Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Výrobek s extrémními vlastnostmi - to je nové volně oběžné kolo Cpro

Pod tímto mottem představila firma Ziehl-Abegg na veletrhu ISH ve Frankfurtu světový unikát, volně oběžná kola Cpro. Tento výrobek má několik extrémů. Oficiální odhalení extrémů tohoto nového výrobku Cpro proběhlo bezprostředně po zahájení veletrhu ISH ve Frankfurtu za účasti ikony Formule 1 - mistra světa Nikiho Laudy.

Stručná specifikace výrobku:

Oběžné kolo Cpro je vyrobeno z velmi pevné umělé hmoty s vysokou odolností proti působení chemických vlivů. Geometrie kola zajišťuje nízkou hlučnost a vysokou účinnost. Cpro se vyrábí z jednoho kusu jako odlitek vstřikováním do formy. Jedná se o revoluční výrobek pro aplikace v oblasti vzduchotechniky. Vývoj nového kola Cpro navázal na velmi úspěšné ocelové kolo C.

Nové kolo Cpro se vyznačuje především:

  • Vysokou povolenou max. obvodovou rychlostí 70 m/s. Konkurenční výrobky vyrobené z oceli mají obvykle povolenou max. obvodovou rychlost do 60 m/s.
  • Excelentními svými akustickými vlastnostmi. Je až o 3 dB méně hlučné než ocelové kolo C
  • Vysokou chemickou odolností při zachování stálosti
  • Výrazně nižší váhou při extrémní pevnosti

Nový kompozit umělé hmoty má označení ZAmid. Tento materiál je stabilní v teplotním rozsahu od -20 °C do +80 °C a tento teplotní rozsah je zároveň i povolený teplotní rozsah volně oběžných kol Cpro. Materiál je ohleduplný k životnímu prostředí. Po skončení životnosti se kolo rozdrtí a může se použít pro výrobu stejného výrobku. Nevzniká žádný odpad, jedná se o 100% recyklovatelný materiál.

Využití kol Cpro:

Volně oběžná kola Cpro jsou vhodná především pro použití do všech typů klimatizačních jednotek, včetně aplikací do čistých prostor. Dosud známé kritické kontamináty nebyly na této umělé hmotě detekovány, což je jejich další výhoda oproti kolům z jiné umělé hmoty. Pro dezinfekci mohou být používány ve zředěné formě veškeré typy desinfekčních prostředků. Kolo Cpro je též vhodné pro bazénové jednotky pro odsávání vzduchu s obsahem chlóru a vysokou vlhkostí. Při 100% vlhkosti vzduchu nemá kolo Cpro žádné omezení obvodové rychlosti. Materiál je též odolný proti peroxidům a kyselinám.


Zleva: Dennis Ziehl / syn majitele firmy Ziehl-Abegg, Peter Fenkl / předseda představenstva Ziehl-Abegg AG,
Niki Lauda / mistr světa Formule 1, Norbert Schuster / člen představensta Ziehl-Abegg AG

Volně oběžná kola Cpro se seriově vyrábějí ve velikostech o průměru 250, 280, 310, 350, 400, 450, 500, 560 a 630 mm. Ziehl-Abegg dává svým zákazníkům k dispozici nový výpočtový program Fanselect. Tento program umožňuje návrh nejen volně oběžných kol, ale i axiálních ventilátorů. Po registraci na www.fanselect.info můžete program Fanselect využívat on-line. Vyzkoušejte si práci s tímto programem. Věříme, že brzy oceníte výhody tohoto nového výpočtového programu, který projektantům velmi usnadní jejich práci.

Další informace a katalogy můžete získat na www.ziehl-abegg.cz nebo kontaktujte pracovníky Ziehl-Abegg s.r.o. Brno, kteří Vám na vyžádání rádi předají další technické informace a doporučení pro konkrétní aplikace a montáže.


Ziehl-Abegg s.r.o. Brno
logo Ziehl-Abegg s.r.o. Brno

Výrobce širokého sortimentu axiálních, radiálních, diagonálních, tangenciálních ventilátorů, výtahových pohonů. Portfolio pokrývá požadavky OEM partnerů, výrobců vzduchotechnických, chladírenských zařízení, filtračních zařízení a technologických celků. ...