Manipulační prostor kolem jednotky PremiAir

Datum: 5.6.2018 01:00  |  Organizace: JANKA ENGINEERING s.r.o.  |  Firemní zpráva

V případě umístění jednotky do strojovny je třeba zajistit okolo jednotky dostatek prostoru pro údržbu a také pro její případný servis.

JANKA ENGINEERING s.r.o.
Vrážská 143
153 01 Praha 5

tel.:251 088 111
e-mail:
web:janka.cz

Ze zadní strany jednotky PremiAir je třeba počítat s odstupem od zdi cca 600 mm pro pohodlné spojení komor vnějšími spojkami, nebo cca 200 mm v případě vnitřního spojování komor.

Ze strany obsluhy je nutné dodržet volný prostor před komorami pro údržbu a servis.

Minimální prostor nutný pro základní údržbu:

filtrační komora700 mm
filtrační komora (čistý filtr)800 mm
ventilátorová komora – údržba700 mm
ostatní komory600 mm

Prostor nutný pro opravu nebo výměnu zařízení:

všechny komory šířka jednotky + 200 mm

V případě instalace venkovní jednotky na rámu nad úrovní střechy je třeba zajistit pochozí plošinu okolo jednotky na straně obsluhy s dostatečnou šířkou, nebo s demontovatelným zábradlím.


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Klimatizace ochlazují podniky i domácnosti už 116 let. Na jejich počátku stály špatně schnoucí barvy

11.8.2018 | redakce a ENBRA a.s.
Zájem tuzemských spotřebitelů o klimatizace neustále roste, jen v loňském roce se hodnota těchto zařízení dovezených ze zahraničí vyšplhala až na 10,7 miliardy korun. Kde se ale vlastně klimatizace vzala a jak se za posledních sto let změnila?
Svařování má řadu rizik, foto článek Ochrana zdraví při svařování, TZB-info

Svařování má řadu zdravotních rizik

2.8.2018 | redakce
Mezi hlavní zdravotní rizika při svařování a dělení materiálů patří ultrafialové a infračervené záření, popáleniny, vdechované dýmy, zplodiny a aerosoly, hlučnost a úraz elektrickým proudem.

Jaká je správná koncentrace CO2 ve zdravé budově?

9.7.2018 | Petr Kašík, obchodní ředitel skupiny Automation, AMiT, spol. s r.o.
Přes den v kanceláři nebo ve škole, večer doma v bytě nebo v rodinném domě – většinu času trávíme uvnitř budov a bereme to úplně samozřejmě. Málokdo však přemýšlí, zda vnitřní prostředí v budovách, kde trávíme tolik času, neovlivňuje naše zdraví a zda je prostředí co nejvíce podobné tomu přirozenému.

Představení novinek společnosti ebm-papst CZ na výročním setkání

9.7.2018 | Ing. Lenka Husáková, redakce
Společnost ebm-papst CZ pořádala 6. 6. 2018 v Brně již tradiční výroční setkání. Během prezentace zástupci společnosti představili novinky ve výrobním portfoliu. Jednatel společnosti Ing. Aleš Jakubec, MBA zmínil v poslední době tolik diskutovaný retrofit. Závěr oficiální části patřil praktické ukázce slovenské laserové technologie, která využívá pro chlazení právě ventilátory ebm-papst.

Novým prezidentem Eurovent je pan Naci Sahin

13.6. 7:11   V Oslo byl zvolen nový prezident pan Naci Sahin, generální ředitel tureckého výrobce FRITERM a zástupce turecké asociace ISKID (asociace výrobců v klimatizačních a chladicích zařízení) více >>>

Témata 2018

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace

 
 

Aktuální články na ESTAV.czAku-hřebíkovačky HITACHI Power Tools přinášejí volnost bez hadic a kompresorů„Soutěž o nejlepší projekt“ pro studenty od společnosti Wienerberger má své vítězeJak utlumit hluk ze stavebních prací? Postavte si stan!Na Vysočině přibylo do června 671 bytů, meziročně o 60 % více