Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Větrací jednotky s rotačním výměníkem DUPLEX 1500 – 5000 Roto a Roto-N rozšiřují nabídku firmy ATREA

Nové jednotky DUPLEX Roto spolu s nástřešním provedením DUPLEX Roto-N rozšiřují sortiment firmy Atrea o další čtyři velikosti větracích jednotek se vzduchovými výkony od 1500 do 5000 m3/h (nominální výkony s tlakovou rezervou min. 200 Pa).


Certifikace

Již nyní plní všechny jednotky řady Roto požadavky Nařízení Komise (EU) č. 1253/2014 (Ecodesign) pro rok 2018 a díky optimalizovanému výběru vnitřních komponent vhodně doplňují řady DUPLEX MultiEco, Multi, Flexi a Basic.

Větrací jednotky DUPLEX Roto (-N) jsou vybaveny vysoce účinnými rotačními výměníky, které dosahují teplotní účinnosti až 85 % při nízkých tlakových ztrátách na straně vzduchu. Kromě kondenzačních regenerátorů jsou v nabídce rovněž výměníky opatřené hygroskopickou vrstvou pro zvýšený přenos vlhkosti (až 90 %). Rotační výměníky tepla jsou certifikovány renomovanou společností Eurovent Certification Company. Neméně důležitou součástí a doslova hnacím motorem jsou nové EC ventilátory nejvyšší kvality – produkty světově uznávaných výrobců ebm-papst a Ziehl Abegg. Vzhledem k důrazu na úspory energií a zvýšení efektivity zařízení je samozřejmostí, že EC ventilátory napříč celou řadou splňují požadavky ventilátorové směrnice ErP 2015 a dokonce je výrazně překračují.

Jednotky DUPLEX 1500 – 5000 Roto (-N) jsou navrženy v kompaktním provedení a obsahují dva nezávisle řízené EC ventilátory s dozadu zahnutými lopatkami, rotační rekuperační výměník tepla s velkou teplosměnnou plochou a vysokou účinností, výsuvné filtry přiváděného i odváděného vzduchu třídy G4, M5 nebo F7 a případně i interní cirkulační klapku se servopohonem. Skříň větracích jednotek DUPLEX Roto (-N) využívá bezrámovou konstrukci a plášť v sendvičovém provedení s vynikající tepelnou izolací a minimalizací tepelných mostů, což umocňuje úsporný provoz zařízení. Dle klasifikace EN 1886 splňují zařízení třídu tepelné izolace T2 a třídu součinitele tepelných mostů TB1.


Cestu k nejrychlejšímu zprovoznění a nejjednodušší údržbě zařízení „otevírají“ čelní dveře, které poskytují přístup ke všem dílům.

Vysoký standard si drží řada DUPLEX Roto (-N) i v oblasti regulace. Jednotky je možné vybavit následujícími typy regulačních modulů:

 • Základní regulace pro aplikace se samostatnou dodávkou systému regulace – vhodné řešení pro budovy s nadřazeným systémem řízení.
 • Nová digitální regulace RD5 s integrovaným web serverem a připojením k internetu, komfortním ovladačem s dotykovým displejem, možností připojení čidel kvality vzduchu, týdenním režimem, možností regulace na konstantní průtok a tlak atd. Napojení na komunikační technologie pro automatizaci budov lze realizovat pomocí protokolu Modbus TCP(součást regulace RD5) nebo volitelným převodníkem pro systémy BACnet a KNX. Regulaci RD5 je rovněž možné doplnit o jednoduchý ovladač CP 10 RT se základními funkcemi.

V rámci široké nabídky lze jednotky DUPLEX 1500 – 5000 Roto (-N) maximálně přizpůsobit specifickým požadavkům různých projektů. Díky všestranně promyšlené konstrukci lze měnit umístění ventilátorů a hrdel (celkem je povoleno až 20 různých provedení), osadit jednotku cirkulační klapkou nebo registry pro ohřev a chlazení. V nabídce je možnost filtrace vzduchu třídy G4 (standardní provedení) a volitelně filtrace M5 nebo F7. Nástřešní provedení DUPLEX Roto-N je opatřeno speciálními zákryty a střechou, které chrání jednotku před povětrnostními vlivy.


Při výběru větrací jednotky Vám povede ruku spolehlivý a propracovaný návrhový program DUPLEX, který je možné bezplatně stáhnout na našich webových stránkách. Tento program od verze 8.20 podporuje nově i jednotky DUPLEX Roto (-N). Software je možné stáhnout již dnes.

 

Hlavní přednosti DUPLEX Roto (-N)

 • Nová konstrukce větracích jednotek s vynikajícími parametry
 • Vnitřní a nástřešní provedení od 1500 m3/h do 15 000 m3/h
 • Vysoká účinnost rekuperace rotačního výměníku – až 85 %
 • Možnost labyrintového těsnění (netěsnost výměníku max. do 1,5 %) 1
 • Vysoká účinnost ventilátorů – SFP < 0,45 W/(m/h) 2
 • Rotační výměníky tepla jsou certifikovány renomovanou společností Eurovent Certification Company
 • Výborná tepelná izolace pláště (třída T2)
 • Potlačení tepelných mostů (třída TB1 / TB2) 3
 • Kompaktní rozměry
 • Možnost integrovaných registrů pro ohřev a chlazení
 • Jednoduchá instalace
 • Variabilní konfigurace hrdel
 • Možnost provedení s cirkulační klapkou, proplachovací komorou nebo s jiným typem výměníku
 • Integrovaný systém regulace včetně teplotních čidel
 • Integrovaný Webserver (regulace RD5)
 • Komfortní ovladač s dotykovým displejem (regulace RD5)
 • Komplexní návrhový program

1 Pro jednotky DUPLEX 8000 – 15 000 Roto
2 V omezené pracovní oblasti
3 TB1 pro jednotky DUPLEX 1500 – 5000 Roto, TB2 pro jednotky DUPLEX 1500 – 5000 Roto


Ovladač CP Touch s dotykovým displejem

Ovladač CP 10 RT

Podrobnější informace včetně katalogových listů k jednotkám DUPLEX Roto (-N) naleznete na našich webových stránkách.

ATREA s.r.o.
logo ATREA s.r.o.

Společnost ATREA nabízí: větrací jednotky s rekuperací tepla typu DUPLEX s výkonem 180 m³/h až 16.000 m³/h a účinností zpětného získávání tepla až 92% deskové rekuperační výměníky tepla "vzduch-vzduch" kuchyňské digestoře typu STANDARD, VARIANT, ...