Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Okenní ventilační systémy

Datum: 1.12.2018 1:19  |  Organizace: Renson  |  Firemní zpráva

Sortiment Renson obsahuje kromě produktů mechanické ventilace i okenní ventilační mřížky. Ty vyhovují požadavku na řízený průtok vzduchu, ale zároveň na akustický útlum.

Průtočná štěrbinová ventilace se montuje na nová, ale i stávající okna, okenní ventilace se montuje nad okno, nebo přímo do zasklení. Oba typy mají přerušený tepelný most a jsou vybaveny samoregulační klapkou. Další variantou větrání jsou ventilační mříže.

Ventilační mříž

TZB-info: Pokud zvolí investor ventilační mříž v panelovém domě, jakou plní funkci s větráním? Mohu nechat otevřené a odejít?
Tomáš Strnad, Architect Advisor Czech Republic, Renson: "Ano. U nadokenní mřížky je to samozřejmé. Větráte bez rizika vloupání, nebo průvanu, který by způsobil škody (mřížky mají autoregulační klapku na silný vítr). V případě Louvrů (celookenní ventilační mřížka) je to stejné. Louvry se vyrábí v různých úpravách vč. úpravě proti vloupání."

Okenní ventilační mřížka

Příkladem může být ventilační mřížka Renson THM 90 se zabudovává do okenního křídla zároveň se sklem již při výrobě. Lze ji ale osadit i dodatečně, při výměně skla. Nově je do ventilace vložena automatická klapka, která zamezuje (při otevřené poloze) vniknutí vzduchu a vody při prudkých větrných poryvech. Má přerušený tepelný most, množství vyměněného vzduchu dosahuje až 45 m3/hod. na 1 bm profilu (tlak spád 2 Pa). Zvukový útlum je 45 dB (při zavřené ventilaci) a 25 dB (při otevřené ventilaci).

TZB-info: U varianty nadokenního větrání - je doporučené řešení dodávka i s celým oknem?
Tomáš Strnad, Architect Advisor Czech Republic, Renson: "Nadokenní mřížka se osazuje současně s oknem. Standardně si mřížku od nás koupí výrobce/dodavatel oken, který jí na okno namontuje a usadí vč. okna do stavebního otvoru. Případně je mřížka osazena ve spolupráci s některým z našich pratnerů v ČR/SR."

Nadokenní akustická ventilančí mřížka Renson AK 80
Nadokenní akustická ventilančí mřížka Renson AK 80
Okenní ventilační mřížka Renson THM90
Okenní ventilační mřížka Renson THM90

Pokud potřebujete radu ohledně volby a technického řešení větrání Renson, obraťte se na tomas.strnad@renson.net

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

10. výroční konference IBPSA – Simulace budov a techniky prostředí

29.11.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Oblast TZB nabízí široké pole uplatnění počítačových simulací, jak dokázaly přednášky na konferenci.

Novinky společnosti Ziehl-Abbeg z letošního veletrhu Chillventa

27.11.2018 | Ing. Lenka Husáková, redakce
Společnost Ziehl-Abbeg na mezinárodním veletrhu oborů chladicí, klimatizační techniky a tepelných čerpadel Chillventa 2018 představila své tradiční produkty, jejich inovace i novou generaci ventilátorů FE3owlet.
Ilustrační obrázek, stará škola, skanzen Zubrnice, foto D. Kopačková, redakce

Dětem ve škole schází vzduch, větrání mikroventilací nestačí

25.11. 5:34   Školy sice vyměňují okna a zateplují fasády, ale na větrání nikdo nemyslí. Na problém upozorňuje v magazínu Rodina DNES Vladimír Zmrhal z Ústavu techniky prostředí na Fakultě strojní ČVUT v Praze. více >>>

Personalizované vetranie

21.11.2018 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislave, Katedra technických zariadení budov, doc. Ing. Ondřej Šikula, Ph.D., VUT v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov
Perzonalizované větrání je jednou z možností jak řešit individuální požadavky na dodávku čerstvého vzduchu k různým pracovištím. Zejména administrativa s prací u stolu k uplatnění perzonalizovaného větrání vytváří dobré předpoklady. Využití tohoto způsobu větrání není běžné, je předmětem výzkumů a hledání optimálních řešení. Nicméně má řadu předností.

Postřehy z mezinárodního odborného veletrhu CHILLVENTA 2018

14.11.2018 | Ing. Lenka Husáková, Denisa Markovičová, redakce
V Norimberku se ve dnech 16. – 18. října 2018 konal již tradiční mezinárodní veletrh oborů chladicí, klimatizační techniky a tepelných čerpadel Chillventa 2018. Letošní veletrh představil více než 1000 vystavovatelů ze 45 zemí.

Témata 2018

Partneři - Větrání s rekuperací

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace