AF/Armaflex spojuje izolaci s antibakteriální ochranou

Datum: 13.7.2011  |  Organizace: ARMACELL EUROPA GmbH - organizační složka  |  Firemní článek

Společnost Armacell, největší světový výrobce technických izolací, vyvinula speciální materiál AF/Armaflex, který v sobě spojuje vynikající izolační schopnosti a antibakteriální ochranu. AF/Armaflex zabraňuje ztrátám tepla a eliminuje kondenzaci vodních par na rozvodových trubkách. Díky zabudované antibakteriální ochraně MICROBAN však oproti běžným izolačním materiálům dokáže navíc omezit výskyt a růst škodlivých bakterií.


Izolace AF/Armaflex, foto Armacell

AF/Armaflex je elastomerovým izolačním materiálem určeným především pro rozvody potrubí v klimatizačních a chladicích zařízeních nebo topných systémech. Izolace vyrobená z elastomerové pěny na bázi syntetického kaučuku vyniká vysokým odporem proti difúzi vodní páry. Vytváří tak spolehlivou bariéru její kondenzaci na povrchu trubky a omezuje nebezpečí koroze. Navíc velmi nízký koeficient tepelné vodivosti (méně než 0,033 W/(m*K) při teplotě 0 stupňů Celsia) reprezentuje vynikající izolační schopnosti a zaručuje výrazné úspory energie při rozvodu chladicích či topných médií.


AF/Armaflex se osvědčuje při izolaci průmyslových zařízení, foto Armacell

Unikátní inovací, která AF/Armaflex posunuje o stupeň výš, je integrace antibakteriální ochrany MICROBAN, která dokáže potlačit bujení škodlivých bakterií. Proto je AF/Armaflex mimořádně vhodný k použití ve zdravotnických zařízeních, školách, domovech důchodců, veřejných budovách a dalších prostorách s přísnými nároky na hygienu a čistotu vzduchu (například také v bytech, kde bydlí alergici). Antibakteriální ochrana je do materiálu integrována v průběhu výrobního procesu a účinkuje po celou dobu životnosti izolace.

Buněčná struktura AF/Armaflex je zásluhou nové technologie výroby pěny podstatně drobnější, než u jiných obdobných materiálů. Díky tomu je izolace velmi ohebná, což výrazně usnadňuje a urychluje její instalaci. Samotnou montáž ulehčuje také samolepicí páska z obou stran styčných ploch, která zajišťuje nejen snadnou instalaci, ale pevné uchycení izolace na potrubí. Další předností izolace AF/Armaflex jsou její velmi dobré požární vlastnosti. Materiál, z něhož je izolace vyrobena, je nehořlavý, nekape a má samozhášecí vlastnosti.

 

Datum: 13.7.2011
Organizace: ARMACELL EUROPA GmbH - organizační složkaSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Větrání a klimatizace

logo ATREA
logo ebm-papst
logo JABLOTRON
logo ZEHNDER
logo Ziehl-Abegg
logo JANKA ENGINEERING
 
 

Aktuální články na ESTAV.czSilniční mosty ze dřeva? Proč ne!Stát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiér