Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Oxid uhelnatý, tichá smrt!

Datum: 5.11.2013 5:33  |  Organizace: IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Oxid uhelnatý (CO) je vysoce jedovatý plyn. Dobrou pomůckou je měřicí přístroj, který zvukovým signálem upozorní na překročení hodnot CO, skener CO a vy si budete moci zachránit život.

IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
Tyršova 405
588 13 Polná

tel.:567 212 412
e-mail:
web:www.ippolna.cz
Měřící přístroj skener CO upozorní zvukovým signálem na překročení hodnot oxidu uhelnatého

Mnozí si myslí, že zemní plyn je bezpečný. Omyl! Oxid uhelnatý (CO) je vysoce jedovatý plyn. Je bezbarvý nedráždivý, bez zápachu. Vzniká při nedokonalém spalování látek, jejíž molekuly obsahují atomy uhlíku. Běžně používaná paliva dřevo, uhlí, topný olej, propan – butan a zemní plyn uhlík obsahují. Nedokonalé spalování je zapříčiněno buď špatným přívodem vzduchu, nebo špatným odvodem spalin, případně obojím. Vadný plynový kotel, karma nebo trouba mohou způsobit při koncentraci 800 ppm otravu, při 1900 ppm během několika minut smrt.

Proč je oxid uhelnatý smrtelně jedovatý
Oxid uhelnatý se váže namísto kyslíku na krevní barvivo hemoglobin. Tento pokažený hemoglobin (karbohemoglobin) poté putuje krví k orgánům, které potřebují kyslík. Když se má kyslík z hemoglobinu odpoutat nejen, že ho je málo, ale oxid uhelnatý také zpevní vazby, takže se zbylý kyslík odpoutat nemůže a nedostane se do orgánů. Tělo se začíná velice rychle vnitřně dusit.
CO skener vás ochrání

Větrání je náhrada části vnitřního vzduchu vzduchem zvenku, čímž se sníží koncentrace škodlivých látek pod požadovanou mez. Na první pohled se zdá, že je to jednoduché. Ale není tomu tak. Dobrou pomůckou je měřicí přístroj, který zvukovým signálem upozorní na překročení hodnot CO, skener CO a vy si budete moci zachránit život. Skener CO vás navíc naučí jak pravidelně větrat pomocí průvanu, sledovat chod ventilátorů, pravidelně kontrolovat spotřebiče a i větrání v zimě vás nebude stát nic navíc.

Pamatujte, zdraví máte jen jedno a tento malý luxus si může dopřát opravdu každý!

Více o našich produktech a problematice si přečtěte na www.wellnessair.cz nebo na telefonu 567 225 419.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Větrací systémy Regulus vhodné pro byty a rodinné domy

19.5.2019 | redakce
V rozhovoru k problematice větrání hovoří redaktorka TZB-info, Lenka Husáková s Ing. Pavlem Dufkem za firmu Regulus spol. s r.o. o možnostech větrání pro rodinné domy a následně pro byty v bytových domech.
Ing. Aleš Jakubec, obchodní a marketingový ředitel ebm-papst CZ s.r.o.

Retrofit, téma i pro ebm-papst CZ

11.5.2019 | redakce
Pojem Retrofit můžeme definovat jako výměnu stávající technologie za novější, modernější, účinnější a zároveň úspornější. Praktikuje jej tedy kdokoli, kdo mění nějakou stávající, ještě sloužící technologii nebo pouze její část za účelem zlepšení komfortu či snížení nákladů.
© Fotolia.com

Rekuperovat jen tolik tepla, kolik lze využít

5.5.2019 | redakce
Na první pohled je smysl nadpisu jasný každému, přesto se v praxi objevují případy, kdy investor společně s projektantem měli příliš velké ambice. Ing. Václav Helebrant nutnost dodržet uvedený axiom opírá o technické argumenty na příkladu multifunkční budovy, která je vytápěna tepelnými čerpadly a chlazena.

DOCK IN TWO: objekt, který stojí za to si prohlédnout i z pohledu TZB – část 2.

1.5.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Festival Open House Praha 2019 nabídne o víkendu 18. až 19. května možnost si prohlédnout budovy jinak veřejnosti nepřístupné. Pozornosti fanoušků moderního TZB by neměla uniknout administrativní budova DOCK IN TWO v Praze - Holešovicích.
Větrání školních tříd je nutnost

Řízené větrání ve škole v České Lípě

5.4. 3:07   Největší rekonstrukci čeká základní škola na sídlišti Lada, pohltí desítky milionů korun a kromě zateplení se počítá i s řízeným větráním. více >>>

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace