Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Manipulační prostor kolem jednotky PremiAir

Datum: 5.6.2018 01:00  |  Organizace: JANKA ENGINEERING s.r.o.  |  Firemní zpráva

V případě umístění jednotky do strojovny je třeba zajistit okolo jednotky dostatek prostoru pro údržbu a také pro její případný servis.

JANKA ENGINEERING s.r.o.
Vrážská 143
153 01 Praha 5

tel.:251 088 111
e-mail:
web:janka.cz

Ze zadní strany jednotky PremiAir je třeba počítat s odstupem od zdi cca 600 mm pro pohodlné spojení komor vnějšími spojkami, nebo cca 200 mm v případě vnitřního spojování komor.

Ze strany obsluhy je nutné dodržet volný prostor před komorami pro údržbu a servis.

Minimální prostor nutný pro základní údržbu:

filtrační komora700 mm
filtrační komora (čistý filtr)800 mm
ventilátorová komora – údržba700 mm
ostatní komory600 mm

Prostor nutný pro opravu nebo výměnu zařízení:

všechny komory šířka jednotky + 200 mm

V případě instalace venkovní jednotky na rámu nad úrovní střechy je třeba zajistit pochozí plošinu okolo jednotky na straně obsluhy s dostatečnou šířkou, nebo s demontovatelným zábradlím.


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Vývěvy Edwards sníží spotřebu energie v AGC o 90 procent

19.10.2018 | redakce
Instalace a provoz nových špičkových vývěv Edwards v teplickém závodě Coating společnosti AGC Flat Glass Czech přinese 90procentní úsporu elektřiny a sníží náklady na spotřebu oleje. Díky smlouvě o dodávce vývěv za 14 milionů korun tak odběratel získá nejen nové tovární vybavení pro výrobní linku na povrchovou úpravu skla, ale také docílí rozsáhlých úspor ve výrobních nákladech a zavede ekologičtější výrobní proces.

R718 – voda jako chladivo

15.10.2018 | Efficient Energy GmbH
Provozovatelé chladicích zařízení čelí aktuálně obrovským výzvám. V roce 2018 je v celé EU realizována další etapa Nařízení o F-plynech. Ceny chladiv typu HFKW prudce vzrostly a je jich kritický nedostatek, také se zpřísnily bezpečnostní požadavky na provozovatele.

Instalace lokální větrací jednotky do dřevostavby

12.10.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Instalace lokální větrací jednotky je jednou z možností, jak dodatečně vyřešit problém s nedostatečnou výměnou vydýchaného vzduchu za čerstvý. Pokud je instalace prováděna v dřevostavbě, je nutné věnovat zvláštní pozornost výběru místa a rovněž dodržet potřebu zábrany proti pronikání vodních par do konstrukce stěny. V článku je popsán konkrétní příklad dodatečné instalace s cílem poukázat na kritická místa postupu.

Polytropické vlhčení párou

9.10.2018 | doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov, Ing. Olga Rubinová, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně. Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov
Parní tzv. „polytropické vlhčení“ patří po ohřevu vzduchu mezi nejčastější úpravy vzduchu v zimním období. Jedná se o velmi specifickou úpravu, která má svoje hygienické výhody, ale taktéž technické nevýhody.
diskuse: 1 příspěvek, 09.10.2018 22:46

Témata 2018

Tipy pro projektanty

CAD a BIM knihovny

Partneři - Větrání a klimatizace

 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška