Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zdravotnické provozy, laboratoře, farmaceutický průmysl se vzduchotechnikou REMAK

Datum: 3.12.2014 6:00  |  Organizace: REMAK, a. s.  |  Firemní zpráva

Aplikační řešení společnosti REMAK je uzpůsobeno snadné čistitelnosti, aplikace UV záření a použití sanačních prostředků s nízkými koncentracemi chlornanů, chloridů, chlorečnanů, peroxidů (např. peroxid vodíku H2O2), ozónu (O3).

REMAK, a. s.
Zuberská 2601
756 61 Rožnov pod Radhoštěm

tel.:800 555 345, 571 877 778
e-mail:
web:www.remak.eu

Hygienické nebo také čisté provozy kladou zvláštní důraz na čistotu. Typickými zástupci jsou zdravotnické provozy a laboratoře, výroba polovodičů, nanotechnologie, farmaceutický průmysl. Hygienické provozy vyžadují nezávadné a komfortní prostředí a vzduchotechnika je jediný nástroj pro dosažení těchto cílů.

V případě nemocnic znamená nezávadné a komfortní prostředí zkrácení ozdravného pobytu pacienta a vyšší výkonnost a kvalitu práce lékařů i sester. Výsledkem je průměrně vyšší spokojenost pacientů a vyšší kapacita zdravotnického zařízení.

Aplikační řešení společnosti REMAK je proto po všech stránkách uzpůsobeno snadné čistitelnosti, aplikace UV záření a použití sanačních prostředků s nízkými koncentracemi chlornanů (např. chlornan sodný NaClO), chloridů, chlorečnanů, peroxidů (např. peroxid vodíku H2O2), ozónu (O3) atd.

zdravotnické provozy a laboratoře, výroba polovodičů, nanotechnologie, farmaceutický průmysl vzduchotechnika Remak
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Proč se nám dobře prodávají větrací jednotky?

12.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zástupce instalační firmy uvádí argumenty, které vedou k výběru značkové techniky pro řízené větrání a rekuperaci. Rozhodnutí zahrnuje pořizovací cenu, provozní náklady, ale i cenu výstavby domu.

Produkce tepla osob jako podklad pro energetické simulační výpočty

11.2.2019 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Časopis Vytápění, větrání, instalace
Důležitým údajem pro energetické simulační výpočty budov je znalost vnitřních tepelných zisků od osob vykonávajících určitou činnost. Nejčastěji používaným podkladem u nás je česká norma pro výpočet tepelné zátěže klimatizovaných prostorů, která vychází z hodnot uvedených v ASHRAE a značně zjednodušuje např. výpočet produkce tepla od dětí. Výpočet na základě tepelné bilance prezentuje produkci citelného a vázaného tepla od osob v závislosti na věku, fyzických proporcích, druhu činnosti a tepelně-vlhkostních podmínkách v prostoru. Výsledky výpočtů jsou porovnány s údaji prezentovanými v dostupné literatuře včetně uvedení poměru mezi konvektivní a sálavou složkou tepelného toku. Konečným cílem analýz je stanovit tepelný tok od dětí jako vstupní údaj pro energetické simulační výpočty školských budov.

Efektivní řízení budov – energetický management vs. vnitřní prostředí

6.2.2019 | RNDr. Jan Baxa , Ph.D., Head of Asset Management CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
V případě správy budov se využívají inovace zejména ke zlepšení kvality vnitřního prostředí a komfortu obyvatel budov. Role energetického managementu budov se dostává do zcela nové pozice, kdy každé opatření je zvažováno nejen pohledem peněz a finanční úspory, nýbrž také výkonností a především zdravím lidí.
Digestoř může být v kuchyni nedocenitelný pomocník, ilustrační obrázek redakce TZB-info

Test digestoří 2019

19.1. 2:51   V časopise dTest 1/2019 byl publikován test digestoří. Testovány byly nejjednodušší digestoře za tisícovku, ale i čtyři mnohonásobně dražší svislé zabudované digestoře. více >>>

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace