Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Kontrola stropního filtru laminárního boxu

Nedílnou součástí komplexní kontroly stavu laminárního boxu je kontrola jeho stropního filtru, která spočívá ve stanovení rychlosti proudění v předem definovaných bodech ve shodě s ČSN EN ISO 14644-3

Měření, které je nedílnou součástí kontroly filtru laminárního boxu, probíhá ve shodě s požadavky pravidel GMP a normou ČSN EN ISO 14644-3 Čisté prostory a příslušná řízená prostředí - Část 3: Zkušební metody.

Vzhledem k hodnotám měřených rychlostí, které se pro požadované stejnosměrné proudění mají pohybovat v rozmezí 0,36 - 0,54 m/s, je jediným možným řešením použít vysoce přesný termický anemometr nebo multifunkční přístroj s vhodnou termickou sondou. V tomto případě používá firma BLOCK a.s. multifunkční přístroj TA550 se sondou 962, která je vhodná nejen díky své vyhovující přesnosti (+/-3% z měřené hodnoty nebo +/- 0,015 m/s, přičemž platí vždy vyšší hodnota), ale i díky teleskopu s integrovaným kloubem, pomocí něhož technik dokáže nastavit senzor sondy přesně kolmo na směr proudění vzduchu ze stropního filtru.

Jednotlivé měřené hodnoty jsou postupně ukládány do paměti přístroje a po skončení měření jsou data přeneseny do PC (formát csv), kde jsou uživatelem podle potřeby vyhodnoceny. V případě požadavku investora je možné hodnoty i přímo vytisknout na minitiskárnu díky rozhraní „Bluetooth“. 

Více informací


AIRFLOW Lufttechnik GmbH, organizační složka Praha
logo AIRFLOW Lufttechnik GmbH, organizační složka Praha

Designové ventilátory ICON, přístroje pro VZT: anemometry, mikromanometry, Prandtlovy sondy, teploměry a termočlánková čidla, vlhkoměry, zvukoměry, ProHood, měření CO₂, MaR: čidla, snímače, převodníky. Odborná školení VZT. Servis a kalibrace.

 
 
Reklama