Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Větrání s rekuperací pro školy a kancelářské budovy

Datum: 29.8.2018  |  Organizace: REGULUS spol. s r. o.  |  Firemní článek

V posledních letech je kladen velký důraz na snižování energetické náročnosti budov a úspory energie. Toho je dosahováno především zateplováním a výměnou oken. Z hlediska energetických úspor se jedná o přínosná opatření, ale zároveň je třeba věnovat pozornost kvalitě vnitřního prostředí, která může zejména instalací těsných oken oproti původním netěsným utrpět.

REGULUS spol. s r. o.
Do Koutů 1897/3
143 00 Praha 4

tel.:241 762 726, 241 764 506
e-mail:
web:www.regulus.cz

Kvalita vzduchu ve vnitřních prostorách budov je zhoršována přítomností lidí, se kterou je spojena produkce CO2, vodní páry, pachů. Dalším problémem je uvolňování škodlivých látek z nábytku, podlahových krytin, kancelářského vybavení aj. Toto se ve zvýšené míře týká objektů, kde se vyskytuje vysoká koncentrace osob, jako jsou školy a kancelářské budovy a kde o větrání rozhoduje lidský činitel, například otevíráním oken.

Dodržování doporučených hygienických limitů koncentrace oxidu uhličitého CO2 za současného dosažení energetických úspor lze splnit pouze instalací nuceného větrání s rekuperací tepla.

Pro větrání větších prostor jako jsou školy, kanceláře, fitness centra, obchody a podobně jsou určené rekuperační jednotky Totus, dodávané společností REGULUS. Trvalým větráním zajišťují zdravé a kvalitní vnitřní prostředí s maximálním důrazem na úsporu energie. Řada jednotek Sentinel Totus2 je novou generací rekuperačních jednotek s mnoha konstrukčními vylepšeními. K dispozici jsou ve třech výkonových variantách Mini, Midi a Maxi se jmenovitým průtokem vzduchu od 600 do 1900 m3/h. Pokud zvážíme, že základním doporučeným kritériem pro hygienické větrání je výměna vzduchu 25 m3/hodina na osobu, pak jednotky mohou zajistit větrání prostorů, ve kterých je trvale přítomno 24 až 76 osob. O tom, zda to může být více nebo méně, se lze informovat například v tomto článku.

Jednotky Sentinel Totus2 jsou vybaveny moderním rekuperačním výměníkem s účinností až 96 %, úspornými EC/DC motory, integrovaným elektrickým předehřevem vzduchu, automatickou inteligentní ochranou proti zamrznutí výměníku a vestavěnou regulací. Kompaktní provedení jednotek již obsahuje integrovaný LCD ovládací panel pro jednoduché ovládání a teplotní čidla. Ovládací panel i teplotní čidla je možné umístit i na zeď nebo přemístit podle aktuálního požadavku stavby. Všechny modely jednotky Sentinel Totus2 jsou standardně dodávány s vyměnitelnými syntetickými filtry třídy G4. Volitelně je možno použít filtry vyšší třídy filtrace.

Konstrukce všech jednotek umožňuje instalaci ve vnitřním i venkovním prostředí, čímž je zajištěna vysoká variabilita použití. Modely Mini a Midi se mají bezrámovou konstrukcí z pozinkovaného plechu Aluzinc, z vnitřní strany opatřeného akusticky a tepelně izolační pěnou. Desky z Aluzinku umožňují montáž jak do interiéru, tak do exteriéru objektu. Modely Totus Maxi se vyrábějí s hliníkovým rámem a oboustranně pozinkovaným plechem doplněným akusticky a tepelně izolační pěnou.

Hlavní přednosti jednotek Totus:

 • Možnost instalace v exteriérech i interiérech
 • Bezrámová konstrukce s termoizolační a zvukově izolační pěnou
 • Úsporné EC/DC motory
 • Vestavěný LCD ovládací panel s možností přemístění
 • Možnost nastavení časových režimů
 • Integrovaný automatický letní bypass
 • Automatická inteligentní protimrazová ochrana
 • Integrovaný předehřev vzduchu
 • Možnost komunikace jednotek s nadřazeným systémem řízení
 • Integrované čerpadlo pro odvod kondenzátu
 • Splňují podmínky Ecodesign
 • Jednoduchá obsluha a instalace
 • Horizontální provedení

 

Datum: 29.8.2018
Organizace: REGULUS spol. s r. o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace