Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nová řada komerčních podstropních chladičů Optigo CS

Nové chladiče Alfa Laval přinášejí výrazné úspory energie, snadnou instalaci a čištění, umožňují dokonalejší přenos tepla mezi chladivem a vzduchem a trubky s menším vnitřním průměrem pracují s menším množstvím chladiva.

Výrobní řada nové řady komerčních podstropních chladičů Optigo CS sestává z 26 různých typů s ventilátory o průměru 200 mm a 300 mm.

EC (elektronicky komutované) motory ventilátorů snižují spotřebu elektrické energie díky absenci mechanického tření. To přináší výrazné úspory nákladů za celou dobu životnosti zařízení. “Ve srovnání s tradičními motory se může ušetřit minimálně 50 % energie.

Nová řada výparníků s EC technologií již nyní vyhovuje požadavkům na účinnost podle připravované směrnice EU. Dalším podstatným přínosem pro úsporný provoz je funkce elektrického odtávání. Topné součásti jsou umístěny v těsném kontaktu s lamelovým svazkem, takže požadovaná teplota je dosažena podstatně rychleji. To představuje další úsporu energie, protože námraza na lamelovém svazku odtaje daleko rychleji.

Kryt chladiče je tvořen kombinací plastů a hliníku opatřeného práškovým vypalovacím lakem, takže odpadá nebezpečí koroze a jednotka je zcela vyhovující pro použití v potravinářství. Chladiče lze snadno rozložit a jednotlivé součásti lehce vyčistit.

Chladiče Optigo CS je snadné vyspecifikovat, objednat i instalovat.


Chladiče Optigo CS od Lafa Laval

Alfa Laval spol. s r. o.
logo Alfa Laval spol. s r. o.

Alfa Laval - výměníky tepla, vzduchové chladiče, kondenzátory a kompaktní předávací stanice tepla pro vytápění, chlazení, chladírenství, přípravu teplé vody, využití odpadního tepla, ohřev bazénové vody, solární systémy, chlazení olejů, lehký průmysl, ...

 
 
Reklama