Sharp Plasmacluster čističky vzduchu odstraňují plíseň ve vinných sklepích

Datum: 6.2.2013 5:48  |  Organizace: NEPA spol. s.r.o.

Sbohem plísni! Zvýšená koncentrace plísní ve vinném sklepě je odstraněna po třech hodinách působení čističky vzduchu KC-860E. Její působení chrání víno proti ztrátě kvality i lidské zdraví.

SINCLAIR CORPORATION LTD.
NEPA s.r.o., Purkyňova 45
612 00 Brno

tel.:800 100 285, 541 590 143, fax: 541 590 124
e-mail:
web:www.sinclairheatpumps.eu  www.sinclair-solutions.com/cs

Zrání pro chuť: Čím déle jsou archivní vína skladována ve vinných sklepích, tím více chuti/lepší chuť získají. K jejich ideálním skladovacím podmínkám patří také vysoká relativní vlhkost. Nicméně to, co je dobré pro víno, je také dobré pro růst plísní. Čističky vzduchu Sharp s technologií Plasmacluster poskytují řešení. Studie ukazují, že při jejich používání jsou plísně věcí minulosti

.

Optimální vlhkost je jedním z nejdůležitějších faktorů pro zrání kvalitního vína. Přestože tato podmínka může vypadat jednoduše, stává se výzvou pro mnoho výrobců vína. Pokud je množství vlhkosti ve vzduchu příliš nízké, přírodní korek v lahvích vína může vyschnout. Na druhou stranu pokud je vlhkost příliš vysoká, je zde riziko růstu plísní. Přítomnost plísně obvykle není patrná na první pohled, dokud se nezačnou projevovat její účinky. Korek začíná trouchnivět, rozpadat se a ztrácet těsnost, až je nakonec víno vystaveno vzduchu. Některé druhy plísně také produkují toxiny škodlivé pro lidské zdraví.

Plasmacluster čističky vzduchu od společnosti Sharp je řešením všech těchto problémů.


Plasmacluster čističky vzduchu od společnosti Sharp

Zabudovaný systém na zvlhčování vzduchu zajišťuje dostatečnou hladinu vlhkosti a Plasmacluster ionty současně likvidují plísně ve vzduchu. Zvýšená koncentrace plísní ve vinném sklepě je odstraněna po třech hodinách působení čističky vzduchu KC-860E. Její působení chrání víno proti ztrátě kvality a lidské zdraví od zdravotních rizik.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Kvalita vnitřního prostředí budov na počátku nového tisíciletí

7.3.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Kvalitu vnitřního prostředí budov na počátku nového tisíciletí lze řešit energeticky úsporně a tak, aby byly eliminovány negativní projevy průmyslové činnosti, dopravy atp. Základy legislativy a jaká zařízení lze využít, o tom se přenášelo na školení organizovaném společností Korado a.s.

Zdravá škola – školy šetrné ke zdraví dětí i učitelů

20.2.2018 | pracovní skupina Zdravé vnitřní prostředí České rady pro šetrné budovy
První dotační tituly podporující energetickou úspornost budov pomohly školám zateplit a snížit energetické ztráty. Velkým problémem, o kterém se tolik nehovoří, je ovšem i špatná akustika a nedostatečné osvětlení. Pokud Vás téma zajímá, srdečně vás zveme i na doprovodný program Aquathermu Praha.

Témata 2018

Partneři - Větrání a klimatizace

logo ATREA
logo ebm-papst
logo ZEHNDER
logo JABLOTRON
logo Ziehl-Abegg
logo JANKA ENGINEERING
 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží