Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Odsávací hadice PVC - vhodné pro odsávání plynů, chemických výpar, lehkých abraziv

Datum: 4.7.2018 4:29  |  Organizace: ATH INTERNATIONAL  |  Firemní zpráva

Hadice PVC vyztužené ocelkovou spirálou jsou vhodné pro sání a odsávání plynů a výparů z chemikálií, studených plynů při svařování, ventilačních systémů. Levné flexibilní hadice s dlouhou životností.

ATH INTERNATIONAL
Pramenní 7
74235 Odry

tel.:+420 736 439 436
e-mail:
web:www.hadice-prumyslove.cz

Odsávací hadice PVC - vhodné pro odsávání plynů, chemických výpar, lehkých abraziv

Námi vyráběné hadice z měkčeného PVC vyrábíme v různých variantách.

Nejlevnější variantou jsou hadice:

  • PVC folie - tento typ je velice flexibilní, vlastnostmi podobný, jako tahací harmonika. Síla PVC mezi dráty je 0,5 mm. Technologie výroby probíhá tak, že mezi fólii PVC vlepí poměděný drát. Hadice jsou vhodné pro ventilační systémy, odsávací zařízení v pohybu, klimatizace a mnoho dalšího.

Dále následují typy:

  • PVC lehká – síla stěny 0,7 mm
  • PVC středně lehká – síla stěny 0,9 mm
  • PVC těžká – síla stěny 1,4 mm
  • PVC super těžká – síla stěny 2,1 mm

Při výrobě u těchto hadice je drát zalisovaný v konstrukci. Vnitřek hadic je pak vyhlazený a je optimalizovaný průtok vzduchu, kapaliny nebo pevné látky. Tyto hadice se používají na odsávání kalů, chemikálií, vzduchu, lehkých abrazivních částic atd.

Poslední námi vyráběné PVC hadice jsou:

  • PVC vakuum – síla stěny 4,5 mm

Hadice jsou uvnitř hladké, vhodné pro vyšší tlaky.

Bližší informace jsou k dispozici zde
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Proč se nám dobře prodávají větrací jednotky?

12.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zástupce instalační firmy uvádí argumenty, které vedou k výběru značkové techniky pro řízené větrání a rekuperaci. Rozhodnutí zahrnuje pořizovací cenu, provozní náklady, ale i cenu výstavby domu.

Produkce tepla osob jako podklad pro energetické simulační výpočty

11.2.2019 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Časopis Vytápění, větrání, instalace
Důležitým údajem pro energetické simulační výpočty budov je znalost vnitřních tepelných zisků od osob vykonávajících určitou činnost. Nejčastěji používaným podkladem u nás je česká norma pro výpočet tepelné zátěže klimatizovaných prostorů, která vychází z hodnot uvedených v ASHRAE a značně zjednodušuje např. výpočet produkce tepla od dětí. Výpočet na základě tepelné bilance prezentuje produkci citelného a vázaného tepla od osob v závislosti na věku, fyzických proporcích, druhu činnosti a tepelně-vlhkostních podmínkách v prostoru. Výsledky výpočtů jsou porovnány s údaji prezentovanými v dostupné literatuře včetně uvedení poměru mezi konvektivní a sálavou složkou tepelného toku. Konečným cílem analýz je stanovit tepelný tok od dětí jako vstupní údaj pro energetické simulační výpočty školských budov.

Efektivní řízení budov – energetický management vs. vnitřní prostředí

6.2.2019 | RNDr. Jan Baxa , Ph.D., Head of Asset Management CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
V případě správy budov se využívají inovace zejména ke zlepšení kvality vnitřního prostředí a komfortu obyvatel budov. Role energetického managementu budov se dostává do zcela nové pozice, kdy každé opatření je zvažováno nejen pohledem peněz a finanční úspory, nýbrž také výkonností a především zdravím lidí.
Digestoř může být v kuchyni nedocenitelný pomocník, ilustrační obrázek redakce TZB-info

Test digestoří 2019

19.1. 2:51   V časopise dTest 1/2019 byl publikován test digestoří. Testovány byly nejjednodušší digestoře za tisícovku, ale i čtyři mnohonásobně dražší svislé zabudované digestoře. více >>>

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Větrání a klimatizace