Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

IVAR.SLW FILOMURO - fancoil určený nejčastěji k nástěnné podstropní montáži

Datum: 29.6.2018 02:00  |  Autor: Radislav Ardely  |  Organizace: IVAR CS spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

Umožňuje vytápění i vychlazování místností, jak samostatně, tak například v kombinaci s podlahovým vytápěním. Ideálním zdrojem pro Filomuro jsou tepelná čerpadla.

IVAR CS spol. s r.o.
Velvarská 9, Podhořany
277 51 Nelahozeves II

tel.:800 173 965, 315 785 211-12, Fax +420 315 785 213-14
e-mail:
web:www.ivarcs.cz
IVAR.SLW FILOMURO- fancoil
IVAR.SLW FILOMURO- fancoil

FILOMURO svým vzhledem spíše připomíná vnitřní klimatizační jednotku než fancoil a s tímto úmyslem byl i konstruován. Tomu také odpovídá vybavení základního modelu s regulací typu Q, kdy je již součástí dodávky nejen dotykový ovládací displej, umístěný na jednotce, ale i příjemné dálkové ovládání.

FILOMURO SLW je nabízeno ve čtyřech možných verzích regulace, (Q, S, T, V), kdy každá je vhodná pro specifické použití ať v sektoru rodinného bydlení, kancelářských prostor nebo například penzionů.

Jednotka může být použita jako doplněk pro chlazení v prostorách vybavených podlahovým vytápěním, ale může být využita i jako jediný prvek zajišťující současně vytápění i chlazení obhospodařované místnosti.


Výkonově jsou nabízeny tři modely o vytápěcím výkonu 1350 W, 2040 W a 2780 W, a to při vstupní teplotě topné vody 45°C. Optimální je pak kombinace s tepelným čerpadlem, jako ideálním zdrojem, vzhledem k možnostem vytápění i chlazení. Všechny řady jsou vyráběny ve stejné výšce 318 mm a oblíbené hloubce 128 mm korespondující s běžnými fancoily IVAR.SL a SLS. Pomocí dálkového ovládání je možné měnit úhel natočení výstupní žaluzie a tím usměrňovat proud vycházejícího vzduchu dle požadavku uživatele.

K tichému provozu přispívá jak kvalitní regulace, tak také velmi tichý tangenciální ventilátor.

Správně zvolený a umístěný fancoil může nejen bezvadně plnit vaše požadavky na vytápění a chlazení, ale může být současně i zajímavým doplňkem interiéru.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Postřehy z mezinárodního odborného veletrhu CHILLVENTA 2018

14.11.2018 | Ing. Lenka Husáková, Denisa Markovičová, redakce
V Norimberku se ve dnech 16. – 18. října 2018 konal již tradiční mezinárodní veletrh oborů chladicí, klimatizační techniky a tepelných čerpadel Chillventa 2018. Letošní veletrh představil více než 1000 vystavovatelů ze 45 zemí.

Pamětní plakety za významný přínos oboru technika prostředí a technická zařízení budov

28.10.2018 | Ing. Josef Hodboď, redakce TZB-info, obor Vytápění
V rámci oslav 100. výročí vzniku Československa a 25. výročí vzniku samostatné České republiky vydala Společnost pro techniku prostředí pamětní plakety za významný přínos oboru technika prostředí a technická zařízení budov, které byly předány na slavnostním večeru konference GREEN WAY.

Vývěvy Edwards sníží spotřebu energie v AGC o 90 procent

19.10.2018 | redakce
Instalace a provoz nových špičkových vývěv Edwards v teplickém závodě Coating společnosti AGC Flat Glass Czech přinese 90procentní úsporu elektřiny a sníží náklady na spotřebu oleje. Díky smlouvě o dodávce vývěv za 14 milionů korun tak odběratel získá nejen nové tovární vybavení pro výrobní linku na povrchovou úpravu skla, ale také docílí rozsáhlých úspor ve výrobních nákladech a zavede ekologičtější výrobní proces.

R718 – voda jako chladivo

15.10.2018 | Efficient Energy GmbH
Provozovatelé chladicích zařízení čelí aktuálně obrovským výzvám. V roce 2018 je v celé EU realizována další etapa Nařízení o F-plynech. Ceny chladiv typu HFKW prudce vzrostly a je jich kritický nedostatek, také se zpřísnily bezpečnostní požadavky na provozovatele.

Instalace lokální větrací jednotky do dřevostavby

12.10.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Instalace lokální větrací jednotky je jednou z možností, jak dodatečně vyřešit problém s nedostatečnou výměnou vydýchaného vzduchu za čerstvý. Pokud je instalace prováděna v dřevostavbě, je nutné věnovat zvláštní pozornost výběru místa a rovněž dodržet potřebu zábrany proti pronikání vodních par do konstrukce stěny. V článku je popsán konkrétní příklad dodatečné instalace s cílem poukázat na kritická místa postupu.

Témata 2018

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace