Nový Danfoss digitální pohon: Hydronické vyvážení a automatizace budov jsou konečně propojeny

Datum: 4.12.2015  |  Organizace: DANFOSS, s. r. o.  |  Firemní článek

Ještě nikdy předtím nebylo tak snadné pro správce budov nebo inženýry automatizovaně kontrolovat systém vytápění a chlazení v komerčních objektech. Digitální pohon NovoCon® to potvrzuje.

DANFOSS, s. r. o.
Jihlavská 1558/21
140 00 Praha 4

tel.:283 014 111
e-mail:
web:heating.danfoss.cz

Vedoucí postavení na trhu

NovoCon® je pohon, vyrobený pro tlakově nezávislé vyvažovací a regulační ventily AB-QM, které společnost Danfoss představila v oblasti hydronického vyvážení již před 10 lety a brzy si získaly vedoucí postavení na trhu.

NovoCon® je zařízení 4v1, které v sobě kombinuje digitální pohon, koncové zařízení s Bus komunikací, zařízení pro indikaci průtoku a zařízení pro sběr dat. Digitální pohon propojuje systém vytápění nebo chlazení budovy na automatizaci budov přes sběrnici a přidává nové úrovně hydronického vyvážení a ovládání.

Digitální pohon umožňuje jednoduchou instalaci a uvedení do provozu a otevírá uživatelům přístup k novému typu dat pro účely údržby. Nabízí také dálkové ovládání vytápění a chlazení z počítače, např. schopnost vyprázdnění stovky ventilů s jediným kliknutím myši.

Testovací aplikace s pozoruhodnými výsledky

Imtech, přední evropský poskytovatel technických služeb v oblasti elektrických řešení, automatizace a mechanického řešení testoval pohon:

Nový digitální pohon NovoCon® připojený na ventil AB-QM
Nový digitální pohon NovoCon® připojený na ventil AB-QM

“Naše očekávání byla před testem velmi vysoká. Zaznamenali jsme jednodušší instalaci a uvedení do provozu a později i vyšší flexibilitu při provádění změn v systému. Jsme velice spokojeni. "

“Každá fáze sebou přinesla nové výhody. Mohli jsme nainstalovat a uvést do provozu ventil a pohon ve stejnou dobu a okamžitě získat vizuální zpětnou vazbu, pokud nastal problém s kabelem. To je pro nás obrovská úspora času, protože nám to umožňuje okamžitě zavřít strop po instalaci a doladit nebo opravit systém už jen z počítače. "

Tým Imtech také zaznamenal rychlejší a snadnější napouštění a vypouštění systému díky možnosti otevření ventilu na 120% při odstraňování nečistot ze systému, což je jedna z mnoha funkcí, které nebyly dříve možné. Digitální pohon umožňuje snadno měnit průtok, pokud se využití místnosti změní, aniž by bylo potřeba rušit uživatele místnosti v budově, protože není nutné otevírat stropy.

Ahmet Canpolat, Business Development Manager ve společnosti Danfoss, je také velmi spokojen s výsledky testu: "Před 10 lety, jsme pomohli předefinovat, co by se dalo očekávat od ventilu, a nyní děláme totéž s pohony díky NovoCon®. Hydronické vyvážení již není izolované od automatizace budov a potenciál, pokud jde o úsporu času a nové poznatky ze systémových dat a lepší spotřebu energie jsou skvělé. Jsme velmi hrdí na dosavadní výsledky a vidíme, že digitální pohon posouvá hranice techniky, zatímco odpovídá na potřeby našich zákazníků ".

Fakta o pohonu NovoCon®

Vysoce přesný multi-funkční pohon navržen pro použití s ventily AB-QM v dimenzích od DN 10-32.

 

Datum: 4.12.2015
Organizace: DANFOSS, s. r. o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Větrání a klimatizace

logo JANKA ENGINEERING
logo ATREA
logo ZEHNDER
logo ebm-papst
logo JABLOTRON
logo Ziehl-Abegg
 
 

Aktuální články na ESTAV.czSilniční mosty ze dřeva? Proč ne!Stát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiér