Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Přírodní čistý vzduch je poklad! S čističkou vzduchu Airhome 15-OP ho můžete mít doma

Kvalita vzduchu, který dýcháme, významně ovlivňuje naše zdraví a zda se cítíme příjemně. Čím více se vlastnosti vdechovaného vzduchu blíží tomu skutečně přírodnímu uprostřed lesů, tím více podporuje i dobrou náladu.

Bohužel vzduch, který v současnosti dýcháme, má čím dál horší kvalitu. Nepříznivý vliv na naše zdraví má znečištění a smog z dopravy, polétavý prach z průmyslu a jiných činností, v suchém období i prach usazený na zemi, který vítr znovu rozvíří a prohání z místa na místo a nepříznivé účinky podporuje i zvyšující se citlivost lidí na pyly a jiné, alergie vyvolávající částice, již vzniklé alergie, zvýšený výskyt onemocnění dýchací soustavy, který někdy může končit i rozvojem onkologického onemocnění plic a smrtí. Zvláště nebezpečné je to pro mladý organismus dětí, a pak také pro oslabený organismus seniorů.

Existuje možnost, jak kvalitu vzduchu příznivě ovlivnit alespoň ve svém domácím prostředí. Nabízí jí čistička vzduchu Airhome 15-OP s technologií OxyFrish, která zbavuje vzduch až 99,98 % nežádoucích příměsí.

Čistička vzduchu Airhome 15-OP se ideálně osvědčí v místnostech o ploše do 40 m2. Z mnoha předností tohoto výrobku je nutné zmínit šestistupňový filtrační systém technologie OxyFrish. Tento nadstandardní filtrační systém účinně zachycuje nejen prach a alergeny, ale vlivem vlastností použité filtrační technologie také kouř a zápach.


Šestistupňový filtrační systém obsahuje tyto komponenty:

 • Předfiltr pro zachycení hrubého prachu, alergenů, vlasů a chlupů
 • Filtr HEPA H13, který zachycuje více než 99,5 % částic s velikostí 0,1 až 0,3 µm, to jsou i drobné prachové částice, alergeny, plísňové spory, kouř
 • Filtr s aktivním uhlíkem, který zachytí výpary formaldehydu, benzenu a veškerý nežádoucí zápach
 • Fotokatalytický filtr s oxidem titaničitým), který cestou fotokatalýzy rozkládá nejrůznější organické nečistoty, těkavé organické látky (TOL) a také nepříjemný zápach.
 • UV lampa, která zabíjí mikroorganismy
 • Ionizátor generuje záporné ionty a tím upravuje bilanci iontů ve vzduchu a přibližuje jen tomu, který dýcháme v čisté přírodě, v lese, u moře atp.

Čistička vzduchu Airhome 15-OP je vybavena funkcemi AUTO a SILENT. V režimu SILENT se snižují otáčky ventilátoru a tím se zajistí tišší chod zařízení, například pro provoz v noci. Čistička vzduchu je vybavena systémem čidel informujících o úrovni znečištění vzduchu v místnosti elektronický řídicí systém čističky, ale také uživatele prostřednictvím čtyřbarevného podsvícení.

Zásadní pro čistící výkon čističky je výměna filtrů. Na potřebu vyměnit uhlíkový a HEPA filtr upozorní indikátor.

Další funkce čističky:

 • Indikátor znečištění polétavým prachem PM 2,5.
 • Funkce AUTO – zařízení automaticky upraví rychlost čištění podle kvality ovzduší.
 • Funkce SILENT – snížené otáčky ventilátoru.
 • Soumrakové čidlo – ztlumení svítivosti a diod po vypnutí osvětlení v místnosti.
 • 4 úrovně výkonu ventilátoru.
 • Časovač nastavitelný na 1, 4 nebo 8 hodin nepřetržitého provozu.

VIESSMANN, spol. s r.o.
logo VIESSMANN, spol. s r.o.

Kompletní program Viessmann nabízí individuální řešení s efektivními systémy v nejvyšší kvalitě pro všechny oblasti použití a energetické zdroje - vytápění, průmyslové energetické systémy, chladicí systémy.