Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Větrání uzavřených prostor

Proti COVIDu dostatkem čerstvého vzduchu – CO2 monitory

V současné době covidového ohrožení je více než kdy jindy potřeba zajistit dostatečný přísun a především pravidelnou výměnu čerstvého vzduchu v uzavřených prostorech (školní třídy, kanceláře, přednáškové sály atd.). Jestliže v objektech není zajištěno nucené větrání, nezbývá než pravidelné otevírání oken.

Má-li však být tento způsob větrání opravdu efektivní a kvalitní, je nezbytný základní a přehledný indikátor vnitřní kvality vzduchu. Bez jednoduchého, leč přesného monitoru CO2 se v boji proti covidu zkrátka neobejdete.

Přitom není třeba nic sofistikovaného, postačí rychlá barevná vizualizace (zelená, žlutá a červená) kvality vzduchu se zvukovým alarmem. Klíčové je, aby byl monitor CO2 vybaven skutečně kvalitním a dostatečně přesným senzorem.


AIRFLOW Lufttechnik GmbH, organizační složka Praha
logo AIRFLOW Lufttechnik GmbH, organizační složka Praha

Designové ventilátory ICON, radiální horkovzdušné ventilátory, přístroje pro VZT: anemometry, mikromanometry, Prandtlovy sondy, teploměry a čidla, vlhkoměry, zvukoměry, ProHood, měření CO₂, MaR: čidla, snímače, převodníky. Odborná školení VZT. Servis ...

 
 
Reklama