Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Čerstvý vzduch a tiché prostředí podpoří vaši produktivitu a zdravější život

Na českém trhu najdete mnoho difuzorů, od stropních, stěnových až po průmyslové. Bohužel ne každý splňuje přísná kritéria a role, ke kterým je určen. Jak zajistit proudění vzduchu mezi jednotlivými prostory a zároveň nepřenášet hluk? S efektivním řešením přichází společnost Lindab s.r.o., dceřinná společnost švédského koncernu Lindab.

Přeslechové stěnové difuzory OLC mohou být dodány v různých barvách RAL.  Standardní je barva RAL 9003, RAL 9005, RAL 9010.
Přeslechové stěnové difuzory OLC mohou být dodány v různých barvách RAL.
Standardní je barva RAL 9003, RAL 9005, RAL 9010.

Neměli bychom zapomínat, že v budovách trávíme 80 % až 90 % času. Proto je třeba věnovat pozornost také kvalitě vnitřního prostředí, které ovlivňuje naši aktivitu, zdraví a naši celkovou spokojenost. Položme si otázku: Řešili jste někdy mikroklima budov, to znamená jak a co na vás působí? Jsou zde faktory tepelně vlhkostního mikroklimatu, odérové mikroklima, akustické mikroklima, toxické, aerosolové, mikrobiální mikroklima a další.

Lindab pro vás zajistí hned dvě věci najednou: nejen čerstvý vzduch, ale také eliminaci hluku. Přeslechové stěnové difuzory se používají k zajištění výměny vzduchu mezi prostory. Jedná se v podstatě o vylepšenou obdobu dveřních a stěnových mřížek. Hlavní výhodou je zde možnost útlumu přeslechů v jednotlivých místnostech. Přeslechové difuzory vyrovnávají tlakové rozdíly mezi jednotlivými prostory. Obvykle se umísťují mezi místnosti a koridor, odkud je centrálně vzduch odtahován.

Přeslechový difuzor OLC – instalace do stěny
Přeslechový difuzor OLC – instalace do stěny
Přeslechový difuzor OLC-A – instalace do stěny
Přeslechový difuzor OLC-A – instalace do stěny

Přeslechový difuzor určený pro montáž přímo do stěny má v obchodním označení Lindab Difuzor (přefukový ventil) OLC. OLC se skládá ze dvou odrazových tlumičů, které jsou namontovány na obou stranách stěny a jsou spojeny pomocí doprovodného perforovaného nástěnného pouzdra (OLC-A), což zajišťuje vynikající snížení hluku. Čtyřhrannou variantou je přeslechový tlumící difuzor s obchodním označením Lindab OLR.

Přeslechové difuzory Lindab

OLC
OLC
OLC-A
OLC-A
OLR
OLR

Výhody přeslechových difuzorů Lindab OLC a OLR

Společnost Lindab používá velmi kvalitní materiál. Obě části difuzoru, jak montážní konzola, tak přední deska, jsou vyrobeny z pozinkované oceli. Viditelné části jsou lakovány dle RAL. Velkou výhodou je nenápadný, diskrétní design. Dále jsou to dvě izolační zvukové lišty. Difuzor lze namontovat v tloušťce stěny od 90 mm do 170 mm. Velké plus je rovněž snadná údržba. Přední desky jsou demontovatelné a čistitelné z obou stran.

Jednoduchý výpočet a návrh díky LindQST

  • Pro přesný návrh velikosti s ohledem na danou tloušťku stěny a výpočet útlumu hluku slouží návrhový online bezplatný software LindQST (Lindab Quick Selection Tool), ve kterém je možné navrhnout veškerý sortiment společnosti Lindab.
  • Na stránkách www.lindqst.com se lze přepnout do české mutace a vyfiltrovat dané zařízení. Ke každému zařízení je navíc možné stáhnout veškerou potřebnou dokumentaci jako např. katalogovou stranu či montážní návod.
  • Další výhodou použití softwaru LindQST je možnost vizualizace proudění vzduchu a následná generace PDF výstupu.

Pro přesný návrh velikosti přeslechových difuzorů slouží návrhový online bezplatný software LindQST

Reference

Budova Crystal-Prague, Praha 2. Difuzory OLC, ORL
Budova Crystal-Prague, Praha 2.
Difuzory OLC, ORL
Budova KB, Václavské náměstí, Praha 1. Difuzory OLC, ORL
Budova KB, Václavské náměstí, Praha 1.
Difuzory OLC, ORL

Lindab Ventilace
logo Lindab Ventilace

Lindab - divize Vzduchotechnika vyrábí a dodává: ADS (potrubní rozvody)Lindab SafeClick, Lindab Safe, Lindab Vent, Lindab Transfer, čtyrhranné potrubní rozvodyDalší vzduchotechnické příslušenstvíklapky, flexibilní hadice, spojovací a závěsný materiál, ...