Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Stropní ventilátor jako užitečný distributor tepla i chladu

Datum: 19.12.2018 4:49  |  Autor: Martin Slapnička  |  Organizace: CZV AIR BOOST s.r.o.  |  Firemní zpráva

Vybrat správně stropní ventilátor se zdá jako snadný úkol. Je však třeba mít přehled alespoň o základních funkcích a parametrech stropních ventilátorů aby splnil vaše očekávání.

CZV AIR BOOST s.r.o.
Modlanská 1968
41501 Teplice

tel.:777 109 479
e-mail:
web:www.czvzduchotechnika.cz

Stropní ventilátor jako užitečný distributor tepla i chladu

V naší nabídce proto najdete ventilátory nejvýznamnějších evropských výrobců, kteří splňují nejnáročnější požadavky evropských zákazníků.

Podle čeho stropní ventilátor vybírat?

Stropní ventilátory dělíme na několik skupin:
- pro domácí použití a do kanceláře
- průmyslové stropní ventilátory

Ale také na stropní ventilátory
- se svítidlem
- bez svítidla


Pokud chcete stropní ventilátor používat celoročně, je třeba si ohlídat, aby měl reverzibilní (zpětný) chod. Ne, že by se jiný nedal celoročně použít, ale v létě se lépe hodí jeden směr otáček, který tlačí vzduch dolů a tím pohyb vzduchu ochlazuje prostor, v zimě je třeba přepnout na otáčení lopatek druhým směrem, kdy stropní ventilátor nasává vzduch ze středu místnosti, který proudí po stěnách dolů promísený s teplým.

Důležitým parametrem při výběru stropního ventilátoru je bezpochyby velikost místnosti, či výška stropu. Pokud je strop vyšší, je třeba vybrat ventilátor s delšími lopatkami. V naší nabídce stropních ventilátorů tyto parametry vždy naleznete.

Pokud budete vybírat "kombinovaný" stropní ventilátor se svítidlem, zvažte, jaký zdroj světla budete využívat. Zda klasické, úsporné, nebo LED žárovky.

CZVzduchotechnika.cz je jedním z významných distributorů nejen stropních ventilátorů, ale také kompletního VZT potrubí, potrubních ventilátorů, klapek a dalšího příslušenství pro vedení vzduchu. Mezi naše zákazníky patří soukromé osoby, ale velkoobchodně také řemeslníci, či firmy montující vzduchotechniku.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Daikin City na veletrhu ISH 2019: novinky pro lepší domácí, pracovní i životní prostředí

20.3.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Vizi společnosti pro rok 2050 lze shrnout větou: „má-li firma v 21. století růst, musí zároveň přispívat k ochraně životního prostředí.“

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Proč se nám dobře prodávají větrací jednotky?

12.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zástupce instalační firmy uvádí argumenty, které vedou k výběru značkové techniky pro řízené větrání a rekuperaci. Rozhodnutí zahrnuje pořizovací cenu, provozní náklady, ale i cenu výstavby domu.

Produkce tepla osob jako podklad pro energetické simulační výpočty

11.2.2019 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Časopis Vytápění, větrání, instalace
Důležitým údajem pro energetické simulační výpočty budov je znalost vnitřních tepelných zisků od osob vykonávajících určitou činnost. Nejčastěji používaným podkladem u nás je česká norma pro výpočet tepelné zátěže klimatizovaných prostorů, která vychází z hodnot uvedených v ASHRAE a značně zjednodušuje např. výpočet produkce tepla od dětí. Výpočet na základě tepelné bilance prezentuje produkci citelného a vázaného tepla od osob v závislosti na věku, fyzických proporcích, druhu činnosti a tepelně-vlhkostních podmínkách v prostoru. Výsledky výpočtů jsou porovnány s údaji prezentovanými v dostupné literatuře včetně uvedení poměru mezi konvektivní a sálavou složkou tepelného toku. Konečným cílem analýz je stanovit tepelný tok od dětí jako vstupní údaj pro energetické simulační výpočty školských budov.

Efektivní řízení budov – energetický management vs. vnitřní prostředí

6.2.2019 | RNDr. Jan Baxa , Ph.D., Head of Asset Management CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
V případě správy budov se využívají inovace zejména ke zlepšení kvality vnitřního prostředí a komfortu obyvatel budov. Role energetického managementu budov se dostává do zcela nové pozice, kdy každé opatření je zvažováno nejen pohledem peněz a finanční úspory, nýbrž také výkonností a především zdravím lidí.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Větrání a klimatizace