Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Stropní ventilátor jako užitečný distributor tepla i chladu

Datum: 19.12.2018 4:49  |  Autor: Martin Slapnička  |  Organizace: CZV AIR BOOST s.r.o.  |  Firemní zpráva

Vybrat správně stropní ventilátor se zdá jako snadný úkol. Je však třeba mít přehled alespoň o základních funkcích a parametrech stropních ventilátorů aby splnil vaše očekávání.

CZV AIR BOOST s.r.o.
Modlanská 1968
41501 Teplice

tel.:777 109 479
e-mail:
web:www.czvzduchotechnika.cz

Stropní ventilátor jako užitečný distributor tepla i chladu

V naší nabídce proto najdete ventilátory nejvýznamnějších evropských výrobců, kteří splňují nejnáročnější požadavky evropských zákazníků.

Podle čeho stropní ventilátor vybírat?

Stropní ventilátory dělíme na několik skupin:
- pro domácí použití a do kanceláře
- průmyslové stropní ventilátory

Ale také na stropní ventilátory
- se svítidlem
- bez svítidla


Pokud chcete stropní ventilátor používat celoročně, je třeba si ohlídat, aby měl reverzibilní (zpětný) chod. Ne, že by se jiný nedal celoročně použít, ale v létě se lépe hodí jeden směr otáček, který tlačí vzduch dolů a tím pohyb vzduchu ochlazuje prostor, v zimě je třeba přepnout na otáčení lopatek druhým směrem, kdy stropní ventilátor nasává vzduch ze středu místnosti, který proudí po stěnách dolů promísený s teplým.

Důležitým parametrem při výběru stropního ventilátoru je bezpochyby velikost místnosti, či výška stropu. Pokud je strop vyšší, je třeba vybrat ventilátor s delšími lopatkami. V naší nabídce stropních ventilátorů tyto parametry vždy naleznete.

Pokud budete vybírat "kombinovaný" stropní ventilátor se svítidlem, zvažte, jaký zdroj světla budete využívat. Zda klasické, úsporné, nebo LED žárovky.

CZVzduchotechnika.cz je jedním z významných distributorů nejen stropních ventilátorů, ale také kompletního VZT potrubí, potrubních ventilátorů, klapek a dalšího příslušenství pro vedení vzduchu. Mezi naše zákazníky patří soukromé osoby, ale velkoobchodně také řemeslníci, či firmy montující vzduchotechniku.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Větrací systémy Regulus vhodné pro byty a rodinné domy

19.5.2019 | redakce
V rozhovoru k problematice větrání hovoří redaktorka TZB-info, Lenka Husáková s Ing. Pavlem Dufkem za firmu Regulus spol. s r.o. o možnostech větrání pro rodinné domy a následně pro byty v bytových domech.
Ing. Aleš Jakubec, obchodní a marketingový ředitel ebm-papst CZ s.r.o.

Retrofit, téma i pro ebm-papst CZ

11.5.2019 | redakce
Pojem Retrofit můžeme definovat jako výměnu stávající technologie za novější, modernější, účinnější a zároveň úspornější. Praktikuje jej tedy kdokoli, kdo mění nějakou stávající, ještě sloužící technologii nebo pouze její část za účelem zlepšení komfortu či snížení nákladů.
© Fotolia.com

Rekuperovat jen tolik tepla, kolik lze využít

5.5.2019 | redakce
Na první pohled je smysl nadpisu jasný každému, přesto se v praxi objevují případy, kdy investor společně s projektantem měli příliš velké ambice. Ing. Václav Helebrant nutnost dodržet uvedený axiom opírá o technické argumenty na příkladu multifunkční budovy, která je vytápěna tepelnými čerpadly a chlazena.

DOCK IN TWO: objekt, který stojí za to si prohlédnout i z pohledu TZB – část 2.

1.5.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Festival Open House Praha 2019 nabídne o víkendu 18. až 19. května možnost si prohlédnout budovy jinak veřejnosti nepřístupné. Pozornosti fanoušků moderního TZB by neměla uniknout administrativní budova DOCK IN TWO v Praze - Holešovicích.
Větrání školních tříd je nutnost

Řízené větrání ve škole v České Lípě

5.4. 3:07   Největší rekonstrukci čeká základní škola na sídlišti Lada, pohltí desítky milionů korun a kromě zateplení se počítá i s řízeným větráním. více >>>

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Větrání a klimatizace