Funkce a přednosti rekuperačního/větracího systému recoVAIR

Datum: 10.8.2017 4:06  |  Autor: Michaela Kupková  |  Organizace: Tepelná čerpadla Vaillant  |  Firemní zpráva

Pro použití v jednogeneračním rodinném domě má značka Vaillant k dispozici čtyři varianty s objemovým průtokem vzduchu 260 m3 nebo 360 m3 za hodinu.

Tepelná čerpadla Vaillant
Plzeňská 188
252 19 Chrášťany

tel.:281 028 011
e-mail:
web:www.kvalitni-tepelna-cerpadla.cz

Ve vzduchotěsně tepelně izolované budově má větrání obytného prostoru za úkol zajistit dostatečnou výměnu vzduchu ve čtyřech stupních:

  1. trvalé větrání k ochraně před vlhkostí
  2. redukované větrání při nepřítomnosti uživatele
  3. jmenovité větrání při běžném užívání
  4. intenzivní větrání k likvidaci špičkové zátěže způsobené vařením, praním atd.

Rekuperační jednotka recoVAIR plní tento úkol prostřednictvím centrální jednotky. Spotřebovaný vzduch z místností se odvádí kontinuálně ven a z venkovního prostředí se přivádí čerstvý vzduch. Díky automatickému zpětnému získávání tepla (rekuperaci) lze přitom dosáhnout značné úspory energie.

Centrální ventilační jednotka určená k výměně vzduchu se zpětným získáváním tepla (rekuperací) je připojena na systém kanálů k odvádění vzduchu. Přívodními větracími otvory se do obývacích pokojů a ložnic přivádí čerstvý vzduch. Spotřebovaný vzduch z kuchyně, koupelny a WC se odvádí odtahovými ventily. V místnostech, které leží mezi těmito dvěma zónami (např. na chodbách a na schodištích) dochází k přechodu proudů vzduchu z přivětrávací zóny do odvětrávané zóny. Tyto části domu se označují jako přepouštěcí zóny. Takovým způsobem se dosahuje provětrání celého domu.

Bližší informace o rekuperačních jednotkách Vaillant včetně kontaktů na obchodně-technické zástupce.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Jaká je správná koncentrace CO2 ve zdravé budově?

9.7.2018 | Petr Kašík, obchodní ředitel skupiny Automation, AMiT, spol. s r.o.
Přes den v kanceláři nebo ve škole, večer doma v bytě nebo v rodinném domě – většinu času trávíme uvnitř budov a bereme to úplně samozřejmě. Málokdo však přemýšlí, zda vnitřní prostředí v budovách, kde trávíme tolik času, neovlivňuje naše zdraví a zda je prostředí co nejvíce podobné tomu přirozenému.

Představení novinek společnosti ebm-papst CZ na výročním setkání

9.7.2018 | Ing. Lenka Husáková, redakce
Společnost ebm-papst CZ pořádala 6. 6. 2018 v Brně již tradiční výroční setkání. Během prezentace zástupci společnosti představili novinky ve výrobním portfoliu. Jednatel společnosti Ing. Aleš Jakubec, MBA zmínil v poslední době tolik diskutovaný retrofit. Závěr oficiální části patřil praktické ukázce slovenské laserové technologie, která využívá pro chlazení právě ventilátory ebm-papst.

ZIEHL-ABEGG - Nový potenciál RETROFIT ventilátorů v systémech HVAC - RETROFIT

23.6.2018 | redakce TZB-info ve spolupráci s Ziehl-Abegg s.r.o. Brno
RETROFIT je v současné době velmi diskutovaný pojem ve všech oblastech. V případě HVAC systému se jedná o úpravu vzduchotechnického a klimatizačního zařízení tak, aby se jeho následným provozem dosáhlo zvýšení komfortu uživatele, rozšíření funkcí zařízení nebo i snížení náročnosti údržby a nedá se opomenout, že se jedná o snížení energetické náročnosti.

Novým prezidentem Eurovent je pan Naci Sahin

13.6. 7:11   V Oslo byl zvolen nový prezident pan Naci Sahin, generální ředitel tureckého výrobce FRITERM a zástupce turecké asociace ISKID (asociace výrobců v klimatizačních a chladicích zařízení) více >>>
Ilustrační obrázek, stará škola, skanzen Zubrnice, foto D. Kopačková, redakce

Nejlepší dárek je bezpochyby zdraví. Ke Dni dětí tedy nadělme školákům vzduch

1.6.2018 | redakce
Školní třída není jako dříve – po zateplení je to dokonale těsné a nevětrající akvárium. Proč rodiče řeší zdraví a jídlo a už ne zdraví a vzduch? Nedostatek čerstvého vzduchu skutečně škodí zdraví. Přitom instalace jednotky přímo ve třídě je jednoduchá, s až 70% dotací a jednoduchou údržbou.

Témata 2018

Partneři - Větrání s rekuperací

Tipy pro rekuperaci

CAD a BIM knihovny

Partneři - Větrání a klimatizace

 
 

Aktuální články na ESTAV.czNetěsnosti nejen pasivních domů - detaily spojů konstrukcí, na které si dát pozorPro radiátory KORATHERM místo vždy najdeteVýroba cementu v ČR loni vzrostla o 2,5 pct. na čtyři miliony tunVýstavba rodinného domu: Ukládání překladů a zdění na překlady