Měření průtoku na anemostatech
Nejen v nemocnicích se setkáváme stále častěji s využitím anemostatů jako přívodních i odvodních prvků VZT systémů, které je samozřejmě nutné po instalaci správně se shodě s projektem zaregulovat.
Při kompletním zaregulování vzduchotechnických zařízení se téměř vždy na svých akcích potkáte s přívodními a odvodními koncovými prvky (anemostaty). Na této konkrétní akci využil k zaregulování celé nové budovy psychiatrie FN v Plzni pan František Boudný přístroj Prohood PH731. I díky možnosti měřit se stativem, zvládnul tuto činnost z větší části sám. Právě umístění přístroje na stativ resp. přesně pod určený anemostat a současné sdílení displeje přístroje pomocí Bluetooth a speciální aplikace na mobilním telefonu mohl pan Boudný nastavovat příslušnou regulační klapku, přičemž ihned on-line viděl na displeji svého telefonu průtok na daném anemostatu. Odpadl tak téměř nekonečný běžný postup zaregulování, který spočívá v neustálém opakování kroků (vzít přístroj, změřit průtok na anemostatu, porovnat hodnotu s požadovanou, odložit přístroj, dostat se k regulační klapce, pohnout klapkou, vrátit se k anemostatu, vzít přístroj a znovu změřit průtok, zjistit rozdíl a znovu zpět ke klapce).
Pokud to podmínky dovolí, s ohledem na vybavení místností (nábytek, technologie atd.), tak určitě využijte stativ, který Vám ušetří nejen Vaší energii, ale především čas.
Designové ventilátory ICON, přístroje pro VZT: anemometry, mikromanometry, Prandtlovy sondy, teploměry a termočlánková čidla, vlhkoměry, zvukoměry, ProHood, měření CO₂, MaR: čidla, snímače, převodníky. Odborná školení VZT. Servis a kalibrace.