Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Řízené větrání ve škole v České Lípě

Datum: 5.4.2019 3:07  |  Zdroj: Českolipský deník

Největší rekonstrukci čeká základní škola na sídlišti Lada, pohltí desítky milionů korun a kromě zateplení se počítá i s řízeným větráním.

Město u zakázky na ZŠ Lada počítá se zateplením fasády i střech všech pavilonů školy, s výměnou oken, s instalováním systému řízeného větrání i fotovoltaických panelů. Zajímavá má být i fasáda s kombinací dřevěných prvků a šedé barvy. Odborníci pro tuto obnovu odhadují náklady ve výši 79 milionů korun. Tady ale město může získat z dotace 29 milionů. Schválená zadání poslouží jako podklady k vypsání veřejných zakázek, ze kterých vzejdou vítězné firmy.

Hezká a energeticky úsporná škola do listopadu 2020

„Především výměna oken je nutná nejen z ekonomických, ale v současné době i bezpečnostních důvodů. Velkým přínosem bude instalace technologie řízeného větrání, které zabezpečí stálý přívod vzduchu bez alergenů a nečistot do všech učeben,“ uvedl ředitel školy Radek Častulík. „Potřebná modernizace školy bude náročná. V případě nutnosti jsme i připraveni zahájit v září výuku o týden či dva později,“ řekl dále ředitel k plánu prací, kdy rekonstrukce je rozdělená do několika etap, bourací práce proběhnou během prázdnin a ostatní práce budou probíhat za provozu.

Téma Větrání škol na TZB-info
Při dlouhodobém pobytu v učebnách s neodpovídajícím přívodem čerstvého vzduchu jsou děti i učitelé vystaveni zvyšující se koncentraci CO2, prachu a škodlivých chemických látek. Zateplování škol bez řešení větrání má nepříjemný vedlejší efekt: v dokonale utěsněných budovách není čerstvý vzduch.
V rubrikce Větrání škol najdete celou řadu článků i příkladů, natáčeli jsme k tomuto tématu i videa, např.:

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách, © Fotolia.com

Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách

3.4.2019 | doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov
Při realizaci a montáži VZT v čistých prostorách je nutné dodržovat specifická pravidla. Součástí článku je ELEKTRONICKÁ PUBLIKACE Metodika postupu realizace VZT v čistých prostorách.

Radiální ventilátory ZIEHL-ABEGG s účinností přes 70 %, o tom se zatím může ostatním jen zdát

2.4.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Recept je přitom „snadný“ – zapojte nejlepší techniky, dejte jim zázemí a dost prostředků na inovace, inspirujte se přírodou a opírejte se přitom o 100leté rodinné know-how…

Daikin City na veletrhu ISH 2019: novinky pro lepší domácí, pracovní i životní prostředí

20.3.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Vizi společnosti pro rok 2050 lze shrnout větou: „má-li firma v 21. století růst, musí zároveň přispívat k ochraně životního prostředí.“

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Větrání a klimatizace