Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nová rekuperační jednotka SEVi Multi s entalpickým výměníkem

Datum: 22.11.2018 4:12  |  Autor: Jan Filip  |  Organizace: SEVENTILATION  |  Firemní zpráva

SEVi Multi představuje nejmodernější technologii v designovém úzkém provedení. Umožňuje větrat současně 2 místnosti. Do konceptu tak můžeme zahrnout např. větrání koupelny, která je uvnitř bytu.

SEVENTILATION
Pod Nádražím 111
30101 Plasy

tel.:+420 725 632 460
e-mail:
web:www.seventilation.cz

Nová rekuperační jednotka SEVi Multi s entalpickým výměníkem

Teplý vzduch, který je odsáván, je ve velké míře opět využitý. Teplo z odsávaného vzduchu je v protiproudém kanálovém entalpickém výměníku předáváno (až 89%) chladnějšímu přiváděnému vzduchu.

Na fasádě zajišťují ochranu proti vniknutí vody do větracího systému dva venkovní kryty. V interiéru je úzký elegantní kryt rekuperační jednotky, který zakrývá současně větrací jednotku a montážní box. Montážní box je zapuštěný ve zdivu. Může být instalován pod okenním parapetem.

Servis i výměnu filtrů je možné provádět bez potřeby nářadí. Jednotka je tvořena dvěma výkonnými radiálními EC ventilátory výrobce EBM Papst, entalpickým výměníkem, řídící jednotkou, dvěma filtry a volitelně automatickými uzavíratelnými klapkami.

Montáž větracího systému je zjednodušena tím, že řídící jednotka je již integrována v samotné rekuperační jednotce. Ovládání je jednoduché na obsluhu a je dobře přístupné.

Technická data

 • Stupeň tepelné účinnosti: až 89 %
 • Provozní napětí: 24 V DC
 • Typ ventilátoru: radiální, vlhku odolný
 • Výkon v režimu zpětného zisku tepla: 16 m³/h / 30 m³/h /40 m³/h / 60 m³/h
 • Příkon jednotky: mezi 0,19 W/(m³/h) a 0,28 W/(m³/h)
 • Hladina akustického tlaku: ~ 24 dB při stupni výkonu 1
 • Zpětný zisk vlhkosti: mezi 45% a 72%
 • Filtry: prachový filtr (G4) / volitelně pylový filtr F7
 • Možnost uzavření / klapky: 2 verze: automatické motorické nebo manuální zavírání
 • Hmotnost: 6 kg
 • Síla zdiva: ab 420 mm
 • Energetická třída: A
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Proč se nám dobře prodávají větrací jednotky?

12.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zástupce instalační firmy uvádí argumenty, které vedou k výběru značkové techniky pro řízené větrání a rekuperaci. Rozhodnutí zahrnuje pořizovací cenu, provozní náklady, ale i cenu výstavby domu.

Produkce tepla osob jako podklad pro energetické simulační výpočty

11.2.2019 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Časopis Vytápění, větrání, instalace
Důležitým údajem pro energetické simulační výpočty budov je znalost vnitřních tepelných zisků od osob vykonávajících určitou činnost. Nejčastěji používaným podkladem u nás je česká norma pro výpočet tepelné zátěže klimatizovaných prostorů, která vychází z hodnot uvedených v ASHRAE a značně zjednodušuje např. výpočet produkce tepla od dětí. Výpočet na základě tepelné bilance prezentuje produkci citelného a vázaného tepla od osob v závislosti na věku, fyzických proporcích, druhu činnosti a tepelně-vlhkostních podmínkách v prostoru. Výsledky výpočtů jsou porovnány s údaji prezentovanými v dostupné literatuře včetně uvedení poměru mezi konvektivní a sálavou složkou tepelného toku. Konečným cílem analýz je stanovit tepelný tok od dětí jako vstupní údaj pro energetické simulační výpočty školských budov.

Efektivní řízení budov – energetický management vs. vnitřní prostředí

6.2.2019 | RNDr. Jan Baxa , Ph.D., Head of Asset Management CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
V případě správy budov se využívají inovace zejména ke zlepšení kvality vnitřního prostředí a komfortu obyvatel budov. Role energetického managementu budov se dostává do zcela nové pozice, kdy každé opatření je zvažováno nejen pohledem peněz a finanční úspory, nýbrž také výkonností a především zdravím lidí.
Digestoř může být v kuchyni nedocenitelný pomocník, ilustrační obrázek redakce TZB-info

Test digestoří 2019

19.1. 2:51   V časopise dTest 1/2019 byl publikován test digestoří. Testovány byly nejjednodušší digestoře za tisícovku, ale i čtyři mnohonásobně dražší svislé zabudované digestoře. více >>>

Témata 2019

Partneři - Větrání s rekuperací

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace