Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vyložení filtrů ve filtračních komorách jednotky PremiAir

Datum: 29.6.2018 02:00  |  Organizace: JANKA Radotín, a.s.  |  Firemní zpráva

Filtrační sekce slouží k filtrování vzduchu. K dispozici jsou filtry kovové, tzv. odlučovače tuku s hliníkovou odkapávací vanou, kazetové, kapsové, kompaktní, kombinované filtry s předfiltrem a HEPA filtry.

JANKA Radotín, a.s.
Vrážská 143
153 01 Praha 5

tel.:251 088 111
e-mail:
web:janka.cz
Filtry jsou standardně určeny pro teplotu vzdušniny do 70 °C
Filtry jsou standardně určeny pro teplotu vzdušniny do 70 °C

KAPSOVÉ FILTRY - jsou vyrobeny ze syntetických nebo skelných vláken, médium je uspořádáno do šitých filtračních kapes. Rámeček je plastový, separátory dřevěné. Velká filtrační plocha a vysoká jímavost. Uložení je do nacvakávacího RA rámečku nebo zasunovací U lišty. Provedení celospalitelné, nebo v pozinkovaném rámečku (odolné do 100 °C).

TUKOVÉ FILTRY – tvoří je několik vrstev z hliníkového propleteného média vloženého do hliníkového rámu, z obou stran chráněného pevnou mřížkou z hliníkového tahokovu. Používají se pro záchyt tukových a olejových aerosolů na odtahu z kuchyní, pekáren, udíren, grilů, popř. hrubého prachu v průmyslu.

KOMPAKTNÍ FILTRY - Sklovláknité médium je vyskládáno do složenců ve tvaru V a vsazeno do plastového rámu. Velká filtrační plocha a vysoká jímavost. Spalitelné bez emisí. Uložení je do nacvakávacího RA rámečku. Je možné je instalovat v otočeném uložení (proti směru proudění vzduchu) z důvodu úspory místa.

ULTRAFILTR N – Filtrační složenec ze skelného submikronového vlákna ve stabilním kovovém rámu. Velká filtrační plocha, dlouhá životnost. Uložení pomocí ukládacích rámu NFG. Jsou určeny pro čisté prostory, jako je farmacie, lékařství, jaderné elektrárny a mikroelektronika.

Více informací o vzduchotechnických jednotkách společnosti JANKA ENGINEERING.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Proč se nám dobře prodávají větrací jednotky?

12.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zástupce instalační firmy uvádí argumenty, které vedou k výběru značkové techniky pro řízené větrání a rekuperaci. Rozhodnutí zahrnuje pořizovací cenu, provozní náklady, ale i cenu výstavby domu.

Produkce tepla osob jako podklad pro energetické simulační výpočty

11.2.2019 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Časopis Vytápění, větrání, instalace
Důležitým údajem pro energetické simulační výpočty budov je znalost vnitřních tepelných zisků od osob vykonávajících určitou činnost. Nejčastěji používaným podkladem u nás je česká norma pro výpočet tepelné zátěže klimatizovaných prostorů, která vychází z hodnot uvedených v ASHRAE a značně zjednodušuje např. výpočet produkce tepla od dětí. Výpočet na základě tepelné bilance prezentuje produkci citelného a vázaného tepla od osob v závislosti na věku, fyzických proporcích, druhu činnosti a tepelně-vlhkostních podmínkách v prostoru. Výsledky výpočtů jsou porovnány s údaji prezentovanými v dostupné literatuře včetně uvedení poměru mezi konvektivní a sálavou složkou tepelného toku. Konečným cílem analýz je stanovit tepelný tok od dětí jako vstupní údaj pro energetické simulační výpočty školských budov.

Efektivní řízení budov – energetický management vs. vnitřní prostředí

6.2.2019 | RNDr. Jan Baxa , Ph.D., Head of Asset Management CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
V případě správy budov se využívají inovace zejména ke zlepšení kvality vnitřního prostředí a komfortu obyvatel budov. Role energetického managementu budov se dostává do zcela nové pozice, kdy každé opatření je zvažováno nejen pohledem peněz a finanční úspory, nýbrž také výkonností a především zdravím lidí.
Digestoř může být v kuchyni nedocenitelný pomocník, ilustrační obrázek redakce TZB-info

Test digestoří 2019

19.1. 2:51   V časopise dTest 1/2019 byl publikován test digestoří. Testovány byly nejjednodušší digestoře za tisícovku, ale i čtyři mnohonásobně dražší svislé zabudované digestoře. více >>>

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Větrání a klimatizace