Dokonalé větrání i se zavřenými okny

Datum: 30.6.2014  |  Organizace: Wolf Česká republika s.r.o.  |  Firemní článek

Klasické větrání s otevřenými okny představuje pro domácnost značné tepelné ztráty, a tím i tepelnou nepohodu. Větrání pomocí rekuperační jednotky Wolf CWL a CWL-400 Excellent umožňuje větrání se zavřenými okny, bez hluku a s dostatkem čerstvého vzduchu. V letních měsících navíc zařízení umožňuje noční ochlazování budovy.

Wolf Česká republika s.r.o.
Rybnická 92
634 00 Brno

tel.:+420 547 429 311, fax: +420 547 213 001
e-mail:
web:www.wolfcr.cz  www.wolfsr.sk

Postavena na principu zpětného získávání tepla, zajišťuje rekuperační jednotka Wolf CWL maximální úsporu energie. Celoročně tak můžete své domácnosti zajistit plně komfortní větrání i při zavřených oknech a bez hluku z ulice. V letních měsících navíc zařízení umožňuje noční ochlazování budovy.

Wärmep CWL Erdkollektor

Rekuperační jednotka Wolf CWL, určena pro byty, malé i střední stavby a kanceláře, se zakládá na principu odsávání teplého znečištěného vzduchu z kuchyní, koupelen a dalších místností a předává jej studenému čerstvému vzduchu přiváděnému z venkovního prostoru. Čerstvý vzduch je čištěn ve vzduchovém filtru, poté úsporně předehříván ve výměníku tepla a nakonec přiváděn zpět do obytných místností. Rekuperátor využívá až 95% tepla z odváděného vzduchu. Dodatečné ohřívání přiváděného vzduchu není téměř nutné, což značně snižuje spotřebu energie v domácnosti.

Mezi výhody, které jednotka přináší, patří optimální snížení obsahu CO2 ve vzduchu i omezení přítomných alergenů. Vlhkost i pachy z místností jsou odváděny, což zamezuje tvorbě plísní. V letních měsících je možné využít funkci letního větrání, pomocí které dochází k nočnímu ochlazování budovy.

Wolf CWL

U zařízení uživatel ocení plynulé nastavení množství vzduchu prostřednictvím ovládacího panelu s displejem i minimální hlučnost díky tlakové modulaci. Centrální mikroprocesorové ovládání garantuje bezpečný provoz a zajišťuje zachování nastavených požadovaných hodnot týkajících se množství vzduchu. Při instalaci se zařízení připojí ke vzduchovým kanálům, odtoku kondenzátu, k elektrické síti a ke třístupňovému přepínači. Servisní technik může navíc přes ovládací panel přizpůsobit nastavení množství vzduchu pro každý stupeň.

Novinkou na trhu je také jednotka Wolf CWL - 400 Excellent, která díky entalpickému výměníku tepla umožňuje zvlhčování vzduchu. Zařízení je schopné do přiváděného čerstvého vzduchu přidávat nejen teplo, ale také vlhkost, čímž bez dodatečné energie zajišťuje optimální vlhost vzduchu v domácnosti.

Klasické větrání s otevřenými okny představuje pro domácnost značné tepelné ztráty a tím i tepelnou nepohodu. Větrání pomocí rekuperační jednotky Wolf CWL a CWL-400 Excellent umožňuje větrání se zavřenými okny, bez hluku a s dostatkem čerstvého vzduchu.

více informací na www.wolfcr.cz

 

Datum: 30.6.2014
Organizace: Wolf Česká republika s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Větrání a klimatizace

logo Ziehl-Abegg
logo JABLOTRON
logo ATREA
logo ZEHNDER
logo ebm-papst
logo JANKA ENGINEERING
 
 

Aktuální články na ESTAV.czFOR ARCH 2018: Digitalizace ve stavebnictví se blížíCentrální vysavač: Nástroj dokonalého úkliduČeský ostrovní dům: Domy budoucnosti budou jednodušší, než si myslítePražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu, schválit záměr musí zastupitelstvo