Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Větrání a klimatizace
Archiv článků od 21.3.2022 do 15.4.2022

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

13.4.2022
Wolf Česká republika s.r.o.

Jedním z nejdůležitějších faktorů tvořících zdravý a komfortní domov je optimální vnitřní prostředí. To je tvořeno nejen příjemnou teplotou a správnou vlhkostí vzduchu, ale také často opomíjenou výměnou znečistěného vzduchu za čerstvý.

10.4.2022
Cech topenářů a instalatérů ČR

Zveme vás do poradenského centra Cechu topenářů a instalatérů České republiky, stánek 431 a na Festival instalatérského a topenářského nářadí v úterý 19. 4. 2022. Využijte naši vstupenku.

6.4.2022
Ing. Ondřej Horák, ČVUT v Praze, Fakulta stavební, katedra TZB, prof. Ing. Karel Kabele, CSc., ČVUT v Praze, Fakulta stavební, Katedra technických zařízení budov

Ukazatel připravenosti budovy pro chytrá řešení (SRI) vychází z nové evropské směrnice o energetické náročnosti budov. V článku je popsán princip vyhodnocení ukazatele, koncept virtuálního průkazu energetické náročnosti budovy a test na datech sbíraných v rámci nízkoenergetického rodinného domu.

Textilní vyústky Příhoda jako doplněk interiéru, zdroj Příhoda s.r.o.
3.4.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Textilní systémy umožňují snadnou demontáž, vyprání a znovuinstalaci. Polyesterové VZT systémy se hodí pro větrání v celé řadě průmyslových provozů, v kuchyních, restauracích, u výdejů jídel, v bazénech a nemají problém ani v chladných provozech.

31.3.2022
Multi-VAC spol. s r.o.

Systémy nuceného větrání s rekuperací se zásadním způsobem podílejí na tvorbě zdravého interního mikroklimatu. Správná vlhkost vzduchu a teplota jsou těmi nejdůležitějšími faktory.

29.3.2022
STP - Společnost pro techniku prostředí

Seminář bude zaměřen na aktuální možnosti čerpání dotací na systémy Regulus. Představíme novinky v sortimentu směřující k výraznému usnadnění montáže a uvedení do provozu systémů s kotli na biomasu, nebo tepelnými čerpadly i složitějších systémů kombinujících více zdrojů tepla.

24.3.2022
MDL Expo, s.r.o.

Zveme vás na doprovodný program veletrhu Aquatherm Praha, který se koná 19.–22. 4. 2022 na výstavišti v Letňanech.

22.3.2022
Ing. Jan Sedlář, ČVUT v Praze Univerzitní centrum energeticky efektivních budov

Druhy chladiv a jejich historie. Nejdůležitější historické dokumenty limitující používání chladiv v chladicích zařízeních, tepelných čerpadlech aj. Definice pojmů, např. GWP, ODP a TEWI včetně jejich výpočtu.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama