Alergikům pomáhají domy, které fungují jako plíce

Datum: 23.7.2016  |  Organizace: Saint-Gobain Construction products CZ a.s., Divize ISOVER  |  Firemní článek

Alergie je pro plno lidí nepříjemným strašákem, který se projevuje v průběhu celého roku. Dle odhadu Světové alergologické organizace jimi trpí 30 až 40 % lidí na celém světě. Nejkrušnější je pro alergiky pylová sezóna, která trvá až 10 měsíců v roce. Velkou úlevu může alergikům dopřát pobyt v Multi-Komfortních domech, které fungují jako lidské plíce.

Saint-Gobain Construction products CZ a.s., Divize ISOVER
Smrčkova 2485/4
180 00 Praha 8 - Libeň

tel.:800 ISOVER (476 837), 494 331 331
e-mail:
web:www.isover.cz  www.isover-akustika.cz  www.isover-vzduchotesnost.cz

První Multi-Komfortní dům ISOVER v ČR v Srchu u Pardubic


V Multi-Komfortních domech se dobře dýchá po celý rok

Multi-Komfortní domy vytváří stabilní a komfortnímu prostředí, které zamezuje v poletu dráždivých látek, jako jsou pyly trav, bylin a stromů, roztoče, zvířecí alergeny nebo plísně. Vnitřní klima těchto staveb je vhodným prostředím pro alergiky. Může za to správná míra výměny vzduchu s odbouráním těkavých organických látek, tepoty vzduchu, vlhkosti, jež vytváří ideální rovnováhu pro lidský organismus. Větrací systém, zajišťuje nepřetržitý proud filtrovaného čerstvého vzduchu a stále udržuje jeho vysokou kvalitu. Do obydlí se nedostává žádný prach, pyl ani aerosol, i když za jeho zdmi právě bují pylová sezóna. Použitý vzduch je ve stejnou chvíli odváděn pryč - vzduch se čistí a přirozeně cirkuluje.

„Bydleli jsme u frekventované ulice, kde každou chvíli jela tramvaj. Když jsme v noci v horkých letních dnech větrali, nedalo se kvůli hluku spát. Po přestěhování máme čerstvý vzduch díky větracímu systému. Přes účinné filtry se navíc do místností nedostává prach ani pyl z ulice, takže se mi i zmírnily alergické reakce, dříve jsem měla silné projevy alergie na pyl, “ říká jedna z majitelek Multi-Komfortního domu.

Každá budova by měla být odolná vůči nekontrolovanému proudění vzduchu

Důležitým prvkem Multi-Komfortního domu je vzduchotěsná obálka, která díky důmyslné konstrukci bez spár nepustí do prostoru žádné nežádoucí látky. „Obálka domu by měla být co možná nejtěsnější, aby nedocházelo k tepelným ztrátám a nesnižovala se efektivita větracího systému. Je nutno doplnit, že výměna vzduchu v domě je nutná, ale měla by být pod kontrolou, což zajišťuje právě zavedený větrací systém,“ doplňuje Ing. Karel Sedláček, Ph.D., manažer technické podpory Divize Isover společnosti Saint-Gobain.

Tip: Jak a kdy změřit vzduchotěsnost?

Vzduchotěsnost měříme tzv. Blower door testem. Test vzduchotěsnosti je nezbytný při certifikaci energeticky úsporných budov. Pro pasivní domy musí být do hodnoty n50 do 0,6h-1. Test vzduchotěsnosti realizujte při stavbě domu, jakmile je dokončen vzduchotěsný plášť, ale konstrukce jsou ještě přístupné. To znamená před dokončením vnitřních prací, ale po dokončení prací elektroinstalačních (v souladu s ostatními řemesly), včetně identifikace všech nedostatků.

 

Témata 2018

Partneři - Větrání a klimatizace

logo ZEHNDER
logo JANKA ENGINEERING
logo Ziehl-Abegg
logo ebm-papst
logo JABLOTRON
logo ATREA
 
 

Aktuální články na ESTAV.czSilniční mosty ze dřeva? Proč ne!Stát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiér