Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Energy Valve, nový regulační kulový kohout EPIV firmy Belimo může měřit, regulovat, vyrovnávat i uzavírat

Datum: 16.4.2015 4:56  |  Organizace: BELIMO CZ spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

Energy Valve vznikl dalším vývojem elektronicky řízeného, tlakově nezávislého regulačního kulového kohoutu EPIV firmy Belimo.

BELIMO CZ spol. s r.o.
Severní 277
252 25 Jinočany, Praha-západ

tel.:271 740 523, 271 740 520
e-mail:
web:www.belimo.cz

Stejně jako ten může měřit, regulovat, vyrovnávat i uzavírat, což činí navrhování ventilu podstatně jednodušším. Průtok je permanentně elektronicky měřen a regulován, což optimalizuje spotřebu a podstatně omezuje časové nároky a náklady na hydraulické vyrovnání. Mnohokrát osvědčená regulační clona se stará o rovnoprocentní charakteristiku ventilu a absolutně těsné uzavírání ventilu omezuje cirkulační ztráty ve vodních okruzích.

Nově se sledováním energie

Dvě čidla nyní měří také teplotu v přívodním a zpětném potrubí. Spolu se snímaným objemovým průtokem určuje Energy Valve průběžně spotřebu. Tyto hodnoty si můžete prohlédnout přímo na místě laptopem přes webový server integrovaný v pohonu, nebo v nadřazeném řídicím systému. Tyto informace je také možné zpětně sledovat po dobu až 13 měsíců. Tak lze kontrolovat hospodaření s energií v systému topení/chlazení a v případě potřeby toto cíleně optimalizovat. Objemové průtoky lze individuálně nastavit (mezi 45 a 100 %) přes webový server (rozhraní RJ45 ethernet) nebo pomocí řídicího systému.


Přílohy


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Větrání školních tříd je nutnost

Řízené větrání ve škole v České Lípě

5.4. 3:07   Největší rekonstrukci čeká základní škola na sídlišti Lada, pohltí desítky milionů korun a kromě zateplení se počítá i s řízeným větráním. více >>>
Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách, © Fotolia.com

Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách

3.4.2019 | doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov
Při realizaci a montáži VZT v čistých prostorách je nutné dodržovat specifická pravidla. Součástí článku je ELEKTRONICKÁ PUBLIKACE Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách.

Radiální ventilátory ZIEHL-ABEGG s účinností přes 70 %, o tom se zatím může ostatním jen zdát

2.4.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Recept je přitom „snadný“ – zapojte nejlepší techniky, dejte jim zázemí a dost prostředků na inovace, inspirujte se přírodou a opírejte se přitom o 100leté rodinné know-how…

Daikin City na veletrhu ISH 2019: novinky pro lepší domácí, pracovní i životní prostředí

20.3.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Vizi společnosti pro rok 2050 lze shrnout větou: „má-li firma v 21. století růst, musí zároveň přispívat k ochraně životního prostředí.“

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Větrání a klimatizace