Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Okenní ventilační systémy

Datum: 1.12.2018 1:19  |  Organizace: Renson  |  Firemní zpráva

Sortiment Renson obsahuje kromě produktů mechanické ventilace i okenní ventilační mřížky. Ty vyhovují požadavku na řízený průtok vzduchu, ale zároveň na akustický útlum.

Průtočná štěrbinová ventilace se montuje na nová, ale i stávající okna, okenní ventilace se montuje nad okno, nebo přímo do zasklení. Oba typy mají přerušený tepelný most a jsou vybaveny samoregulační klapkou. Další variantou větrání jsou ventilační mříže.

Ventilační mříž

TZB-info: Pokud zvolí investor ventilační mříž v panelovém domě, jakou plní funkci s větráním? Mohu nechat otevřené a odejít?
Tomáš Strnad, Architect Advisor Czech Republic, Renson: "Ano. U nadokenní mřížky je to samozřejmé. Větráte bez rizika vloupání, nebo průvanu, který by způsobil škody (mřížky mají autoregulační klapku na silný vítr). V případě Louvrů (celookenní ventilační mřížka) je to stejné. Louvry se vyrábí v různých úpravách vč. úpravě proti vloupání."

Okenní ventilační mřížka

Příkladem může být ventilační mřížka Renson THM 90 se zabudovává do okenního křídla zároveň se sklem již při výrobě. Lze ji ale osadit i dodatečně, při výměně skla. Nově je do ventilace vložena automatická klapka, která zamezuje (při otevřené poloze) vniknutí vzduchu a vody při prudkých větrných poryvech. Má přerušený tepelný most, množství vyměněného vzduchu dosahuje až 45 m3/hod. na 1 bm profilu (tlak spád 2 Pa). Zvukový útlum je 45 dB (při zavřené ventilaci) a 25 dB (při otevřené ventilaci).

TZB-info: U varianty nadokenního větrání - je doporučené řešení dodávka i s celým oknem?
Tomáš Strnad, Architect Advisor Czech Republic, Renson: "Nadokenní mřížka se osazuje současně s oknem. Standardně si mřížku od nás koupí výrobce/dodavatel oken, který jí na okno namontuje a usadí vč. okna do stavebního otvoru. Případně je mřížka osazena ve spolupráci s některým z našich pratnerů v ČR/SR."

Nadokenní akustická ventilančí mřížka Renson AK 80
Nadokenní akustická ventilančí mřížka Renson AK 80
Okenní ventilační mřížka Renson THM90
Okenní ventilační mřížka Renson THM90

Pokud potřebujete radu ohledně volby a technického řešení větrání Renson, obraťte se na tomas.strnad@renson.net

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Proč se nám dobře prodávají větrací jednotky?

12.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zástupce instalační firmy uvádí argumenty, které vedou k výběru značkové techniky pro řízené větrání a rekuperaci. Rozhodnutí zahrnuje pořizovací cenu, provozní náklady, ale i cenu výstavby domu.

Produkce tepla osob jako podklad pro energetické simulační výpočty

11.2.2019 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Časopis Vytápění, větrání, instalace
Důležitým údajem pro energetické simulační výpočty budov je znalost vnitřních tepelných zisků od osob vykonávajících určitou činnost. Nejčastěji používaným podkladem u nás je česká norma pro výpočet tepelné zátěže klimatizovaných prostorů, která vychází z hodnot uvedených v ASHRAE a značně zjednodušuje např. výpočet produkce tepla od dětí. Výpočet na základě tepelné bilance prezentuje produkci citelného a vázaného tepla od osob v závislosti na věku, fyzických proporcích, druhu činnosti a tepelně-vlhkostních podmínkách v prostoru. Výsledky výpočtů jsou porovnány s údaji prezentovanými v dostupné literatuře včetně uvedení poměru mezi konvektivní a sálavou složkou tepelného toku. Konečným cílem analýz je stanovit tepelný tok od dětí jako vstupní údaj pro energetické simulační výpočty školských budov.

Efektivní řízení budov – energetický management vs. vnitřní prostředí

6.2.2019 | RNDr. Jan Baxa , Ph.D., Head of Asset Management CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
V případě správy budov se využívají inovace zejména ke zlepšení kvality vnitřního prostředí a komfortu obyvatel budov. Role energetického managementu budov se dostává do zcela nové pozice, kdy každé opatření je zvažováno nejen pohledem peněz a finanční úspory, nýbrž také výkonností a především zdravím lidí.
Digestoř může být v kuchyni nedocenitelný pomocník, ilustrační obrázek redakce TZB-info

Test digestoří 2019

19.1. 2:51   V časopise dTest 1/2019 byl publikován test digestoří. Testovány byly nejjednodušší digestoře za tisícovku, ale i čtyři mnohonásobně dražší svislé zabudované digestoře. více >>>

Témata 2019

Partneři - Větrání s rekuperací

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace