IVAR.SLW FILOMURO - fancoil určený nejčastěji k nástěnné podstropní montáži

Datum: 29.6.2018 02:00  |  Autor: Radislav Ardely  |  Organizace: IVAR CS spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

Umožňuje vytápění i vychlazování místností, jak samostatně, tak například v kombinaci s podlahovým vytápěním. Ideálním zdrojem pro Filomuro jsou tepelná čerpadla.

IVAR CS spol. s r.o.
Velvarská 9, Podhořany
277 51 Nelahozeves II

tel.:800 173 965, 315 785 211-12, Fax +420 315 785 213-14
e-mail:
web:www.ivarcs.cz
IVAR.SLW FILOMURO- fancoil
IVAR.SLW FILOMURO- fancoil

FILOMURO svým vzhledem spíše připomíná vnitřní klimatizační jednotku než fancoil a s tímto úmyslem byl i konstruován. Tomu také odpovídá vybavení základního modelu s regulací typu Q, kdy je již součástí dodávky nejen dotykový ovládací displej, umístěný na jednotce, ale i příjemné dálkové ovládání.

FILOMURO SLW je nabízeno ve čtyřech možných verzích regulace, (Q, S, T, V), kdy každá je vhodná pro specifické použití ať v sektoru rodinného bydlení, kancelářských prostor nebo například penzionů.

Jednotka může být použita jako doplněk pro chlazení v prostorách vybavených podlahovým vytápěním, ale může být využita i jako jediný prvek zajišťující současně vytápění i chlazení obhospodařované místnosti.


Výkonově jsou nabízeny tři modely o vytápěcím výkonu 1350 W, 2040 W a 2780 W, a to při vstupní teplotě topné vody 45°C. Optimální je pak kombinace s tepelným čerpadlem, jako ideálním zdrojem, vzhledem k možnostem vytápění i chlazení. Všechny řady jsou vyráběny ve stejné výšce 318 mm a oblíbené hloubce 128 mm korespondující s běžnými fancoily IVAR.SL a SLS. Pomocí dálkového ovládání je možné měnit úhel natočení výstupní žaluzie a tím usměrňovat proud vycházejícího vzduchu dle požadavku uživatele.

K tichému provozu přispívá jak kvalitní regulace, tak také velmi tichý tangenciální ventilátor.

Správně zvolený a umístěný fancoil může nejen bezvadně plnit vaše požadavky na vytápění a chlazení, ale může být současně i zajímavým doplňkem interiéru.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Jaká je správná koncentrace CO2 ve zdravé budově?

9.7.2018 | Petr Kašík, obchodní ředitel skupiny Automation, AMiT, spol. s r.o.
Přes den v kanceláři nebo ve škole, večer doma v bytě nebo v rodinném domě – většinu času trávíme uvnitř budov a bereme to úplně samozřejmě. Málokdo však přemýšlí, zda vnitřní prostředí v budovách, kde trávíme tolik času, neovlivňuje naše zdraví a zda je prostředí co nejvíce podobné tomu přirozenému.

Představení novinek společnosti ebm-papst CZ na výročním setkání

9.7.2018 | Ing. Lenka Husáková, redakce
Společnost ebm-papst CZ pořádala 6. 6. 2018 v Brně již tradiční výroční setkání. Během prezentace zástupci společnosti představili novinky ve výrobním portfoliu. Jednatel společnosti Ing. Aleš Jakubec, MBA zmínil v poslední době tolik diskutovaný retrofit. Závěr oficiální části patřil praktické ukázce slovenské laserové technologie, která využívá pro chlazení právě ventilátory ebm-papst.

ZIEHL-ABEGG - Nový potenciál RETROFIT ventilátorů v systémech HVAC - RETROFIT

23.6.2018 | redakce TZB-info ve spolupráci s Ziehl-Abegg s.r.o. Brno
RETROFIT je v současné době velmi diskutovaný pojem ve všech oblastech. V případě HVAC systému se jedná o úpravu vzduchotechnického a klimatizačního zařízení tak, aby se jeho následným provozem dosáhlo zvýšení komfortu uživatele, rozšíření funkcí zařízení nebo i snížení náročnosti údržby a nedá se opomenout, že se jedná o snížení energetické náročnosti.

Novým prezidentem Eurovent je pan Naci Sahin

13.6. 7:11   V Oslo byl zvolen nový prezident pan Naci Sahin, generální ředitel tureckého výrobce FRITERM a zástupce turecké asociace ISKID (asociace výrobců v klimatizačních a chladicích zařízení) více >>>
Ilustrační obrázek, stará škola, skanzen Zubrnice, foto D. Kopačková, redakce

Nejlepší dárek je bezpochyby zdraví. Ke Dni dětí tedy nadělme školákům vzduch

1.6.2018 | redakce
Školní třída není jako dříve – po zateplení je to dokonale těsné a nevětrající akvárium. Proč rodiče řeší zdraví a jídlo a už ne zdraví a vzduch? Nedostatek čerstvého vzduchu skutečně škodí zdraví. Přitom instalace jednotky přímo ve třídě je jednoduchá, s až 70% dotací a jednoduchou údržbou.

Témata 2018

Tipy pro projektanty

Tabulky a výpočty

Partneři - Větrání a klimatizace

 
 

Aktuální články na ESTAV.czNetěsnosti nejen pasivních domů - detaily spojů konstrukcí, na které si dát pozorPro radiátory KORATHERM místo vždy najdeteVýroba cementu v ČR loni vzrostla o 2,5 pct. na čtyři miliony tunVýstavba rodinného domu: Ukládání překladů a zdění na překlady