového potrubí je našito několik (obvykle 4 nebo 8) stahovacích nastavitelných pásků. Jejich stahováním je možné snadné zkrácení délky potrubí.


OBLOUK:


Různým zkrácením pásků lze potrubí natočit do libovolného směru.
Zařazení dvou takových dílů za sebou umožní vyhnutí se překážce.
Vytvoření oblouků 30,45, 60 a 90° je s novinkou stahovacích pásků jednoduché.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Proč se nám dobře prodávají větrací jednotky?

12.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zástupce instalační firmy uvádí argumenty, které vedou k výběru značkové techniky pro řízené větrání a rekuperaci. Rozhodnutí zahrnuje pořizovací cenu, provozní náklady, ale i cenu výstavby domu.

Produkce tepla osob jako podklad pro energetické simulační výpočty

11.2.2019 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Časopis Vytápění, větrání, instalace
Důležitým údajem pro energetické simulační výpočty budov je znalost vnitřních tepelných zisků od osob vykonávajících určitou činnost. Nejčastěji používaným podkladem u nás je česká norma pro výpočet tepelné zátěže klimatizovaných prostorů, která vychází z hodnot uvedených v ASHRAE a značně zjednodušuje např. výpočet produkce tepla od dětí. Výpočet na základě tepelné bilance prezentuje produkci citelného a vázaného tepla od osob v závislosti na věku, fyzických proporcích, druhu činnosti a tepelně-vlhkostních podmínkách v prostoru. Výsledky výpočtů jsou porovnány s údaji prezentovanými v dostupné literatuře včetně uvedení poměru mezi konvektivní a sálavou složkou tepelného toku. Konečným cílem analýz je stanovit tepelný tok od dětí jako vstupní údaj pro energetické simulační výpočty školských budov.

Efektivní řízení budov – energetický management vs. vnitřní prostředí

6.2.2019 | RNDr. Jan Baxa , Ph.D., Head of Asset Management CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
V případě správy budov se využívají inovace zejména ke zlepšení kvality vnitřního prostředí a komfortu obyvatel budov. Role energetického managementu budov se dostává do zcela nové pozice, kdy každé opatření je zvažováno nejen pohledem peněz a finanční úspory, nýbrž také výkonností a především zdravím lidí.
Digestoř může být v kuchyni nedocenitelný pomocník, ilustrační obrázek redakce TZB-info

Test digestoří 2019

19.1. 2:51   V časopise dTest 1/2019 byl publikován test digestoří. Testovány byly nejjednodušší digestoře za tisícovku, ale i čtyři mnohonásobně dražší svislé zabudované digestoře. více >>>

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Větrání a klimatizace