Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Lindab slaví 60. let od svého založení

Datum: 6.2.2019 13:02  |  Autor: Veronika Chalupová  |  Organizace: Lindab Ventilace  |  Firemní zpráva

Již 60. let zjednodušujeme výstavbu. Dne 6. února 1959 byla společnost AB Lindhult Plåtindustri založena in Grevie in Severozápadní Skåne pánem jménem Lage Lindh a Valter Persson.

Lindab Ventilace
Na Hůrce 1081/6
161 00 Praha 6 - Ruzyně

tel.:Divize Vzduchotechnika: 233 107 100
e-mail:
web:www.lindab.com

Lindab slaví 60.let od svého založení

Dne 6. února 1959 byla společnost AB Lindhults Plåtindustri založena in Grevie in Severozápadní Skåne pány Lage Lindh a Valter Persson. To byl začátek společnosti. O deset let později se společnost přejmenovala na Lindab AB. Od té doby se společnost Lindab stala nadnárodní společností na akciovém trhu s více než 5 000 zaměstnanci a ve více než 30 zemích.

Když byla společnost Lindab založena v únoru 1959, solidní firemní hodnoty byly jedním ze základních kamenů společnosti. To, co začalo jako malý podnik pro zpracování plechů na poloostrově Bjäre v jižním Švédsku, se dnes stalo nadnárodní společností, která poskytuje mezinárodnímu stavebnímu průmyslu vysoce kvalitní ventilační systémy a stavební výrobky. Společnost se stále řídí cennými hodnotami, který vznikly při založení firmy. Velký důraz a váhu klade na zákazníka, jeho spokojenost a úspěch.

Společnost byla založena v době zlatého věku švédského průmyslu a velmi dobře se vypořádala i s těžkými časy od poloviny 70. let až do počátku 80. let. Kromě firemních hodnot, je jedním z úspěchů také švédská ocel, díky čemuž se Lindab stal silným i v době recese. "Opíráme se o silné tradice švédské oceli. Švédští výrobci oceli patří mezi nejlepší na světě a my jsme s mnoha z nich spolupracovali. Společnost Lindab zná naši ocel a ví jak nejlépe s ní pracovat," říká generální ředitel společnosti Lindab, pan Ola Ringdahl.

"Budeme i nadále pracovat dle zásad, které přinesly úspěch této společnosti. Je to úspěšný příběh a kus švédské průmyslové historie," říká Ola Ringdahl.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Větrání školních tříd je nutnost

Řízené větrání ve škole v České Lípě

5.4. 3:07   Největší rekonstrukci čeká základní škola na sídlišti Lada, pohltí desítky milionů korun a kromě zateplení se počítá i s řízeným větráním. více >>>
Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách, © Fotolia.com

Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách

3.4.2019 | doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov
Při realizaci a montáži VZT v čistých prostorách je nutné dodržovat specifická pravidla. Součástí článku je ELEKTRONICKÁ PUBLIKACE Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách.

Radiální ventilátory ZIEHL-ABEGG s účinností přes 70 %, o tom se zatím může ostatním jen zdát

2.4.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Recept je přitom „snadný“ – zapojte nejlepší techniky, dejte jim zázemí a dost prostředků na inovace, inspirujte se přírodou a opírejte se přitom o 100leté rodinné know-how…

Daikin City na veletrhu ISH 2019: novinky pro lepší domácí, pracovní i životní prostředí

20.3.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Vizi společnosti pro rok 2050 lze shrnout větou: „má-li firma v 21. století růst, musí zároveň přispívat k ochraně životního prostředí.“

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace