Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Generátory ozonu od Diametralu míří na pulty velkých českých prodejních řetězců i do zahraničí

Generátory ozonu, které začala v březnu tohoto roku vyrábět česká společnost Diametral, míří na pulty velkých prodejních řetězců. Zařízení pro dezinfekci veřejných prostor, domácností a vozidel s názvem VirBuster začaly nabízet řetězce hobymarketů v České republice.

Český výrobce technologických pracovišť společnost Diametral začal na počátku koronavirové krize vyrábět generátor ozonu sloužící k dezinfekci velkých prostor jako jsou ordinace, školní třídy, fitcentra, divadla, domácnosti nebo prostředky hromadné dopravy. I v současné době je stále jediným českým výrobcem takovéhoto druhu zařízení, který drží všechny potřebné certifikáty a osvědčení.

Začátkem září se Diametralu podařil dosud největší obchodní průlom. Generátor s obchodní značkou VirBuster začal dodávat maloobchodním řetězcům českých hobbymarketů a jeho prodeje tak několikanásobně stouply. Další přístroje pak dodává i na trhy do Finska, Norska a Švédska.

Obchodní ředitelka společnosti Diametral Marcela Jarolimová k současnému stavu říká: „Tahle fáze pro nás znamená úplně jiný vesmír. Od března jsme dodávali na trh několik kusů týdně, i když to samozřejmě mělo stoupající tendenci. V současné době ale výroba VirBusterů vytěžuje výrobní kapacity Diametralu z 25 %. Virbuster se tak pro nás během půl roku stal v podstatě velice zásadním prodejním artiklem.”

Diametral dodává svůj VirBuster ve čtyřech výkonových kategoriích a dvou provedeních ovládání i na zahraniční trhy do Itálie, Řecka, Rakouska, Finska, Švédska, Norska a dalších států.

 
 
Reklama