Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Naši nejmenší by si měli hrát na čerstvém vzduchu

Pro mateřské školky je větrání jedním z nejdůležitějších opatření prevence proti přenosu a nákaze infekčními nemocemi. Kromě prevence přenosu nemocí je v mateřských školkách také rozhodující koncentrace CO2.


Ministerstvo zdravotnictví doporučuje, aby koncentrace CO2 v mateřských školkách nepřesahovala hranici 1000 ppm. V závislosti na stanovené klasifikaci je doporučena výměna vzduchu v objektu při objemu průtoku vzduchu mezi 10 až 12 m3/h na žáka do 6 let a pro vyučující minimálně 25 m3/h na osobu (č. 93/2012 Sb. [4]). Efektivním řešením tohoto požadavku je řízené větrání pomocí větracích přístrojů se zpětným ziskem tepla v kombinaci s nárazovým větráním okny, čímž je dosaženo požadovaných hodnot, bez zbytečného vychladnutí vnitřních prostorů.

Jedním z vysoce kvalitní výrobků v oblasti decentrálních větracích přístrojů, který zvládne vyvětrat školní třídy, je výrobek iV-Office značky inVENTer. Tento přístroj je vybavený optimalizovaným ventilátorem Xenion® EFP (Enhanced Fan Power = vylepšený výkon ventilátoru) se zvýšenou rychlostí otáček zajišťuje plus výkon, který znamená objem průtoku vzduchu až do 90 m3/h. Současně tento ventilátor splňuje vysoké požadavky normy S2 EN 13141-8.

Speciální akustická ochrana z Inventinu® u přístroje iV-Office zaručuje výjimečně tichý chod a provozní hlučností od pouhých 20 dB(A). Akustická izolace navíc poskytuje ochranu proti vniku hluku z venkovních prostorů, a to v hodnotě do 52 dB(A).

Velký integrovaný keramický výměník s voštinovou konstrukcí umožňuje přístroje iV-Office zpětný zisk tepla až 88 % (na základě normy EN 13141-8). Ve spojení s nízkou spotřebou elektrické energie na provoz maximálně 5 W je tento přístroj zařazen do energetické třídy A+/A.

Více informací


A - INVENT s.r.o.
logo A - INVENT s.r.o.

Decentrální - bezpotrubní - systém řízeného větrání s rekuperací - zpětným ziskem tepla - na bázi HIGHT-TECH keramického výměníku. A-INVENT s.r.o. je výhradním dovozcem inVENTeru pro ČR a SR.

 
 
Reklama