Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Centrální rekuperační jednotky českého výrobce ThermWet se představí na veletrzích v Praze, Brně i Ostravě

Datum: 22.1.2019 20:06  |  Organizace: ThermWet s.r.o.  |  Firemní zpráva

Český výrobce rekuperačních jednotek a systémů, společnost ThermWet, otevírá nový rok účastí na předních stavebních veletrzích. Člen skupiny KORADO představí svá řešení poprvé v lednu na ostravském veletrhu INFOTHERMA, podruhé pak začátkem února, v rámci prezentace KORADO na FOR PASIV, a koncem února i na Stavebním veletrhu Brno.

ThermWet s.r.o.
Vlárská 1454/1
10400 Praha 10 - Uhříněves

tel.:775 973 717
e-mail:
web:www.thermwet.cz

Návštěvníkům představí varianty centrálních větracích jednotek s rekuperací, jejich benefity a poradí s řešením například pro snížení koncentrace radonu, vlhkosti v domě i prašnosti a alergenů v domácnosti.

Sezóna veletrhů odstartuje v Ostravě

Letošní sezónu stavebních veletrhů odstartuje 26. ročník mezinárodní výstavy INFOTHERMA, zaměřené na vytápění, úspory energií a smysluplné využití obnovitelných zdrojů v malých a středních objektech. V termínu 21. – 24. ledna 2019 se na Výstavišti Černá louka v Ostravě představí více než 300 tuzemských i zahraničních vystavovatelů.

„Rekuperační jednotky jsou plícemi moderního domu a základním kamenem nízkoenergetického standardu. Těšíme se proto na setkání s projektanty i stavebníky svépomocí. Přímo u stánku poradíme, jakou jednotku zvolit s ohledem na dispozice větraného prostoru, návaznost na ostatní profese, očekávané náklady na pořízení systému rekuperace i další funkce, které jednotky nabízejí,“ doporučuje návštěvu stánku ThermWet č. 230 v pavilonu A2 projektový ředitel ThermWet, Jan Kropáček.

Stavební veletrh Brno ukáže cestu k chytré domácnosti

Ještě před začátkem stavební sezóny představí Stavební veletrhy Brno cestu k chytré domácnosti. Právě ta bude hlavním tématem v areálu brněnského výstaviště ve dnech 27. února až 3. března. „Opravdu chytrá domácnost by měla být nejen interaktivní, ale i ekologická a úsporná. Letošní rok je přitom ve vztahu k nízkoenergetickému standardu zlomovým.

Vzhledem k tomu, že všechny domy kolaudované po roce 2020 musí splňovat podmínky evropské směrnice EPBD II (2010/31/EU), musí i ti, kteří začnou v letošním roce stavět nebo zásadně rekonstruovat s novými legislativními požadavky počítat,“ upozorňuje Kropáček z ThermWet. Na Stavebních veletrzích Brno budou odborníci ThermWet radit s výběrem rekuperačních jednotek u stánku v pavilonu P.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Větrání školních tříd je nutnost

Řízené větrání ve škole v České Lípě

5.4. 3:07   Největší rekonstrukci čeká základní škola na sídlišti Lada, pohltí desítky milionů korun a kromě zateplení se počítá i s řízeným větráním. více >>>
Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách, © Fotolia.com

Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách

3.4.2019 | doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov
Při realizaci a montáži VZT v čistých prostorách je nutné dodržovat specifická pravidla. Součástí článku je ELEKTRONICKÁ PUBLIKACE Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách.

Radiální ventilátory ZIEHL-ABEGG s účinností přes 70 %, o tom se zatím může ostatním jen zdát

2.4.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Recept je přitom „snadný“ – zapojte nejlepší techniky, dejte jim zázemí a dost prostředků na inovace, inspirujte se přírodou a opírejte se přitom o 100leté rodinné know-how…

Daikin City na veletrhu ISH 2019: novinky pro lepší domácí, pracovní i životní prostředí

20.3.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Vizi společnosti pro rok 2050 lze shrnout větou: „má-li firma v 21. století růst, musí zároveň přispívat k ochraně životního prostředí.“

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace