Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Moderní přístupy k větrání

Jedním ze současných trendů ve stavebnictví je velký důraz na úspory energií. Staví se domy s lepšími tepelně izolačními vlastnostmi, těsnými okny, nižší spotřebou elektrické energie, energeticky efektivním vytápěním. Výsledkem jsou „utěsněné“ domy s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi, avšak často se přitom zapomíná na potřebu přívodu čerstvého vzduchu pro osoby žijící uvnitř.

Samozřejmě, můžete otevřít okna… ale u přímého větrání nejsme schopni odhadnout potřebné množství čerstvého vzduchu a tím většinou dochází k nemalým ztrátám tepla. Jednou z možností je například větrací jednotka KORAVENT, která přispívá právě ke snižování těchto nákladů na minimum. Přivádí potřebné množství čerstvého vzduchu, např. i na základě hodnoty koncentrace oxidu uhličitého v místnosti. Navíc součástí jednotky je volitelný filtr, díky kterému se zlepšuje kvalita přiváděného čerstvého vzduchu. Tímto je trvale zajišťována a udržována vysoká kvalita vzduchu v místnosti v průběhu celého roku, včetně období rizikových pro alergiky. Lokální větrací jednotky firmy KORADO, a.s. jsou díky tomu chytrým a vysoce efektivním řešením, které lze jednoduše aplikovat i do stávajících objektů.

Naprogramujte si větrání

KORAVENT 100 a 100W představuje způsob řízené výměny vzduchu zcela dimenzovaný podle potřeby. Tato jednotka zajistí automatické větrání a vysoký útlum vnějšího hluku, a to i v noci či v době, kdy objekt není obýván. Nehrozí tedy problémy s vlhkostí, hlukem či kontaktem s alergeny. Jednotku lze kromě toho také propojit se senzorem kvality vnitřního vzduchu SENSOBOX, díky kterému je množství přiváděného čerstvého vzduchu automaticky regulováno dle aktuální koncentrace CO2 či jiných zatěžujících látek v místnosti.

Mezi přednosti jednotky patří také možnost naprogramování času a délky doby větrání, a dále např. signalizace výměny filtru. Indikátor jednotky totiž sám upozorní na to, kdy je třeba filtr vyměnit.

Díky svým vlastnostem je lokální větrací jednotka KORAVENT vhodná do všech obytných místností, včetně ložnic a dětských pokojů.


Větrací jednotka KORAVENT
Hlavní výhody:
  • Řízený přívod čerstvého vzduchu
  • Komfortní celoroční větrání
  • Vhodné řešení pro alergiky (3 volitelné filtry)
  • Tiché větrání
  • Podsvícený displej (indikace výkonu jednotky, výměny filtru, časového programu)
  • Zamezení výkyvů teplot (oproti nárazovému větrání okny)
  • Individuální regulace výstupu vzduchu bočními otvory
  • Nízký el. příkon jednotky (v běžném provozu max. 5W)
  • Snadná montáž a údržba

Moderní nástěnnou větrací jednotku KORAVENT 100 lze zakoupit za 10 824 Kč (cena včetně DPH). Větrací jednotku KORAVENT 100W, kterou je možné bezdrátově propojit se senzorem kvality vzduchu SENSOBOX wave, lze zakoupit za 13 104 Kč (cena včetně DPH).

více informací naleznete na www.korado.cz

KORADO, a.s.
logo KORADO, a.s.

Jsme dynamická česká společnost s nadnárodní majetkovou účastí a patříme mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles. Naší filozofií je nabídnout kompletní systémové řešení pro vytápění, chlazení i větrání a uspokojit požadavky i těch ...