Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Novým prezidentem Eurovent je pan Naci Sahin

Datum: 13.6.2018 7:11  |  Autor: Ing. Lenka Husáková, redakce  |  Zdroj: Eurovent

V Oslo byl zvolen nový prezident pan Naci Sahin, generální ředitel tureckého výrobce FRITERM a zástupce turecké asociace ISKID (asociace výrobců v klimatizačních a chladicích zařízení)

Nový prezident Euroventu pan Naci Sahin, generální ředitel FRITERM a zástupce turecké asociace ISKID
Nový prezident Euroventu pan Naci Sahin, generální ředitel FRITERM a zástupce turecké asociace ISKID

Na výroční schůzi Euroventu konané v Oslo byl zvolen nový prezident pan Naci Sahin, generální ředitel tureckého výrobce FRITERM a zástupce turecké asociace ISKID (asociace výrobců v klimatizačních a chladících zařízení) předchozího prezidenta Euroventu, pana Alexe Rasmussena.

Pan Naci Sahin pracoval od roku 1983 ve společnosti FRITERM (turecký výrobce), kde začínal jako strojní inženýr. Postupně sbíral zkušenosti v obchodě, výrobě, pozáručním servisu a plánování až se propracoval v roce 1996 na pozici generálního ředitele společnosti. Společnost FRITERM aktivně spolupracuje s několika asociacemi, včetně asociace ISKID. Pan Naci Sahin byl zvolen do rady asociace ISKID a jejím jménem začal úzce spolupracovat s Euroventem. V roce 2012 se stal členem rady Euroventu a ta jej následně zvolila předsedou a to od května 2018.

Během svého působení v pozici předsedy Euroventu by se rád soustředil na následující oblasti:
  • Posílení pozice Euroventu v Bruselu před evropskými institucemi.
  • Zvýšení spolupráce mezi tureckým a evropskými HVACR průmyslem.
  • Profesionalizace a zvýšení mezinárodních aktivit Euroventu.
  • Rozšíření členské základny Euroventu ve střední a východní Evropě s důrazem na jihovýchodní Evropu. Organizace Eurovent summitu v těchto regionech.
  • Rozvoj dlouhodobé koncepce asociace Eurovent s jasnými cíli nejen v Evropě ale i v mezinárodním měřítku.
  • Posílení finančních zdrojů Euroventu

Pokud vás zajímá, jaké budou jeho nejbližší kroky v nové funkci; jaká je pozice Turecka na HVACR trhu mezi Evropou a Asií nebo odpovědi na další profesní a osobní otázky přečtěte si celý rozhovor.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Vývěvy Edwards sníží spotřebu energie v AGC o 90 procent

19.10.2018 | redakce
Instalace a provoz nových špičkových vývěv Edwards v teplickém závodě Coating společnosti AGC Flat Glass Czech přinese 90procentní úsporu elektřiny a sníží náklady na spotřebu oleje. Díky smlouvě o dodávce vývěv za 14 milionů korun tak odběratel získá nejen nové tovární vybavení pro výrobní linku na povrchovou úpravu skla, ale také docílí rozsáhlých úspor ve výrobních nákladech a zavede ekologičtější výrobní proces.

R718 – voda jako chladivo

15.10.2018 | Efficient Energy GmbH
Provozovatelé chladicích zařízení čelí aktuálně obrovským výzvám. V roce 2018 je v celé EU realizována další etapa Nařízení o F-plynech. Ceny chladiv typu HFKW prudce vzrostly a je jich kritický nedostatek, také se zpřísnily bezpečnostní požadavky na provozovatele.

Instalace lokální větrací jednotky do dřevostavby

12.10.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Instalace lokální větrací jednotky je jednou z možností, jak dodatečně vyřešit problém s nedostatečnou výměnou vydýchaného vzduchu za čerstvý. Pokud je instalace prováděna v dřevostavbě, je nutné věnovat zvláštní pozornost výběru místa a rovněž dodržet potřebu zábrany proti pronikání vodních par do konstrukce stěny. V článku je popsán konkrétní příklad dodatečné instalace s cílem poukázat na kritická místa postupu.

Polytropické vlhčení párou

9.10.2018 | doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov, Ing. Olga Rubinová, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně. Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov
Parní tzv. „polytropické vlhčení“ patří po ohřevu vzduchu mezi nejčastější úpravy vzduchu v zimním období. Jedná se o velmi specifickou úpravu, která má svoje hygienické výhody, ale taktéž technické nevýhody.
diskuse: 1 příspěvek, 09.10.2018 22:46

Témata 2018

Tipy pro projektanty

Tabulky a výpočty

Partneři - Větrání a klimatizace

 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška