Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Sentinel Kinetic Horizontal

Datum: 1.9.2018 02:00  |  Organizace: REGULUS spol. s r. o.  |  Firemní zpráva

Další letošní novinkou v oblasti větrání s rekuperací tepla je Sentinel Kinetic Horizontal od společnosti REGULUS. Tato rekuperační jednotka je určená pro podstropní instalaci v horizontální poloze.

REGULUS spol. s r. o.
Do Koutů 1897/3
143 00 Praha 4

tel.:241 762 726, 241 764 506
e-mail:
web:www.regulus.czRekuperační jednotka Kinetic Horizontal 200 ZPH

Díky konstrukční výšce pouhých 200 mm je přímo předurčená pro instalaci například do podhledu stropu. Její využití je tedy výhodné především v bytových domech, kde rekuperační jednotku nelze umístit na zeď do technické místnosti. Pro minimalizaci tepelných ztrát a možnost umístění i do nevytápěného prostoru je jednotka kvalitně tepelně zaizolována. Lze tedy umístit volně pod stropní konstrukci, či do prostoru krovu. Díky své dokonale izolované konstrukci je možné jednotku umístit například i do koupelny bez toho, abychom se obávali kondenzace vodních par na povrchu jednotky.

Jednotka má čtyři čtyřhranná hrdla 204 x 60 mm pro připojení k plochému plastovému potrubí. Při použití přechodového kusu lze připojit ke kruhovému potrubí o průměru 125 mm.

Rekuperační jednotka Sentinel Kinetic Horizontal 200 ZPH je dodávána s digitálním regulátorem. K dalšímu standardnímu vybavení patří vestavěný automatický bypass, čidlo vlhkosti a odvod kondenzátu. Pro zajištění maximálně komfortního větrání v objektu je k jednotce možné dále doplnit čidla CO2, hygrostaty, čidla pohybu osob apod. Čistý vzduch v bytě zajišťují dva vyměnitelné vzduchové filtry třídy filtrace G3.

Rekuperační jednotka Kinetic Horizontal 200 ZPH je určená pro trvalé větrání bytových jednotek a rodinných domů s obytnou plochou do 120 m2.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

10. výroční konference IBPSA – Simulace budov a techniky prostředí

29.11.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Oblast TZB nabízí široké pole uplatnění počítačových simulací, jak dokázaly přednášky na konferenci.

Novinky společnosti Ziehl-Abbeg z letošního veletrhu Chillventa

27.11.2018 | Ing. Lenka Husáková, redakce
Společnost Ziehl-Abbeg na mezinárodním veletrhu oborů chladicí, klimatizační techniky a tepelných čerpadel Chillventa 2018 představila své tradiční produkty, jejich inovace i novou generaci ventilátorů FE3owlet.
Ilustrační obrázek, stará škola, skanzen Zubrnice, foto D. Kopačková, redakce

Dětem ve škole schází vzduch, větrání mikroventilací nestačí

25.11. 5:34   Školy sice vyměňují okna a zateplují fasády, ale na větrání nikdo nemyslí. Na problém upozorňuje v magazínu Rodina DNES Vladimír Zmrhal z Ústavu techniky prostředí na Fakultě strojní ČVUT v Praze. více >>>

Personalizované vetranie

21.11.2018 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislave, Katedra technických zariadení budov, doc. Ing. Ondřej Šikula, Ph.D., VUT v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov
Perzonalizované větrání je jednou z možností jak řešit individuální požadavky na dodávku čerstvého vzduchu k různým pracovištím. Zejména administrativa s prací u stolu k uplatnění perzonalizovaného větrání vytváří dobré předpoklady. Využití tohoto způsobu větrání není běžné, je předmětem výzkumů a hledání optimálních řešení. Nicméně má řadu předností.

Postřehy z mezinárodního odborného veletrhu CHILLVENTA 2018

14.11.2018 | Ing. Lenka Husáková, Denisa Markovičová, redakce
V Norimberku se ve dnech 16. – 18. října 2018 konal již tradiční mezinárodní veletrh oborů chladicí, klimatizační techniky a tepelných čerpadel Chillventa 2018. Letošní veletrh představil více než 1000 vystavovatelů ze 45 zemí.

Témata 2018

Partneři - Větrání s rekuperací

CAD a BIM knihovny

Partneři - Větrání a klimatizace