Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nový CAV regulátor NOTUS-S

Datum: 15.6.2018 4:04  |  Organizace: Systemair, a.s.  |  Firemní zpráva

Společnost Systemair a.s. představuje novou řadu regulátorů pro zajištění přesného nastavení průtoku vzduchu.

Systemair, a.s.
Hlavní 826
250 64 Hovorčovice

tel.:283 910 900-2, 283 911 067-8, 226 235 900-6
e-mail:
web:www.systemair.com

Nový CAV regulátor NOTUS-S

  • Jednoduché nastavení manuálně nebo servopohonem
  • Přesnost regulátoru ± 10% z měřené veličiny
  • Rozšířený rozsah průtoku vzduchu v poměru 3:1
  • Horizontální nebo vertikální instalace
  • Rozměry do velikosti 600x600 mm
  • Těsnost pláště třídy “C” podle normy EN 1751

Regulátor konstantního průtoku NOTUS-S slouží k přesnému mechanickému nastavení množství vzduchu v potrubních trasách bez potřeby přídavné energie. Je určený na regulaci konstantního průtoku vzduchu nezávisle na tlaku v potrubí a to v rozsahu 50 Pa až 1000 Pa.

Možnost pouze manuálního nastavení regulátorů konstantního průtoku je již minulostí - u nové generace je k dispozici univerzální mechanismus. Mechanismus totiž může být osazen manuálně polohovatelným šroubem s aretací nebo servopohonem, který umožní vzdálené nastavení požadovaného průtoku. Servopohon posouvá možnosti regulátoru NOTUS-S mnohem dále tím, že jej lze použít, jak pro skokovou, tak i plynulou změnu průtoku vzduchu. Pro skokovou změnu se používá 2-bodový servopohon s napětím 230V a pro plynulou změnu servopohon se spojitým řízení signálem 0-10V a napájecím napětí 24V.

Použitím zcela nové koncepce vnitřní pohybové části mechanismu bylo dosaženo vyšší přesnosti a zároveň většího rozsahu nastavitelných hodnot a to až do 3950 m3/h. Přesnost dosažení požadovaného průtoku vzduchu se ustálila na hodnotě ≤ ± 10 % z měřené hodnoty.

Ceny a technické informace o regulátorech konstantního průtoku NOTUS-S naleznete na našich webových stránkách www.systemair.cz

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Proč se nám dobře prodávají větrací jednotky?

12.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zástupce instalační firmy uvádí argumenty, které vedou k výběru značkové techniky pro řízené větrání a rekuperaci. Rozhodnutí zahrnuje pořizovací cenu, provozní náklady, ale i cenu výstavby domu.

Produkce tepla osob jako podklad pro energetické simulační výpočty

11.2.2019 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Časopis Vytápění, větrání, instalace
Důležitým údajem pro energetické simulační výpočty budov je znalost vnitřních tepelných zisků od osob vykonávajících určitou činnost. Nejčastěji používaným podkladem u nás je česká norma pro výpočet tepelné zátěže klimatizovaných prostorů, která vychází z hodnot uvedených v ASHRAE a značně zjednodušuje např. výpočet produkce tepla od dětí. Výpočet na základě tepelné bilance prezentuje produkci citelného a vázaného tepla od osob v závislosti na věku, fyzických proporcích, druhu činnosti a tepelně-vlhkostních podmínkách v prostoru. Výsledky výpočtů jsou porovnány s údaji prezentovanými v dostupné literatuře včetně uvedení poměru mezi konvektivní a sálavou složkou tepelného toku. Konečným cílem analýz je stanovit tepelný tok od dětí jako vstupní údaj pro energetické simulační výpočty školských budov.

Efektivní řízení budov – energetický management vs. vnitřní prostředí

6.2.2019 | RNDr. Jan Baxa , Ph.D., Head of Asset Management CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
V případě správy budov se využívají inovace zejména ke zlepšení kvality vnitřního prostředí a komfortu obyvatel budov. Role energetického managementu budov se dostává do zcela nové pozice, kdy každé opatření je zvažováno nejen pohledem peněz a finanční úspory, nýbrž také výkonností a především zdravím lidí.
Digestoř může být v kuchyni nedocenitelný pomocník, ilustrační obrázek redakce TZB-info

Test digestoří 2019

19.1. 2:51   V časopise dTest 1/2019 byl publikován test digestoří. Testovány byly nejjednodušší digestoře za tisícovku, ale i čtyři mnohonásobně dražší svislé zabudované digestoře. více >>>

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Větrání a klimatizace