Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Účinný systém větrání pro novostavby a rekonstrukce

Datum: 7.3.2018 02:00  |  Autor: redakce  |  Firemní zpráva

Firma ELEKTRODESIGN ventilátory s.r.o. nechyběla ani na veletrhu Moderní vytápění 2018, kde prezentovala vlastní systém pro větrání využitelný u novostaveb i rekonstrukcí stávajících objektů.

Díky neobvykle malým rozměrům nabízí jednotka Avent G mnoho možností instalace
Díky neobvykle malým rozměrům nabízí jednotka Avent G mnoho možností instalace

Zaujal nás větrací systém PluggPlan, který byl vyvinut speciálně pro větrání bytů s obytnou plochou do 80 m2. Systém je navržen s ohledem na menší velikosti bytových jednotek tak, aby jej bylo možno instalovat takřka kdekoliv.

Větrací jednotka se vyrábí v rozměrech 17 x 55 x 85 cm (výška x šířka x hloubka) a obsahuje moderní rekuperační výměník s teplotní účinností nad 80 % s výkonem do 60 W. Systém zajišťuje extrémně tichý a stálý přívod čerstvého vzduchu.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Výsledky měření koncentrace CO<sub>2</sub> v&nbsp;ložnici při přirozeném větrání oknem

Výsledky měření koncentrace CO2 v ložnici

10.9.2018 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Experiment měření koncentrace oxidu uhličitého v ložnici jsem provedl v únoru 2018 během jednoho týdne. Hodnoceny jsou koncentrace v průběhu noci, a to za různých režimů přirozeného větrání. Výsledky ukazují na významný vliv větrání na kvalitu vzduchu. Dokazují, že pouze přirozené větrání těsnými okny v současných developerských bytových novostavbách je nedostatečné.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 17.09.2018 10:45

Novým prezidentem Eurovent je pan Naci Sahin

13.6. 7:11   V Oslo byl zvolen nový prezident pan Naci Sahin, generální ředitel tureckého výrobce FRITERM a zástupce turecké asociace ISKID (asociace výrobců v klimatizačních a chladicích zařízení) více >>>

Řízené větrání v bytových domech

13.6. 01:30   Čím se řídit při návrhu bytového větrání? Jaké jsou možné koncepty a vhodná ekonomická volba mezi centrální variantou a decentrální variantou? Srovnání a možnosti, které lze použít jak do novostavby, tak při rekonstrukci. více >>>

Témata 2018

Partneři - Větrání s rekuperací

Tipy pro rekuperaci

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace