Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Akční nabídka přístrojů testo se slevou -20 % - pro měření na klimatizačních a ventilačních systémech

Všechny druhy vyústek. Všechny rychlosti proudění. Jeden expert.
Datum: 25.7.2018  |  Organizace: TESTO, s. r. o.  |  Firemní článek

Správné a efektivní nastavení ventilačních a klimatizačních systémů vytváří vysoké nároky na měřicí techniku, díky rozdílným místům měření a různým rychlostem měření. Ať se již jedná o přesné určení objemového průtoku, namátkové měření ve vzduchotechnickém kanále či o záznam turbulentního proudění na vyústkách: bez vhodných měřicích přístrojů je nemožné zajistit optimální ovzduší v bytových či nebytových prostorech.

TESTO, s. r. o.
Jinonická 80
158 00 Praha 5

tel.:222 266 700, fax: 222 266 748
e-mail:
web:www.testo.com  www.termokamery-testo.cz  www.merici-pristroje.eu

Nejpřesnějších výsledků se dosáhne měřením přímo ve vzduchotechnickém kanále. Ale jelikož jsou tato potrubí v praxi většinou velmi špatně dostupná nebo vůbec, je často nutné se spokojit s měřením na vyústkách. Kromě toho, turbulence ve vzduchotechnickém kanále a na vyústkách může zpravidla zapříčinit zkreslení výsledků měření.

Jak je tedy zřejmé, provedení přesného měření rychlosti proudění není jednoduchou záležitostí. Z tohoto důvodu nabízí společnost Testo optimální řešení pro každou úlohu měření a měřicí rozsah: termické sondy, vrtulkové anemometry, přístroje pro měření diferenčního tlaku, měřicí trychtýře a multifunkční měřicí přístroje. Spolu s patentovanými usměrňovači proudění Testo lze zcela přesně změřit i turbulentní průtoky.

Přesné a pohodlné měření ve vzduchotechnických kanálech.

Aby mohly ventilační a klimatizační systémy pracovat hladce a efektivně, musí se pravidelně kontrolovat rychlost proudění ve vzduchotechnickém potrubí. Pouze za předpokladu, že proudění odpovídá stanoveným požadavkům, je znehodnocený vzduch spolehlivě odveden - a vnitřní ovzduší místnosti uvedeno do požadovaného stavu.

Je-li vzduchotechnické potrubí snadno přístupné, pak je měření uvnitř kanálu tou nejlepší volbou, jelikož se tím zajistí nejpřesnější výsledky měření. Avšak musí se vzít v úvahu, že proudění uvnitř potrubí je nehomogenní a turbulentní.

Pro získání přesných výsledků měření i při měření turbulentního proudění je vhodné provést několik měření v různých místech uvnitř potrubí a určit střední hodnotu, která bude považována za konečný výsledek měření. Přístroje od společnosti Testo Vám tento krok usnadní pomocí integrované funkce pro výpočet střední hodnoty. Typ měřicího přístroje, který bude vhodný pro Vámi zvolené měření, předně závisí na rozsahu měřených rychlostí proudění.

Přesná měření na vyústkách.

Kvalita ovzduší v místnosti závisí především na tom, je-li přiváděný a odváděný vzduch optimálně nastaven. Z tohoto důvodu se měření provádí přímo na vyústkách během seřízení. Nepřístupná vzduchotechnická potrubí jsou dalším důvodem pro měření na vyústkách.

Nicméně na vířivých anemostatech a talířových ventilech nebo větracích mřížkách se vytváří turbulence, které zkreslují výsledky měření. Aby bylo možné provádět korektní měření na těchto vyústkách, je nezbytné použít měřicí přístroj s měřicím nástavcem a usměrňovačem proudění.

Měřicí přístroje testo pro servis a údržbu klimatizačních a ventilačních systémů jsou nyní nabízeny se slevou – 20 %

Při nákupu přístrojů můžete ušetřit až 11.000,- Kč

Informujte se o detailech této akce na www.testo.cz
Platnost této akční nabídky je do 31. 10. 2018.

Akční sleva - 20 % je platná pro všech 11 sad přístroje testo 440.

 

Datum: 25.7.2018
Organizace: TESTO, s. r. o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Větrání a klimatizace