Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

IVAR.SLW FILOMURO - fancoil určený nejčastěji k nástěnné podstropní montáži

Datum: 29.6.2018 02:00  |  Autor: Radislav Ardely  |  Organizace: IVAR CS spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

Umožňuje vytápění i vychlazování místností, jak samostatně, tak například v kombinaci s podlahovým vytápěním. Ideálním zdrojem pro Filomuro jsou tepelná čerpadla.

IVAR CS spol. s r.o.
Velvarská 9, Podhořany
277 51 Nelahozeves II

tel.:800 173 965, 315 785 211-12, Fax +420 315 785 213-14
e-mail:
web:www.ivarcs.cz
IVAR.SLW FILOMURO- fancoil
IVAR.SLW FILOMURO- fancoil

FILOMURO svým vzhledem spíše připomíná vnitřní klimatizační jednotku než fancoil a s tímto úmyslem byl i konstruován. Tomu také odpovídá vybavení základního modelu s regulací typu Q, kdy je již součástí dodávky nejen dotykový ovládací displej, umístěný na jednotce, ale i příjemné dálkové ovládání.

FILOMURO SLW je nabízeno ve čtyřech možných verzích regulace, (Q, S, T, V), kdy každá je vhodná pro specifické použití ať v sektoru rodinného bydlení, kancelářských prostor nebo například penzionů.

Jednotka může být použita jako doplněk pro chlazení v prostorách vybavených podlahovým vytápěním, ale může být využita i jako jediný prvek zajišťující současně vytápění i chlazení obhospodařované místnosti.


Výkonově jsou nabízeny tři modely o vytápěcím výkonu 1350 W, 2040 W a 2780 W, a to při vstupní teplotě topné vody 45°C. Optimální je pak kombinace s tepelným čerpadlem, jako ideálním zdrojem, vzhledem k možnostem vytápění i chlazení. Všechny řady jsou vyráběny ve stejné výšce 318 mm a oblíbené hloubce 128 mm korespondující s běžnými fancoily IVAR.SL a SLS. Pomocí dálkového ovládání je možné měnit úhel natočení výstupní žaluzie a tím usměrňovat proud vycházejícího vzduchu dle požadavku uživatele.

K tichému provozu přispívá jak kvalitní regulace, tak také velmi tichý tangenciální ventilátor.

Správně zvolený a umístěný fancoil může nejen bezvadně plnit vaše požadavky na vytápění a chlazení, ale může být současně i zajímavým doplňkem interiéru.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Proč se nám dobře prodávají větrací jednotky?

12.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zástupce instalační firmy uvádí argumenty, které vedou k výběru značkové techniky pro řízené větrání a rekuperaci. Rozhodnutí zahrnuje pořizovací cenu, provozní náklady, ale i cenu výstavby domu.

Produkce tepla osob jako podklad pro energetické simulační výpočty

11.2.2019 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Časopis Vytápění, větrání, instalace
Důležitým údajem pro energetické simulační výpočty budov je znalost vnitřních tepelných zisků od osob vykonávajících určitou činnost. Nejčastěji používaným podkladem u nás je česká norma pro výpočet tepelné zátěže klimatizovaných prostorů, která vychází z hodnot uvedených v ASHRAE a značně zjednodušuje např. výpočet produkce tepla od dětí. Výpočet na základě tepelné bilance prezentuje produkci citelného a vázaného tepla od osob v závislosti na věku, fyzických proporcích, druhu činnosti a tepelně-vlhkostních podmínkách v prostoru. Výsledky výpočtů jsou porovnány s údaji prezentovanými v dostupné literatuře včetně uvedení poměru mezi konvektivní a sálavou složkou tepelného toku. Konečným cílem analýz je stanovit tepelný tok od dětí jako vstupní údaj pro energetické simulační výpočty školských budov.

Efektivní řízení budov – energetický management vs. vnitřní prostředí

6.2.2019 | RNDr. Jan Baxa , Ph.D., Head of Asset Management CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
V případě správy budov se využívají inovace zejména ke zlepšení kvality vnitřního prostředí a komfortu obyvatel budov. Role energetického managementu budov se dostává do zcela nové pozice, kdy každé opatření je zvažováno nejen pohledem peněz a finanční úspory, nýbrž také výkonností a především zdravím lidí.
Digestoř může být v kuchyni nedocenitelný pomocník, ilustrační obrázek redakce TZB-info

Test digestoří 2019

19.1. 2:51   V časopise dTest 1/2019 byl publikován test digestoří. Testovány byly nejjednodušší digestoře za tisícovku, ale i čtyři mnohonásobně dražší svislé zabudované digestoře. více >>>

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace