Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Okenní ventilační systémy

Datum: 1.12.2018 1:19  |  Organizace: Renson  |  Firemní zpráva

Sortiment Renson obsahuje kromě produktů mechanické ventilace i okenní ventilační mřížky. Ty vyhovují požadavku na řízený průtok vzduchu, ale zároveň na akustický útlum.

Průtočná štěrbinová ventilace se montuje na nová, ale i stávající okna, okenní ventilace se montuje nad okno, nebo přímo do zasklení. Oba typy mají přerušený tepelný most a jsou vybaveny samoregulační klapkou. Další variantou větrání jsou ventilační mříže.

Ventilační mříž

TZB-info: Pokud zvolí investor ventilační mříž v panelovém domě, jakou plní funkci s větráním? Mohu nechat otevřené a odejít?
Tomáš Strnad, Architect Advisor Czech Republic, Renson: "Ano. U nadokenní mřížky je to samozřejmé. Větráte bez rizika vloupání, nebo průvanu, který by způsobil škody (mřížky mají autoregulační klapku na silný vítr). V případě Louvrů (celookenní ventilační mřížka) je to stejné. Louvry se vyrábí v různých úpravách vč. úpravě proti vloupání."

Okenní ventilační mřížka

Příkladem může být ventilační mřížka Renson THM 90 se zabudovává do okenního křídla zároveň se sklem již při výrobě. Lze ji ale osadit i dodatečně, při výměně skla. Nově je do ventilace vložena automatická klapka, která zamezuje (při otevřené poloze) vniknutí vzduchu a vody při prudkých větrných poryvech. Má přerušený tepelný most, množství vyměněného vzduchu dosahuje až 45 m3/hod. na 1 bm profilu (tlak spád 2 Pa). Zvukový útlum je 45 dB (při zavřené ventilaci) a 25 dB (při otevřené ventilaci).

TZB-info: U varianty nadokenního větrání - je doporučené řešení dodávka i s celým oknem?
Tomáš Strnad, Architect Advisor Czech Republic, Renson: "Nadokenní mřížka se osazuje současně s oknem. Standardně si mřížku od nás koupí výrobce/dodavatel oken, který jí na okno namontuje a usadí vč. okna do stavebního otvoru. Případně je mřížka osazena ve spolupráci s některým z našich pratnerů v ČR/SR."

Nadokenní akustická ventilančí mřížka Renson AK 80
Nadokenní akustická ventilančí mřížka Renson AK 80
Okenní ventilační mřížka Renson THM90
Okenní ventilační mřížka Renson THM90

Pokud potřebujete radu ohledně volby a technického řešení větrání Renson, obraťte se na tomas.strnad@renson.net

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Větrání školních tříd je nutnost

Řízené větrání ve škole v České Lípě

5.4. 3:07   Největší rekonstrukci čeká základní škola na sídlišti Lada, pohltí desítky milionů korun a kromě zateplení se počítá i s řízeným větráním. více >>>
Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách, © Fotolia.com

Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách

3.4.2019 | doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov
Při realizaci a montáži VZT v čistých prostorách je nutné dodržovat specifická pravidla. Součástí článku je ELEKTRONICKÁ PUBLIKACE Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách.

Radiální ventilátory ZIEHL-ABEGG s účinností přes 70 %, o tom se zatím může ostatním jen zdát

2.4.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Recept je přitom „snadný“ – zapojte nejlepší techniky, dejte jim zázemí a dost prostředků na inovace, inspirujte se přírodou a opírejte se přitom o 100leté rodinné know-how…

Daikin City na veletrhu ISH 2019: novinky pro lepší domácí, pracovní i životní prostředí

20.3.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Vizi společnosti pro rok 2050 lze shrnout větou: „má-li firma v 21. století růst, musí zároveň přispívat k ochraně životního prostředí.“

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Témata 2019

Partneři - Větrání s rekuperací

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace