Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Lindab slaví 60. let od svého založení

Datum: 6.2.2019 13:02  |  Autor: Veronika Chalupová  |  Organizace: Lindab Ventilace  |  Firemní zpráva

Již 60. let zjednodušujeme výstavbu. Dne 6. února 1959 byla společnost AB Lindhult Plåtindustri založena in Grevie in Severozápadní Skåne pánem jménem Lage Lindh a Valter Persson.

Lindab Ventilace
Na Hůrce 1081/6
161 00 Praha 6 - Ruzyně

tel.:Divize Vzduchotechnika: 233 107 100
e-mail:
web:www.lindab.cz

Lindab slaví 60.let od svého založení

Dne 6. února 1959 byla společnost AB Lindhults Plåtindustri založena in Grevie in Severozápadní Skåne pány Lage Lindh a Valter Persson. To byl začátek společnosti. O deset let později se společnost přejmenovala na Lindab AB. Od té doby se společnost Lindab stala nadnárodní společností na akciovém trhu s více než 5 000 zaměstnanci a ve více než 30 zemích.

Když byla společnost Lindab založena v únoru 1959, solidní firemní hodnoty byly jedním ze základních kamenů společnosti. To, co začalo jako malý podnik pro zpracování plechů na poloostrově Bjäre v jižním Švédsku, se dnes stalo nadnárodní společností, která poskytuje mezinárodnímu stavebnímu průmyslu vysoce kvalitní ventilační systémy a stavební výrobky. Společnost se stále řídí cennými hodnotami, který vznikly při založení firmy. Velký důraz a váhu klade na zákazníka, jeho spokojenost a úspěch.

Společnost byla založena v době zlatého věku švédského průmyslu a velmi dobře se vypořádala i s těžkými časy od poloviny 70. let až do počátku 80. let. Kromě firemních hodnot, je jedním z úspěchů také švédská ocel, díky čemuž se Lindab stal silným i v době recese. "Opíráme se o silné tradice švédské oceli. Švédští výrobci oceli patří mezi nejlepší na světě a my jsme s mnoha z nich spolupracovali. Společnost Lindab zná naši ocel a ví jak nejlépe s ní pracovat," říká generální ředitel společnosti Lindab, pan Ola Ringdahl.

"Budeme i nadále pracovat dle zásad, které přinesly úspěch této společnosti. Je to úspěšný příběh a kus švédské průmyslové historie," říká Ola Ringdahl.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Proč se nám dobře prodávají větrací jednotky?

12.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zástupce instalační firmy uvádí argumenty, které vedou k výběru značkové techniky pro řízené větrání a rekuperaci. Rozhodnutí zahrnuje pořizovací cenu, provozní náklady, ale i cenu výstavby domu.

Produkce tepla osob jako podklad pro energetické simulační výpočty

11.2.2019 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Časopis Vytápění, větrání, instalace
Důležitým údajem pro energetické simulační výpočty budov je znalost vnitřních tepelných zisků od osob vykonávajících určitou činnost. Nejčastěji používaným podkladem u nás je česká norma pro výpočet tepelné zátěže klimatizovaných prostorů, která vychází z hodnot uvedených v ASHRAE a značně zjednodušuje např. výpočet produkce tepla od dětí. Výpočet na základě tepelné bilance prezentuje produkci citelného a vázaného tepla od osob v závislosti na věku, fyzických proporcích, druhu činnosti a tepelně-vlhkostních podmínkách v prostoru. Výsledky výpočtů jsou porovnány s údaji prezentovanými v dostupné literatuře včetně uvedení poměru mezi konvektivní a sálavou složkou tepelného toku. Konečným cílem analýz je stanovit tepelný tok od dětí jako vstupní údaj pro energetické simulační výpočty školských budov.

Efektivní řízení budov – energetický management vs. vnitřní prostředí

6.2.2019 | RNDr. Jan Baxa , Ph.D., Head of Asset Management CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
V případě správy budov se využívají inovace zejména ke zlepšení kvality vnitřního prostředí a komfortu obyvatel budov. Role energetického managementu budov se dostává do zcela nové pozice, kdy každé opatření je zvažováno nejen pohledem peněz a finanční úspory, nýbrž také výkonností a především zdravím lidí.
Digestoř může být v kuchyni nedocenitelný pomocník, ilustrační obrázek redakce TZB-info

Test digestoří 2019

19.1. 2:51   V časopise dTest 1/2019 byl publikován test digestoří. Testovány byly nejjednodušší digestoře za tisícovku, ale i čtyři mnohonásobně dražší svislé zabudované digestoře. více >>>

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Větrání a klimatizace