Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

ECOLITE – the new condensing units from BITZER

Datum: 8.8.2018 03:00  |  Organizace: BITZER Kühlmaschinenbau GmbH  |  Firemní zpráva

The compressor specialist BITZER is expanding its range of condensing units with a new series. The seven air-cooled models in the new ECOLITE series have been designed for low and medium temperature applications and come in an attractive housing.

The three LHL3E ECOLITE condensing units with one fan as well as the four LHL5E units with two fans open up a wide range of applications, from 1.5 kW to 5 kW in the low-temperature range and from 3.5 kW to 16 kW in the medium temperature refrigeration range. All seven models in the new series have been designed as a standard for both low and medium temperature applications and for a multitude of applications – for example, in cold stores, display counters and small shops.

Flexible and compact
Thanks to the mechanical VARISTEP capacity control, all ECOLITE condensing units offer smooth adjustment of the capacity in a range from 50 to 100 percent. In the LHL5E, the ECOLITE series offers optional capacity control from 10 to 100 percent. The condensing units have also been specially developed for low noise operation and have a robust and corrosion-resistant housing for outdoor use. Thanks to their compact construction, they can also be easily integrated even when space is limited.

Future-proof and sustainable
BITZER ECOLITE condensing units are easy to use, have control software developed by BITZER and work very reliably thanks to the well-known development and production work at BITZER. "Users benefit from the fact that all components are precisely matched to one another," said Stefan Dorn, Product Manager System Solutions at BITZER. "The entire series is Ecodesign-compliant and has been designed for use with common refrigerants. This also includes refrigerants with low global warming potential (GWP) such as HFO (hydrofluoroolefin) mixtures," said Dorn.

Intuitive and convenient
All components in the ECOLITE condensing units are easily accessible and the controller stands out due to its intuitive operability while enabling the use of the BITZER Electronics Service Tools (BEST). BEST ensures a user-friendly overview of the operating status and parameters and also offers support via a data logging function and the convenient setting of parameters.


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Vývěvy Edwards sníží spotřebu energie v AGC o 90 procent

19.10.2018 | redakce
Instalace a provoz nových špičkových vývěv Edwards v teplickém závodě Coating společnosti AGC Flat Glass Czech přinese 90procentní úsporu elektřiny a sníží náklady na spotřebu oleje. Díky smlouvě o dodávce vývěv za 14 milionů korun tak odběratel získá nejen nové tovární vybavení pro výrobní linku na povrchovou úpravu skla, ale také docílí rozsáhlých úspor ve výrobních nákladech a zavede ekologičtější výrobní proces.

R718 – voda jako chladivo

15.10.2018 | Efficient Energy GmbH
Provozovatelé chladicích zařízení čelí aktuálně obrovským výzvám. V roce 2018 je v celé EU realizována další etapa Nařízení o F-plynech. Ceny chladiv typu HFKW prudce vzrostly a je jich kritický nedostatek, také se zpřísnily bezpečnostní požadavky na provozovatele.

Instalace lokální větrací jednotky do dřevostavby

12.10.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Instalace lokální větrací jednotky je jednou z možností, jak dodatečně vyřešit problém s nedostatečnou výměnou vydýchaného vzduchu za čerstvý. Pokud je instalace prováděna v dřevostavbě, je nutné věnovat zvláštní pozornost výběru místa a rovněž dodržet potřebu zábrany proti pronikání vodních par do konstrukce stěny. V článku je popsán konkrétní příklad dodatečné instalace s cílem poukázat na kritická místa postupu.

Polytropické vlhčení párou

9.10.2018 | doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov, Ing. Olga Rubinová, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně. Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov
Parní tzv. „polytropické vlhčení“ patří po ohřevu vzduchu mezi nejčastější úpravy vzduchu v zimním období. Jedná se o velmi specifickou úpravu, která má svoje hygienické výhody, ale taktéž technické nevýhody.
diskuse: 1 příspěvek, 09.10.2018 22:46

Témata 2018

Tipy pro projektanty

CAD a BIM knihovny

Partneři - Větrání a klimatizace

 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška