Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Luwex ukončil druhou etapu prací pro Nexen Tire

Společnost Luwex koncem července ukončila práce na druhé etapě stavby průmyslového závodu Nexen Tire Europe v Žatci.

Luwex se podílel na první i druhé etapě výstavby nové továrny Nexen Tire Europe v žatecké průmyslové zóně dodávkou potrubních rozvodů vzduchotechniky. (Foto: www.industrialzonetriangle.com)
Luwex se podílel na první i druhé etapě výstavby nové továrny Nexen Tire Europe v žatecké průmyslové zóně dodávkou potrubních rozvodů vzduchotechniky. (Foto: www.industrialzonetriangle.com)

Jednalo se o dodávku vzduchotechnických potrubních systémů pro generálního dodavatele Samsung Engineering a investora Nexen Tire Europe.

„Základní smluvní rozsah dodávek a prací jsme dokončili už počátkem června. Zbylý čas připadl na práce v prostorech s omezeným přístupem. Za rok a půl jsme zde odvedli velký kus práce. Šlo o náročný projekt, který vyžadoval důkladnou přípravu na realizaci včetně zpracování prováděcí dokumentace nebo důsledný dohled a dodržování pravidel BOZP,“ uvedl Ladislav Bolek, projektový manažer divize Lehká vzduchotechnika společnosti Luwex.

Ta v rámci druhé etapy dodala a instalovala zařízení vzduchotechniky ve třech nových výrobních halách. Vzduchotechnická zařízení byla navržena na základě stavebně - technologických podkladů a požadovaných parametrů vzduchu v jednotlivých částech objektu. Zásadně se přitom používá rekuperace tepla.

Podle Martina Urbana, vedoucího stavby, šlo o zakázku náročnou nejen rozsahem dodávek vzduchotechnického potrubí, ale především velmi odlišným vedením stavby jihokorejským generálním dodavatelem. „Pro nás to byl specifický způsob řízení, náročný nejen pro realizační firmy, ale i jejich subdodavatele. Každá taková mezinárodní zkušenost nás ale posouvá,“ uvedl.

Mimo rámec kontraktu je ještě dokončení instalace potrubí ve skladu finálních výrobků, kterou může provádět pouze dodavatel, specializující se na výškové práce. Druhým omezením jsou zkoušky zařízení skladové technologie, probíhající současně s montáží, kterou tak lze provádět pouze ve vymezeném čase.

Na dodávkách předizolovaného potrubí PIR se podílela i sesterská společnost Gremi Klima, která je podobně jako Luwex součástí slovenské skupiny GREMI.

Luwex se podílel již na první etapě výstavby nové továrny Nexenu v žatecké průmyslové zóně dodávkou potrubních rozvodů vzduchotechniky včetně potrubních elementů a koncových prvků.

Produkty a služby společnosti Luwex


Luwex, a.s.
logo Luwex, a.s.

Luwex patří mezi lídry trhu technického zařízení budov (TZB) kam dodává kompletní vzduchotechniku a filtraci, chlazení, topení či rozvody a čisté prostory. Rozvíjí i průmyslovou vzduchotechniku, odprašování, odsávání a filtraci vzduchu. Silnou pozici má na ...

 
 
Reklama