Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vyložení filtrů ve filtračních komorách jednotky PremiAir

Datum: 29.6.2018 02:00  |  Organizace: JANKA ENGINEERING s.r.o.  |  Firemní zpráva

Filtrační sekce slouží k filtrování vzduchu. K dispozici jsou filtry kovové, tzv. odlučovače tuku s hliníkovou odkapávací vanou, kazetové, kapsové, kompaktní, kombinované filtry s předfiltrem a HEPA filtry.

JANKA ENGINEERING s.r.o.
Vrážská 143
153 01 Praha 5

tel.:251 088 111
e-mail:
web:janka.cz
Filtry jsou standardně určeny pro teplotu vzdušniny do 70 °C
Filtry jsou standardně určeny pro teplotu vzdušniny do 70 °C

KAPSOVÉ FILTRY - jsou vyrobeny ze syntetických nebo skelných vláken, médium je uspořádáno do šitých filtračních kapes. Rámeček je plastový, separátory dřevěné. Velká filtrační plocha a vysoká jímavost. Uložení je do nacvakávacího RA rámečku nebo zasunovací U lišty. Provedení celospalitelné, nebo v pozinkovaném rámečku (odolné do 100 °C).

TUKOVÉ FILTRY – tvoří je několik vrstev z hliníkového propleteného média vloženého do hliníkového rámu, z obou stran chráněného pevnou mřížkou z hliníkového tahokovu. Používají se pro záchyt tukových a olejových aerosolů na odtahu z kuchyní, pekáren, udíren, grilů, popř. hrubého prachu v průmyslu.

KOMPAKTNÍ FILTRY - Sklovláknité médium je vyskládáno do složenců ve tvaru V a vsazeno do plastového rámu. Velká filtrační plocha a vysoká jímavost. Spalitelné bez emisí. Uložení je do nacvakávacího RA rámečku. Je možné je instalovat v otočeném uložení (proti směru proudění vzduchu) z důvodu úspory místa.

ULTRAFILTR N – Filtrační složenec ze skelného submikronového vlákna ve stabilním kovovém rámu. Velká filtrační plocha, dlouhá životnost. Uložení pomocí ukládacích rámu NFG. Jsou určeny pro čisté prostory, jako je farmacie, lékařství, jaderné elektrárny a mikroelektronika.

Více informací o vzduchotechnických jednotkách společnosti JANKA ENGINEERING.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Postřehy z mezinárodního odborného veletrhu CHILLVENTA 2018

14.11.2018 | Ing. Lenka Husáková, Denisa Markovičová, redakce
V Norimberku se ve dnech 16. – 18. října 2018 konal již tradiční mezinárodní veletrh oborů chladicí, klimatizační techniky a tepelných čerpadel Chillventa 2018. Letošní veletrh představil více než 1000 vystavovatelů ze 45 zemí.

Pamětní plakety za významný přínos oboru technika prostředí a technická zařízení budov

28.10.2018 | Ing. Josef Hodboď, redakce TZB-info, obor Vytápění
V rámci oslav 100. výročí vzniku Československa a 25. výročí vzniku samostatné České republiky vydala Společnost pro techniku prostředí pamětní plakety za významný přínos oboru technika prostředí a technická zařízení budov, které byly předány na slavnostním večeru konference GREEN WAY.

Vývěvy Edwards sníží spotřebu energie v AGC o 90 procent

19.10.2018 | redakce
Instalace a provoz nových špičkových vývěv Edwards v teplickém závodě Coating společnosti AGC Flat Glass Czech přinese 90procentní úsporu elektřiny a sníží náklady na spotřebu oleje. Díky smlouvě o dodávce vývěv za 14 milionů korun tak odběratel získá nejen nové tovární vybavení pro výrobní linku na povrchovou úpravu skla, ale také docílí rozsáhlých úspor ve výrobních nákladech a zavede ekologičtější výrobní proces.

R718 – voda jako chladivo

15.10.2018 | Efficient Energy GmbH
Provozovatelé chladicích zařízení čelí aktuálně obrovským výzvám. V roce 2018 je v celé EU realizována další etapa Nařízení o F-plynech. Ceny chladiv typu HFKW prudce vzrostly a je jich kritický nedostatek, také se zpřísnily bezpečnostní požadavky na provozovatele.

Instalace lokální větrací jednotky do dřevostavby

12.10.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Instalace lokální větrací jednotky je jednou z možností, jak dodatečně vyřešit problém s nedostatečnou výměnou vydýchaného vzduchu za čerstvý. Pokud je instalace prováděna v dřevostavbě, je nutné věnovat zvláštní pozornost výběru místa a rovněž dodržet potřebu zábrany proti pronikání vodních par do konstrukce stěny. V článku je popsán konkrétní příklad dodatečné instalace s cílem poukázat na kritická místa postupu.

Témata 2018

CAD a BIM knihovny

Partneři - Větrání a klimatizace