Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Kruhový potrubní systém jako svébytné dílo výstavy ”5866 Petr Stolín Jan Stolín”

Pražská Galerie Jaroslava Fragnera hostí až do 22. 6. 2018 nekonvenční výstavu s názvem ”5866 Petr Stolín Jan Stolín”, kde k ztvárnění uměleckého prožitku slouží i tak prozaické prvky, jako je vzduchotechnický systém.

Kruhový potrubní systém SAFE na výstavě s názvem ”5866 Petr Stolín Jan Stolín” v pražské Galerii Jaroslava Fragnera
Kruhový potrubní systém SAFE na výstavě s názvem ”5866 Petr Stolín Jan Stolín” v pražské Galerii Jaroslava Fragnera

Ten na výstavu dodala společnost Lindab, která je hlavním partnerem výstavy.

Oba bratři Stolínové, jeden architekt a druhý sochař, působí na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Prostor galerie dokázali využít pro specifické uchopení prostoru namísto klasické autorské prezentace. Proměněno bylo vše, na co byli návštěvníci dosud zvyklí – vstup, pohyb galerií i osvětlení. Z Betlémské kaple se přes dřevěný můstek, propojující kapli s galerií, vstupuje přímo do instalace. „Výstava Petra a Jana Stolínových je zaměřena na rozšíření zkušenosti galerie jako svébytné architektury. Proto se soustředí na samotný zážitek prostoru. Ten není jen světem architektonických idejí. Výstava naopak směřuje k jeho konstantám. Architektura je na jedné straně prostor obemknutý stěnami a jejich otvory a na druhé straně tím, co ji činí snáze obyvatelnou, jako je vzduchotechnika," uvedl kurátor výstavy Filip Šenk.

A právě vzduchotechnika tvoří na výstavě svébytné dílo. Kruhový potrubní systém SAFE třídy těsnosti D od společnosti Lindab s pozinkovanou úpravou, sloužící standardně k dopravě vzduchu v systémech nuceného větrání, dotváří zážitek z celé expozice a prostoru. Z tohoto systému jsou na výstavě využity trouby, sedlové kusy, výfukové nástavce s mřížkou, vnitřní a vnější spojky na spojení trub a tvarovek i nástavec s mřížkou do trouby. Expozice vytváří nezvyklé prostorové situace a vede návštěvníky k tomu, aby rozvíjeli svou schopnost prostor intenzivněji vnímat – ať už jde o odlesk světla, odražený zvuk či lehký dotek proudícího vzduchu.


Lindab Ventilace
logo Lindab Ventilace

Nabízíme kompletní sortiment zahrnující VZT jednotky, požární klapky, čisté prostory, potrubní systémy, distribuční elementy, indukční jednotky, pasivní stropy a další příslušenství pro vzduchotechniku.

 
 
Reklama