Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Centrální rekuperační jednotky českého výrobce ThermWet se představí na veletrzích v Praze, Brně i Ostravě

Datum: 22.1.2019 20:06  |  Organizace: ThermWet s.r.o.  |  Firemní zpráva

Český výrobce rekuperačních jednotek a systémů, společnost ThermWet, otevírá nový rok účastí na předních stavebních veletrzích. Člen skupiny KORADO představí svá řešení poprvé v lednu na ostravském veletrhu INFOTHERMA, podruhé pak začátkem února, v rámci prezentace KORADO na FOR PASIV, a koncem února i na Stavebním veletrhu Brno.

ThermWet s.r.o.
Vlárská 1454/1
10400 Praha 10 - Uhříněves

tel.:775 973 717
e-mail:
web:www.thermwet.cz

Návštěvníkům představí varianty centrálních větracích jednotek s rekuperací, jejich benefity a poradí s řešením například pro snížení koncentrace radonu, vlhkosti v domě i prašnosti a alergenů v domácnosti.

Sezóna veletrhů odstartuje v Ostravě

Letošní sezónu stavebních veletrhů odstartuje 26. ročník mezinárodní výstavy INFOTHERMA, zaměřené na vytápění, úspory energií a smysluplné využití obnovitelných zdrojů v malých a středních objektech. V termínu 21. – 24. ledna 2019 se na Výstavišti Černá louka v Ostravě představí více než 300 tuzemských i zahraničních vystavovatelů.

„Rekuperační jednotky jsou plícemi moderního domu a základním kamenem nízkoenergetického standardu. Těšíme se proto na setkání s projektanty i stavebníky svépomocí. Přímo u stánku poradíme, jakou jednotku zvolit s ohledem na dispozice větraného prostoru, návaznost na ostatní profese, očekávané náklady na pořízení systému rekuperace i další funkce, které jednotky nabízejí,“ doporučuje návštěvu stánku ThermWet č. 230 v pavilonu A2 projektový ředitel ThermWet, Jan Kropáček.

Stavební veletrh Brno ukáže cestu k chytré domácnosti

Ještě před začátkem stavební sezóny představí Stavební veletrhy Brno cestu k chytré domácnosti. Právě ta bude hlavním tématem v areálu brněnského výstaviště ve dnech 27. února až 3. března. „Opravdu chytrá domácnost by měla být nejen interaktivní, ale i ekologická a úsporná. Letošní rok je přitom ve vztahu k nízkoenergetickému standardu zlomovým.

Vzhledem k tomu, že všechny domy kolaudované po roce 2020 musí splňovat podmínky evropské směrnice EPBD II (2010/31/EU), musí i ti, kteří začnou v letošním roce stavět nebo zásadně rekonstruovat s novými legislativními požadavky počítat,“ upozorňuje Kropáček z ThermWet. Na Stavebních veletrzích Brno budou odborníci ThermWet radit s výběrem rekuperačních jednotek u stánku v pavilonu P.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Proč se nám dobře prodávají větrací jednotky?

12.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zástupce instalační firmy uvádí argumenty, které vedou k výběru značkové techniky pro řízené větrání a rekuperaci. Rozhodnutí zahrnuje pořizovací cenu, provozní náklady, ale i cenu výstavby domu.

Produkce tepla osob jako podklad pro energetické simulační výpočty

11.2.2019 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Časopis Vytápění, větrání, instalace
Důležitým údajem pro energetické simulační výpočty budov je znalost vnitřních tepelných zisků od osob vykonávajících určitou činnost. Nejčastěji používaným podkladem u nás je česká norma pro výpočet tepelné zátěže klimatizovaných prostorů, která vychází z hodnot uvedených v ASHRAE a značně zjednodušuje např. výpočet produkce tepla od dětí. Výpočet na základě tepelné bilance prezentuje produkci citelného a vázaného tepla od osob v závislosti na věku, fyzických proporcích, druhu činnosti a tepelně-vlhkostních podmínkách v prostoru. Výsledky výpočtů jsou porovnány s údaji prezentovanými v dostupné literatuře včetně uvedení poměru mezi konvektivní a sálavou složkou tepelného toku. Konečným cílem analýz je stanovit tepelný tok od dětí jako vstupní údaj pro energetické simulační výpočty školských budov.

Efektivní řízení budov – energetický management vs. vnitřní prostředí

6.2.2019 | RNDr. Jan Baxa , Ph.D., Head of Asset Management CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
V případě správy budov se využívají inovace zejména ke zlepšení kvality vnitřního prostředí a komfortu obyvatel budov. Role energetického managementu budov se dostává do zcela nové pozice, kdy každé opatření je zvažováno nejen pohledem peněz a finanční úspory, nýbrž také výkonností a především zdravím lidí.
Digestoř může být v kuchyni nedocenitelný pomocník, ilustrační obrázek redakce TZB-info

Test digestoří 2019

19.1. 2:51   V časopise dTest 1/2019 byl publikován test digestoří. Testovány byly nejjednodušší digestoře za tisícovku, ale i čtyři mnohonásobně dražší svislé zabudované digestoře. více >>>

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace