Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Sentinel Kinetic Horizontal

Datum: 1.9.2018 02:00  |  Organizace: REGULUS spol. s r. o.  |  Firemní zpráva

Další letošní novinkou v oblasti větrání s rekuperací tepla je Sentinel Kinetic Horizontal od společnosti REGULUS. Tato rekuperační jednotka je určená pro podstropní instalaci v horizontální poloze.

REGULUS spol. s r. o.
Do Koutů 1897/3
143 00 Praha 4

tel.:241 762 726, 241 764 506
e-mail:
web:www.regulus.czRekuperační jednotka Kinetic Horizontal 200 ZPH

Díky konstrukční výšce pouhých 200 mm je přímo předurčená pro instalaci například do podhledu stropu. Její využití je tedy výhodné především v bytových domech, kde rekuperační jednotku nelze umístit na zeď do technické místnosti. Pro minimalizaci tepelných ztrát a možnost umístění i do nevytápěného prostoru je jednotka kvalitně tepelně zaizolována. Lze tedy umístit volně pod stropní konstrukci, či do prostoru krovu. Díky své dokonale izolované konstrukci je možné jednotku umístit například i do koupelny bez toho, abychom se obávali kondenzace vodních par na povrchu jednotky.

Jednotka má čtyři čtyřhranná hrdla 204 x 60 mm pro připojení k plochému plastovému potrubí. Při použití přechodového kusu lze připojit ke kruhovému potrubí o průměru 125 mm.

Rekuperační jednotka Sentinel Kinetic Horizontal 200 ZPH je dodávána s digitálním regulátorem. K dalšímu standardnímu vybavení patří vestavěný automatický bypass, čidlo vlhkosti a odvod kondenzátu. Pro zajištění maximálně komfortního větrání v objektu je k jednotce možné dále doplnit čidla CO2, hygrostaty, čidla pohybu osob apod. Čistý vzduch v bytě zajišťují dva vyměnitelné vzduchové filtry třídy filtrace G3.

Rekuperační jednotka Kinetic Horizontal 200 ZPH je určená pro trvalé větrání bytových jednotek a rodinných domů s obytnou plochou do 120 m2.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Vývěvy Edwards sníží spotřebu energie v AGC o 90 procent

19.10.2018 | redakce
Instalace a provoz nových špičkových vývěv Edwards v teplickém závodě Coating společnosti AGC Flat Glass Czech přinese 90procentní úsporu elektřiny a sníží náklady na spotřebu oleje. Díky smlouvě o dodávce vývěv za 14 milionů korun tak odběratel získá nejen nové tovární vybavení pro výrobní linku na povrchovou úpravu skla, ale také docílí rozsáhlých úspor ve výrobních nákladech a zavede ekologičtější výrobní proces.

R718 – voda jako chladivo

15.10.2018 | Efficient Energy GmbH
Provozovatelé chladicích zařízení čelí aktuálně obrovským výzvám. V roce 2018 je v celé EU realizována další etapa Nařízení o F-plynech. Ceny chladiv typu HFKW prudce vzrostly a je jich kritický nedostatek, také se zpřísnily bezpečnostní požadavky na provozovatele.

Instalace lokální větrací jednotky do dřevostavby

12.10.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Instalace lokální větrací jednotky je jednou z možností, jak dodatečně vyřešit problém s nedostatečnou výměnou vydýchaného vzduchu za čerstvý. Pokud je instalace prováděna v dřevostavbě, je nutné věnovat zvláštní pozornost výběru místa a rovněž dodržet potřebu zábrany proti pronikání vodních par do konstrukce stěny. V článku je popsán konkrétní příklad dodatečné instalace s cílem poukázat na kritická místa postupu.

Polytropické vlhčení párou

9.10.2018 | doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov, Ing. Olga Rubinová, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně. Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov
Parní tzv. „polytropické vlhčení“ patří po ohřevu vzduchu mezi nejčastější úpravy vzduchu v zimním období. Jedná se o velmi specifickou úpravu, která má svoje hygienické výhody, ale taktéž technické nevýhody.
diskuse: 1 příspěvek, 09.10.2018 22:46

Témata 2018

Partneři - Větrání s rekuperací

Tipy pro rekuperaci

Tabulky a výpočty

Partneři - Větrání a klimatizace

 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška