Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Stropní ventilátor jako užitečný distributor tepla i chladu

Datum: 19.12.2018 4:49  |  Autor: Martin Slapnička  |  Organizace: CZV AIR BOOST s.r.o.  |  Firemní zpráva

Vybrat správně stropní ventilátor se zdá jako snadný úkol. Je však třeba mít přehled alespoň o základních funkcích a parametrech stropních ventilátorů aby splnil vaše očekávání.

CZV AIR BOOST s.r.o.
Modlanská 1968
41501 Teplice

tel.:777 109 479
e-mail:
web:www.czvzduchotechnika.cz

Stropní ventilátor jako užitečný distributor tepla i chladu

V naší nabídce proto najdete ventilátory nejvýznamnějších evropských výrobců, kteří splňují nejnáročnější požadavky evropských zákazníků.

Podle čeho stropní ventilátor vybírat?

Stropní ventilátory dělíme na několik skupin:
- pro domácí použití a do kanceláře
- průmyslové stropní ventilátory

Ale také na stropní ventilátory
- se svítidlem
- bez svítidla


Pokud chcete stropní ventilátor používat celoročně, je třeba si ohlídat, aby měl reverzibilní (zpětný) chod. Ne, že by se jiný nedal celoročně použít, ale v létě se lépe hodí jeden směr otáček, který tlačí vzduch dolů a tím pohyb vzduchu ochlazuje prostor, v zimě je třeba přepnout na otáčení lopatek druhým směrem, kdy stropní ventilátor nasává vzduch ze středu místnosti, který proudí po stěnách dolů promísený s teplým.

Důležitým parametrem při výběru stropního ventilátoru je bezpochyby velikost místnosti, či výška stropu. Pokud je strop vyšší, je třeba vybrat ventilátor s delšími lopatkami. V naší nabídce stropních ventilátorů tyto parametry vždy naleznete.

Pokud budete vybírat "kombinovaný" stropní ventilátor se svítidlem, zvažte, jaký zdroj světla budete využívat. Zda klasické, úsporné, nebo LED žárovky.

CZVzduchotechnika.cz je jedním z významných distributorů nejen stropních ventilátorů, ale také kompletního VZT potrubí, potrubních ventilátorů, klapek a dalšího příslušenství pro vedení vzduchu. Mezi naše zákazníky patří soukromé osoby, ale velkoobchodně také řemeslníci, či firmy montující vzduchotechniku.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Digestoř může být v kuchyni nedocenitelný pomocník, ilustrační obrázek redakce TZB-info

Test digestoří 2019

19.1. 2:51   V časopise dTest 1/2019 byl publikován test digestoří. Testovány byly nejjednodušší digestoře za tisícovku, ale i čtyři mnohonásobně dražší svislé zabudované digestoře. více >>>

Fyzická aktivita a kvalita vnitřního prostředí

14.1.2019 | Bc. Tomáš Kops
Jaký vliv má fyzická aktivita člověka na produkci CO2 v interiéru a jaké množství vzduchu je potřebné pro udržení koncentrace oxidu uhličitého na požadované úrovni?
ZŠ Komenského ze Slavkova u Brna, vizualizace s akustickými opatřeními, zdroj CZBGC

Přání do nového roku – ve zdravé škole zdravý vzduch?

27.12.2018 | redakce
Často si přejeme v novém roce hodně zdraví. Nevyhovující vnitřní prostředí je strašákem řady českých škol. Popřejme tedy zdraví i našim školákům s tím, že nezůstane jen u přání, ale budou následovat činy.

Rozhovor: Rekuperační jednotka s chlazením a elektrokotel s plynulým řízením výkonu

27.12.2018 | redakce
Roman Šalomoun a Roman Průša ze společnosti Jablotron Living Technology v rozhovoru pro TZB-info představili nový elektrokotel Volta a doplněk CoolBreeze k větrací jednotce Futura. Oba výrobky jsou součástí portfolia výrobků vyvíjených pro výstavbu domů, rodinných domů, v nízkoenergetickém standardu NZEB, který bude obecně závazný již od 1. 1. 2020.

Problematické větrání na základní škole Březina

26.12.2018 | Jakub Král , doktorand-stip. AdMaS - vědecký pracovník, Ústav pozemního stavitelství FS VUT Brno
Měření probíhalo v učebně základní školy v Březině. Základní škola slouží svému účelu od roku 1912. Okenní otvory jsou tvořeny plastovými rámy a jsou zaskleny dvojsklem. Dva okenní otvory učebny jsou opatřeny tzv. „větrací rekuperační“ klapkou.
diskuse: 1 příspěvek, 31.12.2018 10:44

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace