Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vyložení filtrů ve filtračních komorách jednotky PremiAir

Datum: 29.6.2018 02:00  |  Organizace: JANKA ENGINEERING s.r.o.  |  Firemní zpráva

Filtrační sekce slouží k filtrování vzduchu. K dispozici jsou filtry kovové, tzv. odlučovače tuku s hliníkovou odkapávací vanou, kazetové, kapsové, kompaktní, kombinované filtry s předfiltrem a HEPA filtry.

JANKA ENGINEERING s.r.o.
Vrážská 143
153 01 Praha 5

tel.:251 088 111
e-mail:
web:janka.cz
Filtry jsou standardně určeny pro teplotu vzdušniny do 70 °C
Filtry jsou standardně určeny pro teplotu vzdušniny do 70 °C

KAPSOVÉ FILTRY - jsou vyrobeny ze syntetických nebo skelných vláken, médium je uspořádáno do šitých filtračních kapes. Rámeček je plastový, separátory dřevěné. Velká filtrační plocha a vysoká jímavost. Uložení je do nacvakávacího RA rámečku nebo zasunovací U lišty. Provedení celospalitelné, nebo v pozinkovaném rámečku (odolné do 100 °C).

TUKOVÉ FILTRY – tvoří je několik vrstev z hliníkového propleteného média vloženého do hliníkového rámu, z obou stran chráněného pevnou mřížkou z hliníkového tahokovu. Používají se pro záchyt tukových a olejových aerosolů na odtahu z kuchyní, pekáren, udíren, grilů, popř. hrubého prachu v průmyslu.

KOMPAKTNÍ FILTRY - Sklovláknité médium je vyskládáno do složenců ve tvaru V a vsazeno do plastového rámu. Velká filtrační plocha a vysoká jímavost. Spalitelné bez emisí. Uložení je do nacvakávacího RA rámečku. Je možné je instalovat v otočeném uložení (proti směru proudění vzduchu) z důvodu úspory místa.

ULTRAFILTR N – Filtrační složenec ze skelného submikronového vlákna ve stabilním kovovém rámu. Velká filtrační plocha, dlouhá životnost. Uložení pomocí ukládacích rámu NFG. Jsou určeny pro čisté prostory, jako je farmacie, lékařství, jaderné elektrárny a mikroelektronika.

Více informací o vzduchotechnických jednotkách společnosti JANKA ENGINEERING.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Výsledky měření koncentrace CO<sub>2</sub> v&nbsp;ložnici při přirozeném větrání oknem

Výsledky měření koncentrace CO2 v ložnici

10.9.2018 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Experiment měření koncentrace oxidu uhličitého v ložnici jsem provedl v únoru 2018 během jednoho týdne. Hodnoceny jsou koncentrace v průběhu noci, a to za různých režimů přirozeného větrání. Výsledky ukazují na významný vliv větrání na kvalitu vzduchu. Dokazují, že pouze přirozené větrání těsnými okny v současných developerských bytových novostavbách je nedostatečné.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 17.09.2018 10:45

Klimatizace ochlazují podniky i domácnosti už 116 let. Na jejich počátku stály špatně schnoucí barvy

11.8.2018 | redakce a ENBRA a.s.
Zájem tuzemských spotřebitelů o klimatizace neustále roste, jen v loňském roce se hodnota těchto zařízení dovezených ze zahraničí vyšplhala až na 10,7 miliardy korun. Kde se ale vlastně klimatizace vzala a jak se za posledních sto let změnila?

Novým prezidentem Eurovent je pan Naci Sahin

13.6. 7:11   V Oslo byl zvolen nový prezident pan Naci Sahin, generální ředitel tureckého výrobce FRITERM a zástupce turecké asociace ISKID (asociace výrobců v klimatizačních a chladicích zařízení) více >>>

Řízené větrání v bytových domech

13.6. 01:30   Čím se řídit při návrhu bytového větrání? Jaké jsou možné koncepty a vhodná ekonomická volba mezi centrální variantou a decentrální variantou? Srovnání a možnosti, které lze použít jak do novostavby, tak při rekonstrukci. více >>>

Témata 2018

Tabulky a výpočty

Partneři - Větrání a klimatizace