Vyložení filtrů ve filtračních komorách jednotky PremiAir

Datum: 29.6.2018 02:00  |  Organizace: JANKA ENGINEERING s.r.o.  |  Firemní zpráva

Filtrační sekce slouží k filtrování vzduchu. K dispozici jsou filtry kovové, tzv. odlučovače tuku s hliníkovou odkapávací vanou, kazetové, kapsové, kompaktní, kombinované filtry s předfiltrem a HEPA filtry.

JANKA ENGINEERING s.r.o.
Vrážská 143
153 01 Praha 5

tel.:251 088 111
e-mail:
web:janka.cz
Filtry jsou standardně určeny pro teplotu vzdušniny do 70 °C
Filtry jsou standardně určeny pro teplotu vzdušniny do 70 °C

KAPSOVÉ FILTRY - jsou vyrobeny ze syntetických nebo skelných vláken, médium je uspořádáno do šitých filtračních kapes. Rámeček je plastový, separátory dřevěné. Velká filtrační plocha a vysoká jímavost. Uložení je do nacvakávacího RA rámečku nebo zasunovací U lišty. Provedení celospalitelné, nebo v pozinkovaném rámečku (odolné do 100 °C).

TUKOVÉ FILTRY – tvoří je několik vrstev z hliníkového propleteného média vloženého do hliníkového rámu, z obou stran chráněného pevnou mřížkou z hliníkového tahokovu. Používají se pro záchyt tukových a olejových aerosolů na odtahu z kuchyní, pekáren, udíren, grilů, popř. hrubého prachu v průmyslu.

KOMPAKTNÍ FILTRY - Sklovláknité médium je vyskládáno do složenců ve tvaru V a vsazeno do plastového rámu. Velká filtrační plocha a vysoká jímavost. Spalitelné bez emisí. Uložení je do nacvakávacího RA rámečku. Je možné je instalovat v otočeném uložení (proti směru proudění vzduchu) z důvodu úspory místa.

ULTRAFILTR N – Filtrační složenec ze skelného submikronového vlákna ve stabilním kovovém rámu. Velká filtrační plocha, dlouhá životnost. Uložení pomocí ukládacích rámu NFG. Jsou určeny pro čisté prostory, jako je farmacie, lékařství, jaderné elektrárny a mikroelektronika.

Více informací o vzduchotechnických jednotkách společnosti JANKA ENGINEERING.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Jaká je správná koncentrace CO2 ve zdravé budově?

9.7.2018 | Petr Kašík, obchodní ředitel skupiny Automation, AMiT, spol. s r.o.
Přes den v kanceláři nebo ve škole, večer doma v bytě nebo v rodinném domě – většinu času trávíme uvnitř budov a bereme to úplně samozřejmě. Málokdo však přemýšlí, zda vnitřní prostředí v budovách, kde trávíme tolik času, neovlivňuje naše zdraví a zda je prostředí co nejvíce podobné tomu přirozenému.

Představení novinek společnosti ebm-papst CZ na výročním setkání

9.7.2018 | Ing. Lenka Husáková, redakce
Společnost ebm-papst CZ pořádala 6. 6. 2018 v Brně již tradiční výroční setkání. Během prezentace zástupci společnosti představili novinky ve výrobním portfoliu. Jednatel společnosti Ing. Aleš Jakubec, MBA zmínil v poslední době tolik diskutovaný retrofit. Závěr oficiální části patřil praktické ukázce slovenské laserové technologie, která využívá pro chlazení právě ventilátory ebm-papst.

ZIEHL-ABEGG - Nový potenciál RETROFIT ventilátorů v systémech HVAC - RETROFIT

23.6.2018 | redakce TZB-info ve spolupráci s Ziehl-Abegg s.r.o. Brno
RETROFIT je v současné době velmi diskutovaný pojem ve všech oblastech. V případě HVAC systému se jedná o úpravu vzduchotechnického a klimatizačního zařízení tak, aby se jeho následným provozem dosáhlo zvýšení komfortu uživatele, rozšíření funkcí zařízení nebo i snížení náročnosti údržby a nedá se opomenout, že se jedná o snížení energetické náročnosti.

Novým prezidentem Eurovent je pan Naci Sahin

13.6. 7:11   V Oslo byl zvolen nový prezident pan Naci Sahin, generální ředitel tureckého výrobce FRITERM a zástupce turecké asociace ISKID (asociace výrobců v klimatizačních a chladicích zařízení) více >>>
Ilustrační obrázek, stará škola, skanzen Zubrnice, foto D. Kopačková, redakce

Nejlepší dárek je bezpochyby zdraví. Ke Dni dětí tedy nadělme školákům vzduch

1.6.2018 | redakce
Školní třída není jako dříve – po zateplení je to dokonale těsné a nevětrající akvárium. Proč rodiče řeší zdraví a jídlo a už ne zdraví a vzduch? Nedostatek čerstvého vzduchu skutečně škodí zdraví. Přitom instalace jednotky přímo ve třídě je jednoduchá, s až 70% dotací a jednoduchou údržbou.

Témata 2018

Tipy pro projektanty

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace

 
 

Aktuální články na ESTAV.czNetěsnosti nejen pasivních domů - detaily spojů konstrukcí, na které si dát pozorPro radiátory KORATHERM místo vždy najdeteVýroba cementu v ČR loni vzrostla o 2,5 pct. na čtyři miliony tunVýstavba rodinného domu: Ukládání překladů a zdění na překlady