Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Kontrola laminárního stropu po výměně HEPA filtrů

Po každé výměně HEPA filtrů by měla následovat kontrola stavu daného laminárního stropu s ohledem na ověření přívodního množství vzduchu.

Množství přívodního vzduchu lze určit na základě střední rychlosti proudění např. použitím 16ti bodové tlakové sondy MATRIX a plochy daného laminárního stropu.

MATRIX sonda je standardně integrována jako nedílná součást přístroje Prohood PH731, který je primárně určen k měření průtoku na velkoplošných výústkách a vířivých anemostatech.  Nicméně lze ji využít jako samostatnou tlakovou sondu připojenou k vyhodnocovací jednotce Prohoodu, která není ničím jiným než velice přesným mikromanometrem. Díky tomu, lze sondou měřit rychlosti již od 0,125 m/s, což vyhovuje požadavkům na měření laminárních stropů.

V tomto konkrétním případě firma JR-Tech metodicky proměřila celou plochu laminárního stropu ve vybraných bodech (měřicích místech), kde se rychlosti pohybovali v rozmezí 0,33 - 0,35 m/s. V každém bodu určila rychlost a následně ze střední hodnoty rychlosti i celkový průtok daného laminárního stropu.  

Více informací


AIRFLOW Lufttechnik GmbH, organizační složka Praha
logo AIRFLOW Lufttechnik GmbH, organizační složka Praha

Designové ventilátory ICON, přístroje pro VZT: anemometry, mikromanometry, Prandtlovy sondy, teploměry a termočlánková čidla, vlhkoměry, zvukoměry, ProHood, měření CO₂, MaR: čidla, snímače, převodníky. Odborná školení VZT. Servis a kalibrace.

 
 
Reklama