Nová řada větracích jednotek ALTON od společnosti ALTEKO

Datum: 14.12.2016  |  Organizace: ALTEKO, s. r. o.  |  Firemní článek

ALTON je řada sestavných jednosměrných a obousměrných větracích jednotek nové generace, vyvinutá v souladu se směrnicí Energy-related Product (Nařízení Komise EU č.1253/2014). Při jejím vývoji bylo dbáno nejen na kvalitu a spolehlivost jednotlivých funkčních prvků, ale také na vnější design, který je vnímán uživateli pozitivně ať už vědomě či podvědomě.

ALTEKO, s. r. o.
Dobříšská 578
267 24 Hostomice

tel.:311 584 102, 311 583 218, 311 584 510
e-mail:
web:www.alteko.cz
Obousměrná větrací jednotka ALTON 3
Obousměrná větrací jednotka ALTON 3
Obousměrná větrací jednotka ALTON 3

Vzduchový výkon jednotek je rozdělen do řady 6-ti velikostí od 500 (m3/h) do 10 000 (m3/h). Vnější průřezy jednosměrných jednotek (výška x šířka) jsou v rozmezí 435 x 640 mm (ALTON 1) až 930 x 1480 mm (ALTON 6).

Výkonová charakteristika jednotek ALTON
Výkonová charakteristika jednotek ALTON

Bezrámová konstrukce jednotek lépe vyhovuje požadavkům na vnější netěsnost skříně L2 a mechanické stabilitě D1 dle ČSN EN 1882. Sendvičové opláštění o síle 40 (mm) a netradiční řešení návaznosti jednotlivých ploch opláštění, řadí jednotku do třídy izolace T2 s faktorem izolace TB2 dle ČSN EN 1882.

Jednosměrná větrací jednotka ALTON 3


Jednosměrná větrací jednotka ALTON 3

Hospodárnost provozu jednotek zajišťují kvalitní funkční prvky. Vysoká termická účinnost protiproudých deskových rekuperačních výměníků a rotačních regeneračních výměníků s unikátním zajištěním proti vnitřní netěsnosti má největší podíl na této hospodárnosti. Ventilátory s volným oběžným kolem a elektronicky komutované (EC) elektromotory s možností plynulé změny otáček (=množství vzduchu) signálem 0-10 V (případně pulsně šířkovou modulací – PWM) jsou zárukou efektivního řízení spolu se spolehlivým regulačním systémem. Pro jednotky ALTON jsou vhodné regulační a řídící jednotky RegAlEasy. Svou logikou ovládání a funkcemi se vzájemně doplňují a záleží především na požadavcích projektanta (uživatele), které funkce a jejich způsob nastavování a ovládání upřednostňuje.

RegAL – konfigurační program /PVCU/
RegAL – konfigurační program /PVCU/

RegAL – konfigurační program /PVCU/

K dalším přednostem sestavné větrací jednotky ALTON patří propracované detaily, jako je například netradiční způsob elektrického zapojení využívající tzv. „elektro kolektor“, což je lineární zakrytovaný prostor, plnící funkci elektrolišty a zároveň svorkovnicové skříňky. Za zmínku stojí také aretační systém zajišťující stabilní ustavení jednotky do požadované roviny a jednoduchý systém spojování komor, který je integrován do sloupků komor.

Přehledné elektrické zapojení v elektrokolektoru
Přehledné elektrické zapojení v elektrokolektoru
Ventilátor s volným oběžným kolem
Ventilátor s volným oběžným kolem
Snímatelné panely
Snímatelné panely
Vyrovnání podstavného rámu pomocí aretačních výsuvných patek
Vyrovnání podstavného rámu pomocí aretačních výsuvných patek

Nová řada jednotek ALTON prošla začátkem léta letošního roku úspěšně výrobkovou certifikací společností TÜV SÜD. V současné době končí etapa validace celého projektu a v průběhu února 2017 bude jednotka zařazena do návrhového programu PROJEKTANT, který je volně ke stažení na webových stránkách společnosti a prodejní oddělení začne nabízet nové jednotky zákazníkům.

 

Datum: 14.12.2016
Organizace: ALTEKO, s. r. o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Větrání a klimatizace

logo ebm-papst
logo JANKA ENGINEERING
logo JABLOTRON
logo ATREA
logo ZEHNDER
logo Ziehl-Abegg
 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží